Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 41 z 41

Téma: Víkendová diskuze: Čekáte na nové technologie?

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

Ještě v roce 1989 byl tzv"dělnický plat"tj. platová třída D4 průměrně 1296.-Kčs a to včetně premií a osobního ohodnocení(průměr 7,60 na hod.).v tomtéž roce stál videorekordér tesla(tuším že to byla stará linka od philipsu smontovaná v Bratislavě) stál 20 000.-Kčs.To jen tak na úvod.

Co se týká chvály pana Maška na čs.výrobky padesátých let a jejich kvalitu,mám též babičku je ročník 1921!je stále duševně svěží a tak jsem se ji jal včera trochu vyzpovídat.
    Takže pane Mašku,vámi vychvalovaní odborníci již v té době málokdy pracovaly ve vedoucích pozicích o což se postaraly bolševické čistky právě z padesátých let,kdy tito odborníci byly ve velkém nahrazováni obecními blby s rudou hvězdou na hrudi a to zejména v podnicích vyvážejících na západ.Nehledě na to že nemalé procento těchto odborníků opustilo československo když to ještě šlo.Povídala bábi moje,jak děda vyprávěl když ještě žil,co takových inženýrů a odborníků co věřily že se to otočí,v potu a pod bičem soudruhů dolovalo uran v jáchymově či v jiných lágrech.

Ale to jsem trochu odbočil od tématu.K těm vámi vychvalovaným výrobkům z oné doby-to že to či ono vydrží padesát nebo sto a více let je jenom statistický fakt,kde vždy nějaké to procento čehokoliv přežije nás i naše vnuky avšak vůbec nic nevypovídá o kvalitě té věci.Pro příklad uvedu kočár jejího veličenstva Britské královny který funguje jak má přes 300 let ale na dovolenou do řecka byste s ním asi nejel.To takhle novým třeba fordem asi ano,že?A to pochybuju že onen ford vydrží 300 let.
    Je tedy velice iracionální srovnávat výrobky z let dávno minulých s těmi dnešními nebo budoucími,kvalita je totiž dána nejen samotným výrobkem ale i nároky člověka na danou kvalitu,a tyto nároky jsou vlkou proměnnou v čase a době ve které ten člověk žije nebo žít bude.Zatímco před sto lety stačila kadibouda s nastříhanýma novinama,dnes je standart že vám hajzlík i pr.el vošplouchne a usuší,a teď srovnejte kvalitu aneb co vydrží déle???Samozřejmě že ta kadibouda,ale používat budu radši tu druhou variantu.a o tom to je.
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Takže pane Mašku,vámi vychvalovaní odborníci již v té době málokdy pracovaly ve vedoucích pozicích o což se postaraly bolševické čistky právě z padesátých let,kdy tito odborníci byly ve velkém nahrazováni obecními blby s rudou hvězdou na hrudi a to zejména v podnicích vyvážejících na západ.
    Není to tak úplně pravda a je to zažité klišé. Na místa ředitelů a náměstků byli skutečně dosazováni blbci s rudou knížkou. Na místech vývojářů a technických pracovníků povětšinou zůstávali odborníci. Na západ krátce po roce 1948 (později to prostě už jen tak nešlo) utíkali majitelé firem, političtí představitelé opozice, vyšší armádní důstojníci, apod. Ten zbytek utekl po roce 1968, a to byl definitvní konec.
    Ona skutečná fakta jsou trochu jiná, než desetiletími zažitá klišé.
    Co se týče těch výrobků, tak tedy dobře - je zde nějaká síla do toho tlačit politiku, tak se podívejme na elektrovýrobky v západní Evropě. Je velký rozdíl mezi tím, co se vyrábělo zhruba do poloviny 90-tých let (a to prosím byla tzv. spotřebka), a tím, co se vyrábí dnes (v Evropě tu už snad ani nic není).
    Já se nenechám natlačit na nějaká klišé, že za minulého režimu se vyráběly klumpy, zmetky, nepodarky a že vše stálo za kulový. Není to pravda. Před normalizací se u nás vyráběly kvalitní výrobky, které slouží dodnes. A když k tomu připočtu výrobky ze západní Evropy (kde vaše politická klišé neobstojí a neplatí) ............
    Zkuste si také navštívit diskuzní fora našich hifistů. Bude to takový drobný a základní úvod, kde se dozvíte, jak i dnes si spousta hifistů zakládá na tom, že jsou vlastníky pár modelů magnetofonů a gramofonů z té doby. nenechají na ně dopustit - jsou to stroje, které obstojí i v dnešní době.
    Pokud o tom někdo chcete vážně diskutovat a hlavně si zjistit pravdu (a oprostit od toho politiku), tak si zjistěte z literatury skutečná historická fakta. (mnozí to ale možná ani neustojíte a budete dál vykládat něco, co není pravda, ale hodí se do společenského krámu).
    Tím tuhle debatu končím. kdo chce znát skutečnou pravdu - ten si ji lehce zjistí. Kdo chce být demagogem, tomu nepomůže ani stoh literatury, protože pokud se tam nedočte to, čemu celý život věří, byť je pitomost, tak to prostě zavrhne.

Minulou dobu jsem dost aktivně zažil. Rozhodně si nepřeju její návrat. Ale je velkou a pustou lží, že dnes je ve zvyku šířit demagogii, že za minulého režimu se nic neudělalo, že jsme se flákali, že jsme vyráběli zmetky, ..... Není to prostě pravda. Ostatně já mám hodně velké výhrady k současnému politickému systému v ČR. A mám stále větší dojem, že je horší, než to dříve.
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 09-04-2012 v 13:13

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od hugostieglitz Zobrazit příspěvek
    Ale to jsem trochu odbočil od tématu.K těm vámi vychvalovaným výrobkům z oné doby-to že to či ono vydrží padesát nebo sto a více let je jenom statistický fakt,kde vždy nějaké to procento čehokoliv přežije nás i naše vnuky avšak vůbec nic nevypovídá o kvalitě té věci.Pro příklad uvedu kočár jejího veličenstva Britské královny který funguje jak má přes 300 let ale na dovolenou do řecka byste s ním asi nejel.To takhle novým třeba fordem asi ano,že?A to pochybuju že onen ford vydrží 300 let.

Je tedy velice iracionální srovnávat výrobky z let dávno minulých s těmi dnešními nebo budoucími,kvalita je totiž dána nejen samotným výrobkem ale i nároky člověka na danou kvalitu,a tyto nároky jsou vlkou proměnnou v čase a době ve které ten člověk žije nebo žít bude.Zatímco před sto lety stačila kadibouda s nastříhanýma novinama,dnes je standart že vám hajzlík i pr.el vošplouchne a usuší,a teď srovnejte kvalitu aneb co vydrží déle???Samozřejmě že ta kadibouda,ale používat budu radši tu druhou variantu.a o tom to je.
    Souhlas. Sice jsem nezažil dobu, o které je řeč, ale to je samo o sobě nepodstatné. Mimochodem, můj otec hned po revoluci opravoval televize a videa, takže k této tématice zase tak daleko nemám - pamatuji si, jak vypadaly vnitřnosti tehdejší elektroniky (přirozeně se opravovaly typicky starší produkty, než z období revoluce - byly však novější než z 60. let, to zase ano :-)), jak probíhalo jejich opravování a jaká byla úspěšnost oprav různých částí v porovnání s dnešní dobou, kdy je integrace součástek na úplně jiné úrovni a plno spotřebičů se prostě už ani neopravuje, v případě závady se prostě vymění za nové - to ale neznamená, že šla kvalita výroby dolů. Změnil se koncept.

Podstatné je si uvědomit, že z hlediska spolehlivosti nelze porovnávat výdrž výrobků, které se liší povahou/principem své funkčnosti. A pro nějaké obecné závěry o životnosti jsou osobní zkušenosti a zkušenosti několika svých známých prostě nedostatečné.

Ten příklad s kočárem a autem je sice extrém, ale vystihuje, o co jde. Pokud budu mít mechanický psací stroj, vydrží mi skutečně hodně dlouho (řádově desítky let) a životnost bude ovlivňovat nejvíce míra zátěže, v jejímž důsledku někdy dojde k poruše vlivem "únavy materiálu". Pokud se podívám na životnost elektronického psacího stroje, nebo třeba i osobního počítače v různých obdobách, jenž danou práci může také zastat, tak ten může odejít prakticky kdykoli (třeba už i týden po jeho pořízení), jelikož bude obsahovat nějaké plošné spoje a čipy, u kterých hraje míra používání minimální vliv (když pominu napájení a nějaké výraznější výkyvy v elektrické síti). Podobně na tom je porovnávání starších CRT televizí a dnešních plazmových nebo LCD televizí. Porovnávat koncepčně zastaralé a aktuální výrobky je pouze demagogie (co na tom, že některé ty koncepčně zastaralé výrobky vydrží déle?).

Tohle ale nemá souvislost s politickým režimem nebo s pracovní morálkou či schopností lidí/výrobců, tak to sem pls netahejme. Tato Víkendová diskuze je o nových technologiích, ne o tom, že plošný spoj s čipy může kdykoli "odejít".

A abych také přispěl se svou trochu do mlýna, nejvíce se těším na OLED monitory a televize, jelikož to bude zase po dlouhé době výrazný krok kupředu a projeví se jak ve světě IT a práce (monitory), tak i spotřební elektroniky a domácností (televize) a jsem docela zvědavý, jaká bude budoucnost v oblasti osvětlovací techniky, jelikož možnost využití v této oblasti se přímo nabízí a opět - oproti dnešním návykům v oblasti koncepce svítidel by to byl další viditelný krok kupředu, v tomto případě doslova viditelný :-).

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od regine Zobrazit příspěvek
    1. Čekal jsem na náhradu disket a ihned jsem přešel na novinku Iomega ZIP mechaniku - skvělé rozhodnutí.
    2. Vrhnul jsem se na barevný inkoustový tisk od Epson v asi 1995 - a od té doby inkoust nesnáším pro šíleně drahý tisk, mám už trvale laser - PROPADÁK
    1. Čekal jsem na zánik disket; ZIP mechaniky jsem tehdy považoval za něco exotického (nikdo v okolí je nepoužíval) a doba brzy pokročila natolik, že už nebyl důvod ZIP zkoušet a přešel jsem tak rovnou na CD a pak na DVD, dnes to jsou HDD a flash paměti (přestože mají vyšší šanci na ztrátu dat, tak uživatelská přívětivost u mě vyhrává).

2. Nemohu říct nic k tomu, jak na tom byl inkoustový tisk Epsonu kolem roku 1995, ale doporučuji se podívat na naši nedávnou recenzi jedné ze současných inkoustových tiskáren Epsonu, jelikož její provozní náklady nás skutečně příjemně překvapily: Epson WorkForce WP-4515 DN

A aby to nestačilo, mrkněte na tohle: http://www.digimanie.cz/epson-l100-l...za-004-kc/4476

Zrovna inkoustový tisk je oblastí, kde došlo během několik let k velkému posunu kupředu. I z tohoto důvodu teď budeme častěji přinášet recenze zajímavých tiskáren do domácností či kanceláří.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Já čekám na OLED a taky by mě zajímalo, kdy budou v masové produkci 3D televize/monitory sledovatelné jako dnešní TV (tzn. bez brejlí a ze všech úhlů). Pak by mě to snad začalo i zajímat .
    Jo, a taky cestování hyperprostorem, ale na tom ještě Samsung nedělá, takže...

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Pane Mašku, já převážnou částí vašich názorů souhlasím (i když to tak možná na první pohled nevypadá, tak mlčení znamená souhlas), ale dovolím si s jedním vaším názorem nesouhlasit a s druhým trošku polemizovat:
    Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    Zkuste si také navštívit diskuzní fora našich hifistů. Bude to takový drobný a základní úvod, kde se dozvíte, jak i dnes si spousta hifistů zakládá na tom, že jsou vlastníky pár modelů magnetofonů a gramofonů z té doby. nenechají na ně dopustit - jsou to stroje, které obstojí i v dnešní době.
    Já navštěvuji česká Hi-Fistická fóra pravidelně, ale opravdu jsem si nevšiml, že by byly v nějakém hojném počtu používány staré audio přístroje z Československé produkce jako seriózní Hi-Fi přístroje. Jediné opravdu používané přístroje z bývalého Národního podniku Tesla jsou gramofony řady NC 450. A ani ty rozhodně nejsou považovány za špičku nebo alternativu současných základních skutečně Hi-Fi gramofonů (Pro-Ject a podobně), ale jen a pouze za dobrou volbu pro ty, kteří nechtějí nebo nemohou utratit za gramofon víc než 1 až 2 tisíce Kč. Prastaré mono magnetofony Tesla jsou dnes opravdu nepoužitelné a novější modely (typu B116 a podobně) byly krámy už v době vzniku (taky jsem dva měl). Zesilovače? Hrůza. Bedny? Ve své době a kategorii některé ušly, ale dnes ani omylem. Pokud někdo opečovává něco s logem Tesla, tak buďto z piety jako například já, z fandovství k historii nebo značce, a nebo nemá moc peněz a někde to dostal nebo za levno koupil a bere to jako z nouze ctnost. Ale nikdo "normální" opravdu nepovažuje staré československé audio přístroje za seriózně použitelné a srovnatelné se současnými dostupnými trošku lepšími Hi-Fi přístroji nebo srovnatelné se "zápaďáckou" kdysi špičkovou dnes kvalitní vintage technikou. Pokud má skutečný Hi-Fista třeba sestavu z komponentů Národního podniku Tesla, tak jí má jako druhou vintage sestavu a alternativu k jiné "hlavní" Hi-Fi sestavě.

Citace Původně odesláno od Ivo Mašek Zobrazit příspěvek
    ... A mám stále větší dojem, že je horší, než to dříve.
    Takto bohužel uvažuje spousta lidí. Můj dojem ale je, že za to můžou hlavně média - přesněji to, že lidi věří víc médiím, než vlastní paměti a vlastnímu úsudku. Za totality se na nás z médií hrnuly jen a pouze pozitivní zprávy a negativa jako by neexistovala. Dnes je tomu přesně naopak a z médií se na nás valí jen samé katastrofy a špatnosti. Mě stačí vzpomenout si na slova moji nebožky babičky, která vždycky říkala, že nikdy v životě si s dědou nežili tak dobře, jako od sametové revoluce z průměrných důchodů.
    Naposledy upraveno uživatelem Kozousch: 09-04-2012 v 15:57

Nováček Avatar uživatele Diwiak
    Registrace
    Feb 2007

vzdy kupujem to s najlepsim pomerom na cena/vykon.. nove technologie su extremne predrazene, rychlo padaju na cene a nie vzdy sa udrzia

Nováček
    Registrace
    Jan 2011

Citace Původně odesláno od Diwiak Zobrazit příspěvek
    ... nove technologie su extremne predrazene, rychlo padaju na cene ...
    S první částí lze ve většině případů souhlasit, ale s tím rychlým padáním ceny nových technologií podle mě ne. Když vezmu jako příklad třeba plasmové obrazovky, tak zhruba před 10-ti lety stál 42" televizor s plasmovou obrazovkou asi 250 tisíc Kč. Teprve nyní jsou ceny základních modelů televizorů s plasmovou obrazovkou zhruba na úrovni kdysi střední třídy televizorů s CRT obrazovkami. 10 let se mi fakt nezdá málo. Marně přemýšlím o nějaké skutečně nové technologii, která by podobně cenově spadla třeba během jednoho nebo dvou let od reálného uvedení na trh. Mám samozřejmě na mysli technologie, které se osvědčily, rozšířily a nahradily nějakou technologii předchozí - ne průšvihy, které se cenově propadly kvůli nezájmu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od Kozousch Zobrazit příspěvek
    ale s tím rychlým padáním ceny nových technologií podle mě ne. Když vezmu jako příklad třeba plasmové obrazovky, tak zhruba před 10-ti lety stál 42" televizor s plasmovou obrazovkou asi 250 tisíc Kč.
    To odpovídá pádu o 1/3 ceny každý rok při současném zvyšování kvality.
    To není málo. Ceny SSD klesají zhruba stejně rychle.

Ano, zákazník by samozřejmě chtěl víc, rychleji a nejlépe vše zadarmo, jenže výrobce je kapitalista (vlastník výrobních prostředků) a nemůže plnit libovolná přání zákazníků, to by brzo zkrachoval a nikdo by neměl nic.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Ivo Mašek
    Registrace
    Feb 2007

Kapitalista existoval i dříve. ne jenom dnes. V té minulé době bylo v Evropě (budu teď psát jenom a pouze o západní Evropě) několik výrobců elektroniky (TV, rozhlas, magnetofon, gramofon, atd.) a ti všichni vyráběli kvalitní sortiment (který právě vydržel funkční hodně a hodně dlouho). a všechno to byla tzv. spotřebka. Lidé v západních zemích tuto kvalitní spotřebku běžně kupovali a nemuseli na to x let šetřit. A ať si vybrali výrobce Philips, Thomson, Grundig, nebo AEG, a další řadu výrobců, tak vždy, vzhledem k jejich mzdám, dostali za relativně levný peníz kvalitní výrobek, který se skládal z kvalitní elektroniky, která byla vyrobena z kvalitních polovodičů (např.). Tenkrát neexistovali výrobci polovodičů 1. kategorie, 2. kategorie, atd., atd. Všichni výrobci elektroniky defacto brali díly a součástky od stejných, zavedených firem. A i přesto, že to vše byla spotřebka (to není slovo z dnešních časů, jak se asi někteří mylně domnívají), bylo to kvalitní, vydrželo to dlouho, zároveň to bylo celkem komplikované (dnešní technologie nejsou složitější, ale naopak - jednodušší) a prodávalo se to, stále se to vyrábělo, a i přes tu spotřební cenu (tedy levné) se prodávalo a žádná továrna nemusela zavřít svoji výrobu kvůli nasycenosti trhu (to je častý dnešní argument, obhajující výrobu levných produktů, které nesmí vydržet více, jak je dáno zárukou), vše fungovalo, zaměstnanci v západních zemích si vydělávali velmi slušné peníze (u nás nejsou takové dodnes!). Prostě ona pohoda, o které tu stále mluvím.
    Ale zásadní bylo, že firmy si konkurovaly kvalitou. Ne cenou. Žádná tehdejší firma se nerozhodla likvidovat tu druhou tím, že bude vyrábět z podřadného materiálu (součástková základna) a konkurenci cenově zničí. Také v době EHS existoval antidumpingový zákon. Takže to ani nešlo.
    To vše fungovalo do doby, než nějaký koumák příšel na to, že zavede tzv globalizaci. V ten okamžit se normálnost zhroutila. Firmy si objednávají součástky z "podřadných" fabrik, mohou jít tudíž s cenou dolů. Zavedlo se pravidlo, že konkurenci je lepší zničit cenou (ať to stojí cokolí), než kvalitou. A tak začaly mizet zavedené firmy, u kterých jsme byli zvyklí na solidnost, kvalitu, výdrž, přístup k zákazníkům. To všechno zmizelo.
    Bylo ovšem potřeba to občanům nějak okecat. takže najednou jsou tu kapitalisti, najednou je potřeba vyrábět zboží, které nevydrží dlouho - a to z důvodu, aby lidé nepřišli o práci, protože je potřeba stále vyrábět, peníze se musí točit, stále musí být obrat, ...........
    No, hodně lidí se nechalo ukecat, bohužel. ...... byla hezká doba dřív - jsem rád, že jsem ji zažil. Škoda, že už vy ji nezažijete.
    Naposledy upraveno uživatelem Ivo Mašek: 10-04-2012 v 13:03

Nováček Avatar uživatele Diwiak
    Registrace
    Feb 2007

Citace Původně odesláno od Kozousch Zobrazit příspěvek
    S první částí lze ve většině případů souhlasit, ale s tím rychlým padáním ceny nových technologií podle mě ne. Když vezmu jako příklad třeba plasmové obrazovky, tak zhruba před 10-ti lety stál 42" televizor s plasmovou obrazovkou asi 250 tisíc Kč. Teprve nyní jsou ceny základních modelů televizorů s plasmovou obrazovkou zhruba na úrovni kdysi střední třídy televizorů s CRT obrazovkami. 10 let se mi fakt nezdá málo. Marně přemýšlím o nějaké skutečně nové technologii, která by podobně cenově spadla třeba během jednoho nebo dvou let od reálného uvedení na trh. Mám samozřejmě na mysli technologie, které se osvědčily, rozšířily a nahradily nějakou technologii předchozí - ne průšvihy, které se cenově propadly kvůli nezájmu.
    ano, ale ked niekto pred 10rokmi vygrcal stvrt miliona za plazmu, tiez nemohol vediet ci to nebude prepadak a ci o rok nepojde s cenou dolu na 50 tisic. a to vobec neriesime zivotnost, ked veci velakrat nepreziju dlhsie ako je zaruka. investicia do najnovsich 'vychytavok' mi pride ako maximalne neefektivna - ale kto chce kam, nech si kupi.. napriklad sa mi stale nepozdavaju SSDcka(pre bezne domace pouzitie) v porovnani s 'platnami'.
    Naposledy upraveno uživatelem Diwiak: 10-04-2012 v 22:33

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123

Podobná témata

1. Víkendová diskuze: Nové konzole
    Od Pavel Kovač v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 35
    Poslední příspěvek: 27-05-2013, 20:40
  2. Víkendová diskuze: Technologie Star Treku
    Reakcí: 53
    Poslední příspěvek: 12-05-2013, 09:50
  3. Víkendová diskuze: Nejočekávanější technologie
    Reakcí: 23
    Poslední příspěvek: 24-01-2013, 00:38
  4. Víkendová diskuze: Boomerangové technologie
    Reakcí: 96
    Poslední příspěvek: 06-09-2012, 21:00
  5. Víkendová diskuze: Využíváte bezdrátové technologie?
    Od husky14 v sekci Víkendové diskuze
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 03-03-2010, 21:19