reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sound Blaster Audigy 2 NX-externí - vynechávání

mirax2 (2)|10.4.2012 07:42
Prosím o radu s externí zvukovou kartou Soundblaster Audigy 2 NX USB.
Mám ji připojenou k notebooku s operačním systémem Windows 7 64 bit. Cca 2 měsíce fungovala bez problémů,ale nyní při přehrávání vynechává. A to tak, že v průběhu přehrávání skladby zvuk několikrát cca na 2 vteřiny vynechá. Nezávisle na tom jestli přehrávám mp3, mid soubor nebo cokoliv jiného, nezávisle na přehrávači (Winamp, Mediaplayer).

Kartu používám kvůli zvukovým midi bankám na muzikantské účely (přehrává kvalitně midi soubory).
Karta není pro vyšší systémy než Windows XP již oficiálně podporována. Aby bylo možné použít kartu právě s využitím všech vlastností k přehrávání MIDI souborů je nutné použít starší ovladač pro XP. Pokud totiž použiji ten standardní, který Windows 7 přidělí, nejsem schopen využít MIDI rozhraní karty se zvukovými bankami. Na různých zahraničních fórech jsem se dočetl, že je nutné použít XP ovladač a že to s ním na Windows 7 funguje. Cca 2 měsíce to fungovalo.

Můj dotaz pro zkušené zní, jestli toto může být spíš způsobeno ovladačem, nebo přímo zvukovou kartu či počítačem ? Nemám s tím moc zkušenosti. Nechá se z chování karty odvodit, kde je komplikace ? Jsem vděčný za jakoukoliv radu nebo tip na nějaké možné nastavení atd.
mirax2 (2)|11.7.2012 22:24
Tak snahu s oživováním staré Soundblaster Audigy 2NX v nových systémech jsem vzdal. Rozhodl jsem se pro nákup nové karty. Dokázal by mi někdo poradit alternativu - novou externí zvukovou kartu, která přehrává midi soubory s reálnými zvuky nástrojů - tedy má vlastní midi syntezátor a možnost nastavení zvukových bankům jako měla tato karta ? Poslední dobou jsem vývoj vůbec nesledoval a trošku se nechytám. Cenová relace by měla být max 2-3 tisíce, tak jako stávající karta. Díky za každý tip.