reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nerovnoměrná teplota barev - GIGABITE ENVISION

Malarkez (14)|10.4.2012 19:37
Zdravím,

Mám asi rok starý 24" LCD monitor GIGABITE ENVISION G2461W koupený v Alze a nyní jsem si všiml rozdílu podání barev na okraji a veprostřed monitoru. Střed monitoru je vyrovnán správně ale do okrajů (pravého a levého) přecházejí barvy lehce do teplejších tónů. Normálně by mě to ani moc nevadilo ale často pracuji s videem, grafikou atd. a zde je to hodně nepříjemné.

Myslíte, že bych měl zkusit monitor reklamovat? Uznají mi takovou závadu? Existuje cesta jak se této závady zbavit bez nutnosti výměny monitoru? popř. jaký monitor s co nejvěrnějším podáním barev by jste mi doporučili?

Děkuji za každou odpověď.
Deee-aN (3834)|10.4.2012 22:05
U TN-ka s touhle úhlopříčkou se rozdílu v podání barev od středu ke stranám ani nedivím. Z jaké dálky na to koukáš?
Kolik bys eventuálně do nového monitoru investoval?
alfah4ns (1040)|10.4.2012 22:10
"jaký monitor s co nejvěrnějším podáním barev by jste mi doporučili?"


tímhle si ale hodně nabíháš, protože předpokládám, že Eizo řady CG za několik desítek tisíc asi nechceš :)
Záleží, kolik jsi ochoten zaplatit a jak máš velké nároky.
Na doma klidně Dell U2412m za cca 7k.
Pokud stačí nižší rozlišení tak na amatérské úpravy klidně FHD IPS od LG za 4k.

Pokud chceš už něco na vyšší úrovni, počítej s cenou startující okolo 10-12, kde bys mohl najít už i nějaké S-PVA od Eiza.
Malarkez (14)|10.4.2012 22:26
Profi nebo poloprofi monitor opravdu asi nevyužiju, takže počítám s cenou tak do 6k. Na ten DELL jsem koukal a taky se mi zalíbil. Chci hlavně aby mi vydržel.. Elektroniky mám dost a mám pocit že jí poslední dobou víc reklamuju než využívám.
Myslíte že by mělo třeba cenu tenhle reklamovat? Uznali by to?
No monitor mám cca 90cm od očí.
Deee-aN (3834)|11.4.2012 00:03
Kolem 6k je asi jediná rozumná volba ten Dell.
Tu reklamaci zkusit můžeš, ale podle mě je to vlastnost, ne chyba.
Maximálně, kdyby to bylo vidět na screenshotu. Zkus sem uploadnout screen jednolité bílé plochy. Mění se ten barevný posuv, když hneš hlavou do stran?
r34ktor (7477)|11.4.2012 00:20
[quote=Deee-aN;499421]Maximálně, kdyby to bylo vidět na screenshotu. Zkus sem uploadnout screen jednolité bílé plochy.[/quote]
Na sceenshotu toho moc vidět nebude (maximálně si pochválíš svůj monitor). :runaway Spíše foto z rozumného foťáku (ovšem s ohledem na to, co leze z běžných konzumních modelů, tomu moc šancí také nedávám).
Deee-aN (3834)|11.4.2012 06:49
[quote=r34ktor;499424]Na sceenshotu toho moc vidět nebude (maximálně si pochválíš svůj monitor). :runaway Spíše foto z rozumného foťáku (ovšem s ohledem na to, co leze z běžných konzumních modelů, tomu moc šancí také nedávám).[/quote]
No, ono totiž kdyby ny screenu bylo něco vidět, dala by se chyba hledat i jinde. Pokud ne, platí to, co jsem uvedl výše.
r34ktor (7477)|11.4.2012 15:23
Máš sice pravdu, ale že by v tom hrála roli grafická karta je nepravděpodobné. Spíše bude na vině podsvícení monitoru.