reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kolize IP adres v síti a problém s printserverem, Asus RT-N10U

Dave666 (22)|13.4.2012 20:24
Zdravím všechny,
mám takový zajímavý problém s jednou domácí sítí. V této síti je router Asus RT-N10U, který disponuje printserverem a tak je do něj připojená tiskárna. Router jako takový lze nastavit na jeden ze tří režimů - router, repeater a AP. Repeater nepřipadá v úvahu, použitelné jsou tedy jen zbylé dva.

Když nastavím režim "router", chodí internet, ale tiskárna je použitelná pouze na PC, které se do sítě připojí jako první, na ostatních se hlásí jako offline. Usuzuji, že je to zapříčiněné kolizí IP adres (XP si zařvou bublinou na liště, 7čky vůbec, takže mi chvilku trvalo, než jsem na to přišel). Nicméně se mi nepodařilo najít v nastavení cokoliv o přidělování rozdílné IP připojeným klientům.

Pokud zvolím režim AP, tiskárna již funguje na všech PC, dostanou totiž každý svojí IP. Jenže zase nefunguje internet, jelikož poskytovatel identifikuje přímo zařízení, do kterého je internet od nich připojen a vyžaduje hlavně MAC. Přestože se v režimech MAC adresa routeru nemění, při režimu AP internet prostě nechodí.

Takže řešení vidím v režimu "router", ovšem za předpokladu, že bude mít každý klient v síti rozdílnou IP. Koukal jsem, že dnes vyšel i nový firmware pro tento router, ale nejsem si jist, zda by to tento problém vyřešilo. Předem děkuji za alespoň nějak přínosné rady.
|Mio| (1333)|13.4.2012 20:32
Ehm, radsi bys mel zacit cist navod.

Samozrejme ze rezim router je spravny, pak je take dulezita polozka DHCP server, pak je nutne dodrzet porty pro vstup a vystup.

Proste postupuj podle navodu kterej je u prave tohoto routeru jeden z nejlepsich.

Zacit nahranim posledni verze firmware lze doporucit.

Jo a na zarizenich nech vsude pridelovani adres z DHCP, to odstrani problem s kolizi IP.