Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 6 z 6

Téma: PC pro grafiku, CAD v ceně 15 000 - 17 500 Kč

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Zaměření pro: grafiku, CAD – Zpracování zvuku, obrazu, videa, technic.grafika, internet

Platforma: Intel
    Operační systém: Win7 profi (+ XPmode)
    LCD monitor: bez LCD

Poznámky a periferie:
    Zdravím,
    prosím o posouzení nejvhodnější konfigurace z hlediska kompatibility a vyrovnanosti (výkonové, prostorové, ....) NAVRHOVANÝCH KOMPONENTŮ (viz kurzíva s otazníky) sestavy nového stolního počítače.
    viz příloha: CZC-novyPC.doc

Děkuji za posouzení a návrhy
    Jar
    Připojené soubory Připojené soubory
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Za 17.5 bych vzal takto:
    http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...0119MK010TUP02
    (nepochopil jsme přesně, zda je myšleno win7 v ceně či ne...)

narozdíl od tebou vybrané děsné skříně - kvalitní, odhlučněná
    deska pod 4jádro bohatě stačí, nebude-li se taktovat
    8Gb RAm bych bral jako minimum
    SSD na os, protože rychlost, ticho - zde se dá ušetřit výměnou za 60Gb model např. intelu 520.
    HDD - nastavíš vypínání při nečinnosti, ať to zbytečně nevrčí, protože HDD je jinak nejhlučnější komponentou celého PC
    zdroj - tišší, než seasonic OEM, hodně kvalitní
    + 2x F12 PWM - imho úplně základní větrák, ale dá se zregulovat na opravdu nízké otáčky, kdy bude velice tichý. Můžeš je zapojit do vláčku (é více větráků na jeden konektor). Mají sice v porovnání s konkurencí nižší průtok vzduchu, ale v sestavě nebude nic, co by nějak extra topilo.

Zvukovku ti bohužel neporadím.

Celá sestava vyžaduje odladění ve speedfanu, jinak to bude hlučné.

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Díky,
    skříně ML530 nebo R490 jsem vybral pro jednoduchý, prostý vzhled, nízkou výšku(potřebuji!) a výstupy nahoře (bude umístěna nízko).
    Zdroj Enermax je jistě o dost kvalitnější.
    Chladič se mi jeví zhruba stejně výkonný, ale Xigmatek je opravdu o 25 mm užší. Dá se také otočit o 90stupnů?
    Intel Core i5-2320 a Intel Core i5 2400 - nezjistil jsem, čím se liší (mimo dvou stovek).
    Zdraví
    Jarx

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Osobně bych se Arcticu vyhnul (zase Hanzi? ). Celkem mě zaráží, že chybí grafika Vzhledem k ceně by šlo uvažovat i o 2.5TB disku, ovšem nevíme s jak velkými daty pracujete... http://www.alfacomp.cz/php/basket.ph...011CQ3011GSH01 + paměti http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00821Y50001AQ9 (případně Vengeance White)

PS: každapádně nechápu kam chce Hans nacpat 3 PWM větroně když má P8P67 jen dva okruhy na nastavení regulace osobně bych to řešil připnutím PWM fanu z ninjy místo toho vzadu co je předinstalovaný v bedně na CPU + stáhnout potenciometrem na minimum, v biosu pak nastavit na cpu profil silent nebo custom, vpředu bych pro změnu žádný fan nedal vůbec - zbytečně bude natahovat prach a jeden green disk s ssd se uchladí sám

Starousedlík SHW Avatar uživatele alfah4ns
    Registrace
    May 2011

Jak jsem psal, vím, že F12 PWM nejsou nějaké bůhví jaké fany... Ale za ty prachy...zregulovat se dají hodně, nebude tam nic co by moc topilo, takže budou stačit nízké točky..
    v klidu klidně těch 300-400rpm, tehdy jsou orpavdu téměř neslyšné, v zátěži podle toho, jak to bude topit...
    bral jsem to takto..

2 okruhy na desce - já vím:
    - CPU
    - 2x case na jeden konektor

grafiku jsme nedával, protože nebylo uvedeno, v čem se bude pracovat a ani ji tazatel neměl ve své původní sestavě, naopak požadoval výstupy přímo na desce. tedy předpokládám, že grafiku nepotřebuje, příp. s ní teorve do budoucna počítá, jelikož každý snad ví, v čem pracuje, že

EDIT:
    Máš pravdu, že bez grafiky jsou 2x case fany asi zbytečné...
    Naposledy upraveno uživatelem alfah4ns: 16-04-2012 v 15:56

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

- CPU Tranquilo
    - Case fan 2x Arcshit (předek + zadek propojeno na vyvoněný PST podle obrázku na 3pinu ta deska 4piny nereguluje )?

Proti nízkým otáčkám nic nemám, ale zase proč dávat víc větráčků než by bylo zapotřebí? Takhle tu Zemi přeci nezachráníme

Neni fakt lepší "bezúdržbový" Ninja + využít fan dozadu (cca 550rpm na silent profil, řízeno podle cpu zátěže)?

edit: no sláva, já jsem to ale řikal

Podobná témata

1. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč
    Od Kapky v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 11-05-2014, 13:29
  2. PC pro grafiku, CAD v ceně 12 500 - 15 000 Kč
    Od Chester v sekci PC - nová sestava
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 08:29
  3. PC pro grafiku, CAD v ceně nad 30 000 Kč