Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 32

Téma: Reproduktory k notebooku 2.0 kolem 2000Kč

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Zdravim, již nějakou dobu se trápim s výběrem reprosoustavy a proto prosím o Vaše názory. Situace je taková, že chci reproduktory primárně na hudbu a poté občasně nějaký ten film. Zdrojem zvuku je notebook Dell XPS 1645. Zabývám se hlavně soustavou klasického sterea (2.0), jelikož si myslím, že na hudbu je to ideální. Primárně mi jde hlavně o kvalitu podání. Co se týče ceny, tak samozřejmě jako každý chci hodně muziky za málo peněz. Reálně to vidím v cenové relaci kolem 2000Kč. Kandidáti, kteří mi nejvíce padli do oka jsou:
    Genius SP-HF2020
    Creative GigaWorks T40 (popř. T20)
    Genius SP-HF 1800A

Co by jste doporučili nebo jaké jiné by mohli být vhodné? Moc děkuji...
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Vypadají moc hezký a jsou malinkatý, bez problémů by se vešli na můj stůl. Všude je na ně pěna chvála, nicméně budou lepší než o mnoho větší varianty které jsem navrhoval? Popřípadě neměl by jsi ještě nějakou o něco lacinější variantu? Díky ti...

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

V práci používám samson-media-one-3a a jsem s nimi docela spokojený. Basy samozřejmě mizerné, jinak vzhledem k ceně a velikosti OK. Subjektivně výrazně lepší než cokoliv od Logitechu, Creative, Geniusu a podobně. Proti těm Bossům nevím. Já jsem ale zvyklý na "syrový" zvuk studiových monitorů. Trošku větší studiáky mám i doma. Akorát nějak zdražily. Loni stály běžně pod 2000Kč.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Zdravim, děkuji moc za návrh, jsou moc pěkné. Nepotřebují monitory nějakou speciální pozici vůči uším? Myslím to tak, jestli nemají být třeba kolmo k uším na rozdíl od běžného rozestavení, kdy jsou reproduktory před posluchačem? Z vašich návrhů soudím, že bych asi vůbec neměl vybírat z běžných tuctových značek jako Genius, Logitech atd...

Starousedlík SHW Avatar uživatele NHKG
    Registrace
    Mar 2008

Monitory se umisťují klasicky po stranách monitoru: obrázek. Výškově ale do výšky uší.

Běžné značky mají většinou dost zkreslené středy a příliš silné basy. Někomu to vyhovuje, navíc s enhancerem prý se z nich dají dostat rozumné zvuky. Sám jsem to ale nezkoušel, podle mě prostě na hudbu vhodné nejsou.

Registrace
    May 2008

Právě, že ty Bose přebasovaný nejsou, zkoušel jsem na nich jak integrovanou ADI2kb tak externí zvukovky (USB Mixvibes, FW Foccusrite 24B) a sklidem mohu říct, že hrály "svižněji" než T20. Slyšitelné zkreslení se objevilo až při nejvyšší hlasitosti. Hluboké basy cítitelné v hrudníku to samozřejmě neumí, ale při nízké (běžné poslechové) hlasitosti se z nich dá vyloudit hodně měkký zvuk.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Přiklonil bych se k návrhu Richmond-a. Osobně jsem je sice neslyšel, ale pějí na ně slávu. A v dané cenové kategorii moc na výběr nemáte (myslím tím rozumný zvuk). Monitory jsou dobrým řešením (sám mám jedny doma), bohužel však narážejí na dvě věci. První je cena. Pokud chcete rozumné monitory, tak cena začíná kolem 10k a druhou věcí je zdroj zvuku. Mám zkušenost, že obyčejná zvukovka ve spojení s kvalitními monitory produkuje spoustu ruchů apod. Prostě chce to své.

K Vámi navrhovaným kandidátům:
    Creative GigaWorks T40 (popř. T20) - Ne. Zvuk mají mizerný, basy příliš plastové (nebo spíš žádné).
    Genius - Ten nemusím. Mají vysokou poruchovost a zvuk bývá mizerný. Na hudbu bych je určitě nedoporučoval. Raději bych se poohlédl po 2+1 od firmy Logitech. Ale na nějakou hudbu mimo klasiku typu Duck-cink jsou problematické.

V minulosti jsem řešil podobný problém a dopracoval jsem se poslechem až k ceně cca 10k + zvukovka. Toto asi není věc, kterou by jste chtěl slyšet. Pokud to s poslechem hudby myslíte vážně doporučuji se vyhnout výrobcům klasických PC speakrů jako je Logitech/Creative/Genius a zaměřil bych svou pozornost jinam. A jedno takové upozornění: "Bacha na levné Behringery". Dle mého názoru je to šrot.

Jinak jen tak pro info se můžete kouknout zde:
    http://www.audiotek.cz/ATK/show.asp?...sortF=&lang=cz

Registrace
    May 2008

Úplně nejlepší by bylo zajít do obchodu kde by byli ochotni repro pustit Pokud ještě mají Bose v iStylu tak bych si je rozhodně šel poslechnout, vydá to za tisíc slov

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Citace Původně odesláno od Richmond Zobrazit příspěvek
    Úplně nejlepší by bylo zajít do obchodu kde by byli ochotni repro pustit Pokud ještě mají Bose v iStylu tak bych si je rozhodně šel poslechnout, vydá to za tisíc slov
    Tak o tom žádná.

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Moc všem děkuju, přikloním se také pravděpodobně k Bose ale dám i na druhou radu a pujdu si je někam omrknout. Problém s něčem více kvalitním je právě ta zvukovka, která se k noťasu hůř přidává...

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2012

Zdravim, nebudu zakladat nove tema, jelikoz resim obdobny problem. Potrebuji alespon trosku kvalitnejsi obraz a zvuk ke svemu notebooku. Vlasntim Acer Travelmate a jeho obraz, abych se mekce vyjadril, neni zadna slava. O zvuku radeji ani nebudu mluvit, ma zabudovany monoreproduktor, ktery hraje jeste hure, nez muj 5 roku stary notas. Ohledne monitoru jsem si uz asi vybral, dost se mi libi LG Flatron http://www.czc.cz/lg-flatron-ips235p...100778/produkt , se zvukem je to ovsem horsi, vubec si nevim rady. Primarne to chci na v 70% na sledovani filmu v BDRip kvalite, kde celkove film ma priblizne 5GB, nekdy 10 GB. Zvuk je vetsinou v DTS. Dale pak v 15% na akcni hry typu Mafia2 a GTA4, Max Payne3. No a sem tam nejaka ta hudba, posloucham vsechny zanry, nejvice asi Deep House. Tam je smichane funky disco, jazz, electro a ja nevim co vsechno. Hudba je v mp3, vetsinou v kvalite 320kbps. Tady je mala ukazka:

Nejdrive jsem mel vytipovane Creative Labs Gigaworks T20 Series II http://www.czc.cz/creative-labs-giga.../61827/produkt , jelikoz pri nejakem velkem testu v avmania obsadily krasne druhe misto, ale vy tady pisete, ze to je v podstate uplny odpad a doporucujete spis Bose. Na youtube jsem nasel srovnavaci video tech reproduktotu, ale radeji si necham poradit od zkusenejsich, je ten rozdil tak propastny, ze by se vyplatilo dat dvojnasobek za ty Bosy?

Jeste jsem se koukal na http://store.apple.com a tam jsem nasel reproduktory od M-Audio, nebyli by nahodou treba lepsi na ty filmy?
    http://store.apple.com/cz/product/H6...ode=MTY1NDA0MA
    Jednoduse nevim, co kupovat, nejradeji bych vzal neco skutecne kvalitniho, ale bohuzel na to absolutne nemam finance. Tak teda predem dekuji za kazdou radu

Registrace
    May 2008

Nebylo by lepší pořídit na filmy/hudbu s tak nízko posazenými basy nějaké 2.1 (nebo 5.1)? Za tyhle peníze moc kvalitní repro sehnat nelze (notebook je dost omezen počtem výstupů, zvukovkou celkově).

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2012

Mam docela maly pracovni stul i pokoj, tak nevim, jestli by se ta sestava 5.1 vlezla. Nemohl bys mi teda spise poradit neco s 2.1? Co je podle tebe nejlepsi v tehle cenove relaci? Treba nejaky zebricek 3 top modelu, nebo alespon jeden produkt Predem dekuji

Registrace
    May 2008

Zkus JBL Spot/Spyro... Vypadá to blbě, ale docela to hraje

nebo Soundsticks II, ty by se mohly někde sehnat kolem 2.5k-3k, ty mají docela silnej woofer

edit: beru zpět, Soundsticksy jsou až za 4k (3.3k na Pixmanii, posílají to z Francie )
    Naposledy upraveno uživatelem Richmond: 09-05-2012 v 14:12

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Monitor LCD 19" kolem 2000Kč
    Od Darkhunter v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 23-08-2011, 01:32
  2. Bezdrátová sluchátka do 2000Kč
    Od AndrewCZ v sekci Audio
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 18-03-2011, 22:51