reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak připojit dva monitory?!

Tommie24 (6)|20.4.2012 21:40
Ahoj,

mám pc s grafickou kartou Geforce gtx295, který má 2 DVI konekory a 1 HDMI, a 23" monitor LG IPS235 připojený přes HDMI. Funguje.

Teď jsem od známého převzal další monitor 24" Benq a snažím se ho připojit jako druhý monitor k pc, ale nedaří se mi to. 1 monitor jsem nechal přes HDMI a druhý monitor přes D-SUB a přes redukce na DVI do pc. Problém je v tom, že buď mi funguje LG přes HDMI a pak to nechce fungovat s druhým monitorem, anebo Benq funguje přes D-SUB-redukce-DVI, ale pak nefunguje LG přes HDMI.

Nevíte jak tito dva monitory připojit aby fungovali zároveň?

Díky moc za rady...
Zoidik (1405)|20.4.2012 21:44
Používáš rozšířenou plochu, nebo klon obrazu? Fungovat by měli normálně.
alfah4ns (1040)|20.4.2012 21:52
Ta 24ka nemá DVI/HDMI?
(aneb proč tak velký panel tahat po analogu?)
Tommie24 (6)|20.4.2012 22:01
ad Zoidik: chtěl jsem rozšířit zobrazení, ale ani jedno nejde. Buď funguje monitor přes HDMI nebo druhý přes D-SUB, přičemž Win7 je vidí oba dva. Když se však snažím kliknout na "rozšířit tato zobrazení" nebo další možnosti, tak mi to píše, že "nelze uložit nastavení zobrazení" a nadále funguje jen jeden monitor...

ad alfah4ns: Jo, ten Benq 24" má jak DVI, tak i HMDI, ovšem já tu nemám DVI kabel a v grafické kartě je jen jeden HDMI slot a ten je již obsazený prvním monitorem, tak jsem to zatím připojil přes D-SUB-redukce-DVI. Což nefunguje jako druhý monitor, a tak ani nevím, jestli mám koupit takový nebo makový kabel...
Zoidik (1405)|21.4.2012 15:48
Jiný d-sib kabel, nebo jinou redukci máš? Zkus ještě přeinstalovat ovladače grafiky
Tommie24 (6)|23.4.2012 16:49
Tak jsem zkoušel jiný d-sub kabel, ale je to to samé.... Ten monitor funguje bez problémů, akorát ne v kombinaci s dalším monitorem hdmi. Teď jsem objednal DVI kabel, zítra mi přijde, tak uvidíme, jestli to už bude fungovat zároveň. Ovladače jsem přeinstaloval za nejnovější, ale ani to nedělá rozdíl...
Tommie24 (6)|26.4.2012 08:52
Tak jsem to zkoušel novými kabely:

Samsung 23" HDMI-HDMI
Benq 24" DVI-DVI

Při startu PC funguje Benq (DVI), dokud nenaběhne Win7, kdy Benq říká žádný signál, a zapne se Samsung (HDMI).

Když zkouším nastavit ve Win 7 rozšíření monitoru nebo duplikovat, tak sice vidí oba monitory, ale nastavení nejde uložit. To samé platí pro program Nvidia, kdy vidí oba monitory, ale aktivní je jen Samsung (HDMI) a Benq (DVI) nejde zaškrtnout, aby fungoval.

Prosím o radu, nevíte co s tím? Děkuji moc...
Zoidik (1405)|26.4.2012 16:43
Osobně mám PC monitor přes DVI připojený a televizi přes HDMI, kterou občas připojuji a nemám sebemenší problém. Zkusil jsi aktualizovat ovladače grafiky? Případně použít nějakou starší verzi ovladačů?
Tommie24 (6)|26.4.2012 19:00
No měl jsem tam starší verzi ovladače, tam to nešlo, pak jsem to updatoval na novější, ale tam to nešlo stejně tak. Tak já zkusím pokud někde najdu ještě starší ovladače, třeba to půjde
Dojigiri (1629)|26.4.2012 21:13
Ovladač nejdřív úplně odinstalovat (přes Ovládací panely-Přidat a odebrat programy) a znova nainstalovat jsi zkoušel? Případně zkusit úplně vyčistit nějakým cleanerem, např. tento http://downloads.guru3d.com/Guru3D---Driver-Sweeper-%28Setup%29_d1655.html
Tommie24 (6)|27.4.2012 13:21
Jééé super, díky moc. Vše jsem odinstaloval a od znova nainstaloval, a už mi to funguje... Teda až na to, že monitor trošku jakoby bliká. Ale to už asi bude monitorem se obávám... díky moc za pomoc!