reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hranie hier + teploty

Scot2 (36)|22.4.2012 17:51
Ahojte, mal by som na Vás takú otázku. Jedná sa ohladom hrania hier a teplôt. Takže keď hrám nejakú hru je logické že teplota stúpne kedže NTB niesu konštruované na hranie (nerátam výnimky). Keď sa pri hraní teplota dvihne na tých 70 - 85 °C zvyknem minimalizovať hru a počkať kým opäť klesne na tých 50-60 °C a potom zase zapnem hru na tých 20-30 min a takto to opakujem pár krát a zaujíma ma či robím dobre alebo zle, či tak nejak pomáham tomu NTB alebo nie lebo v elektronike výkyvy teplôt nerobia dobre súčiastkam resp. znižujú ich životnosť a takisto platí rovnica že čim vyšia teplota tým nižšia životnosť tak preto to minimalizujem aby to NTB "predýchal" a trošku sa schladil... Tak ma zaujíma Váš názor a či to robiť do budúcna alebo nie... Ďakujem.
VencaX (3686)|22.4.2012 19:43
- O jaký notebook se jedná?
- Asi bych to nijak neřešil. Myslím, že 70-85°C ten notebook bez problémů přežije. A pokud není kvalitní, tak se to projeví ať už s ním budeš takhle "blbnout" nebo ne. Podle mě to ale nemá smysl takhle přerušovat.
Scot2 (36)|22.4.2012 19:56
Jedná sa o Asus N73SV-V1G-TZ345X patrí medzi tie novinky a mal by niečo zniesť no aj tak mu chcem pomôcť, no ďakujem za názor...
VencaX (3686)|22.4.2012 22:39
Asi se hřeje díky tomu 4-jádru. Ale s tím se musí počítat, když se kupuje tak "výkonný" notebook.
Pokud má zespodu dost průduch, možná bych zauvažoval nad podložkou. Taky tomu umí pomoci.
Scot2 (36)|23.4.2012 16:10
Podložku už mám a aj zabrala mne len ide o to či hrať hru plynule hodinu alebo pár krát ju minimalizovať a nechať ho "predýchať"... on ma inak normálne teploty ale skrátka pri COD MW3 sa bude hriať tak či tak...
VencaX (3686)|23.4.2012 18:20
Podle mě v tom rozdíl není, když už topí, tak topí a je jedno, jestli ho na půl hodinky zchladíte. To bych vůbec neřešil. To je něco jako vykouřit půlku cigarety, típnout jí a zapálit jí za 5 minut znovu.