reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Druhý uživatel "smazal" prvního

MrSwatCZ (23)|23.4.2012 19:14
Dobrý den,

mám problem s notebookem (windows XP). Byl jsem u kamaráda a ten si vytvořil druhý účet (nevim proč), který byl nastaven jako správce. Normálně šlo přepnout na hlavního administrátora a vše šlo bez problému. Hlavní problém nastal, když jsem dnes zapnul PC. Systém se hned přihlásil na druhý účet, kde nebylo nastaveno heslo. OK, beru, přehlásim se. A tady nastal problem, účet administrátora jsem si nemohl vybrat, prostě zmizel. Přes disk C: jsem se ujistil, že mi data nezmizela, ale do některých souborů se nemůžu dostat, protože jsem přihlášen jako správce, a ne administrátor. Tento problém bych potřeboval vyřešit, přepnout zpět na administrátora do jeho nastavení a druhý účet smazat. Bohužel, nevím jak ani jedno udělat. Potřeboval bych vaši radu.

Děkuji a přeji hezký den.
Salamander (6177)|23.4.2012 19:31
na prihlasovaci obrazovce zmackni ctrl+alt+del a prihlas se jako admin ...
zsdx (2098)|23.4.2012 19:34
Zkus nam to sdelit cesky, prosim. Motas toho docela dost dokupy - notebook a PC, spravce a administrator, ty a kamarad...

Ucet Administrator (vestaveny) se v XP Home neda prihlasit (je k dispozici pouze v nouzovem rezimu), v XP Pro ho vyvolas dvojim stiskem Ctrl-Alt-Del na obrazovce s vyberem uctu.
Ucet smazes (prekvapive) v ovladacim panelu Uzivatele.
j.albi (476)|23.4.2012 19:38
Účet administrátora může být zablokován v Místní uživatelé a skupiny. Pravý tlačítkem na Tento počítač - Spravovat - Místní uživatelé a skupiny - Uživatelé. Tady stačí kliknout na účet Administrator a zrušit zatržení Účet je zablokován.
MrSwatCZ (23)|23.4.2012 20:08
ctrl+alt+del vubec nejde

ok, zkusim napsat srozumitelně. já mam notebook, měl jsem klasický účet který byl administrátor, vše fungovalo dobře. šel jsem ke kamarádovi, ten si na mim notebooku vytvořil druhý účet jako správce. vypl jsem notebook a když jsem ho zapl, tak se automaticky přihlásil na ten nový účet, a na můj starý to nešlo. do některých složek se nedostanu, protože mi to hlásí přístup odepřen.

účet administrátor není zablokovaný
Richmond (8084)|23.4.2012 20:17
Zkus Win+R napiš control userpasswords2 a enter
MrSwatCZ (23)|23.4.2012 20:25
tak jsem zkusil ten control userpasswords2 , zadal jsem to do příkazovýho řádnu a vyhodilo mi to tu tabulku. takže ten administrator tam furt je, ale pořád se na něj nemůžu přihlásit....
Dojigiri (1629)|23.4.2012 21:32
Pokud někdo vytvoří v počítači další účet s administrátorským oprávněním, tak se tím skryje hlavní admin. účet z přihlašovací obrazovky, což bude s největší pravděpodobností důvod, proč tam není vidět. Tzn. pokud chceš vidět hlavní admin účet, musíš ve správě uživatelů zakázat ten novej (nebo smazat, nebo odebrat admin oprávnění). To ale až v případě, pokud se ti podaří přihlásit pod hlavního admina (protože pokud by byl třeba navíc ještě zakázanej, a zakázal bys toho druhýho admina rovnou, znemožnil by sis přístup k systému).

Pokud si dobře pamatuju, Ctrl+Alt+Del se musí stisknout 2x za sebou na přihlašovací obrazovce, až pak se objeví panel, kde lze zadat libovolný jméno uživatele - zde zadat jméno "Administrator" a uživatelský heslo.

Je ale divný, že přes control userpasswords2 to nejde - mělo by jít vybrat původního administrátora pro automatický přihlášení, zadat heslo, a při dalším restartu by se měl přihlásit už ten původní admin. Z něj pak možno zakázat toho novýho. Což by byl alternativní postup k Ctrl+Alt+Del.
MrSwatCZ (23)|23.4.2012 22:10
Tak už je problem vyřešen. Změnil jsem oprávnění druhému uživateli, restartoval notebook a už jsem se mohl přihlásit na svůj běžný účet. Děkuji všem za rady a pomoc.

Tímto bych tuto diskuzi uzavřel.