reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém při namontování nové desky a proc.

honza01986 (4)|28.4.2012 17:41
Dobry den. Po namontování nové desky a procesoru a po následném zapnutí pc se oběví obrazovka Asus a následně výpis HW a tím to končí, nelze se dostat do biosu. Deska Asus P8Z77-V LX, proc. i5 2500K, grafika. Asus GTX 470, zdroj FSB 650W, paměti kingston DDR3 2x4 GB.
Předem děkuji za jakoukoliv radu.
Jezevec (607)|28.4.2012 18:43
Po výpisu zmrzne, restartuje se? Pípá?
Při výpisu něco vypíše?

Staré heslo assemblera zní, pokud něco nefunguje, když jsem to sestavil, tak to zkusím rozebrat a sestavit znovu :) Je třeba si dát pozor na to, aby součástky desky, drátky, ap. se nedotýkaly case, any to neprobíjelo, aby byly zapojené všechny konektory (vč. přídavného ATX napájení procesoru) a dáváme si bacha i na zapojení ovládacích prvků na case (power,reset,beeper,led,usb,fw...)
honza01986 (4)|28.4.2012 21:35
Nerestaruje se, jen se ukaže vypis HW a zůstane to tak. Ve výpisu je popsaná deska, proc. a tak dále. Na konci je F1 to run bios ale nereaguje to. Nepípá, nemám zapojen speaker.
Sestavil jsem to znovu ale ten samý problem, zkusil jsem i vypojit disk i grafiku a napojit to na integrovanou ale pořad to samý.
Jezevec (607)|28.4.2012 21:58
Zapojil bych speaker, dle pípání se dá zjistit, jestli např. není vadná RAMka, jestli není chyba v procesoru atd. dle typu pípání (popsáno v manuálu k desce).

Zkus to rozjet jen s jednou RAMkou, vyzkoušej je dát do jiného páru slotů příp. to zkus s každým modulem RAM zvlášť. Můžet to taky zkusit rozjet mimo case, položené na nevodivém materiálu, ideálně dřevo, plast. Tím se dá vyloučit např. probíjení do skříně.
kevin00 (10238)|29.4.2012 09:00
Určitě doporučuji zapojit speaker. Máš zapojeno přídavné napájení na základní desce i napájení grafické karty ? Do jakých slotů máš zapojeny moduly RAM ? Doporučené zapojení je nakresleno v manuálu. Zkoušel jsi resetovat BIOS ? Zdroj je opravdu v pořádku ? Máš možnost vyzkoušet jiný ?
Jds (106)|29.4.2012 12:20
[QUOTE=honza01986;501431]Dobry den. Po namontování nové desky a procesoru a po následném zapnutí pc se oběví obrazovka Asus a následně výpis HW a tím to končí, nelze se dostat do biosu.


Zdravim jakou máš klávesnici PS2 nebo USB i když u nových desek je to jedno.Mněl jsem usb klavesnici která fungovala pod OS ale,do biosu se sní dostat nedalo musel jsem ji vymněnit za PS2kovou a až pak se tam dalo dostat.Zdar a sílu.
honza01986 (4)|29.4.2012 12:27
K tomu speakeru jsem nenašel kabel. Napájení jsem zapojil co šlo. Ramky zkoušel do všech slotů, i jednotlivě. Bios resetoval. Zdroj je dobrý, normálně na něm jedu. S tou klavesnicí mě to taky napadlo ale u nových desek by to asi mělo být v pohodě ne? A krom toho CTRL+ALT+DEL reaguje takže jí to bere. Už fakt nevím, asi to poletí z okna.
alfah4ns (1040)|29.4.2012 12:40
odpoj všechno a zapoj JEN:
zdroj + desku + CPU + jednu RAM.
použiješ IGP na desce.
Nic víc, nastartuješ šroubovákem (zkratováním pinů).
jede?

Btw. ta deska není zrovna nejvhodnější pod 2500k, teda pokud bys chtěl více taktovat, jinak samozřejmě ok.
kevin00 (10238)|29.4.2012 13:57
Jen doplním, že pokud budeš pouštět počítač s jedním modulem RAM, měl by být zapojen v slotu DIMM_A2, pokud jsou osazeny moduly dva moduly RAM, mají být osazeny ve slotech DIMM_A2 a DIMM_B2.
BIOS jsi resetoval ?
Jezevec (607)|29.4.2012 14:01
Přesně tak jak píše Alfa, rozjel bych to s minimem komponentů MIMO case. Zní to náročně, není to tak, startu se dosáhne jak píše alfa spojením dvou pólů, kde je standardně připojeno Power.

Klávesnicí to nebude, pokud se při startu zaplne num lock apd... případně pokud klávesnice reaguje na jiné povely. Trochu mi to zavání buď probíjením case, anebo vadnou deskou, ale nechci soudit, dokud se nevyzkouší vše.
honza01986 (4)|29.4.2012 15:29
Takže zapojení mimo case vyzkoušeno ale opět vyjede jen úvodní obrazovka a konec. Zítra to pošlu do Alzy ať si s tím poradí, ja na to nemám:-)
kevin00 (10238)|29.4.2012 15:51
Nenašel by jsi doma či u kamaráda speaker pro připojení ?