reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Počítač nejde spustit

espiritu (19)|29.4.2012 21:43
Dobrý den,

dostal jsem doma úkol přehodit case našich počítačů. Tudíž všechny vnitřnosti kromě cd romek a nějakých větráčků udělaly škatulata. V minulosti jsem tuto činnost již dělal, a tak jsem se do práce pustil s plnou vervou. Po kompletním rozebrání, vyčištění atd. jsem namontoval na místa svých určení vnitřnosti a hle. Spustil se pouze jeden PC. Nedokážu si vysvětlit proč. Během "operace" jsem se snažil být opatrný, nic neupadlo, žádná statická el. a všechny dráty doléhají. Problém nastal na sestavě:

MB: ASUS P5QC
Ram: 4Gb
CPU: (myslím) intel quad 3.4
GK: ZOTAC gso 9600 (1gb),
2x 500 HDD
Zdroj: green power 550W

kdy se rozsvítí všechny diody, rozjedou se větráky vč. toho na GK, PC hučí asi tak jak by měl, ale zapojená klávesnice a monitor jsou hluché(bez signálu)....zkoušel jsem kontakty na GK, přepojovat monitor, vyndat baterku a nechat uležet a nic.

Máte s tím nějaké zkušenosti popř. rady? Odešla deska, GK, zdroj, cpu? Ani jedno mi neudělá radost a jestli vše nechci ani pomyslet
r34ktor (7477)|29.4.2012 22:22
V první řadě zkontroluj, zda jsi nezapomněl zapojit nějaké přídavné napájení (CPU, GK).

Pokud ne, desku vymontuj a zkus zprovoznit mimo PC v minimální konfiguraci (tzn. deska + CPU + chladič + jeden modul RAM + GK + zdroj).
espiritu (19)|30.4.2012 09:08
Napájení doléhá a je ok. Je to zapojené jako v tom druhém case. Takže by neměl být v tomhle problém. Poznatek dneska nepípne. Do toho rozebrání se pustím buď odpoledne a nebo až ve st. až tu budu mít klid se v tom pohrabat. Poté napíšu.
espiritu (19)|30.4.2012 15:27
Tak dobrý den,

stihl jsem to během dneška. Poznatky: GK to nebude. Zkoušel sem v jiném PC(i s RAM) a vše v pohodě. Procesor sem neměl kde jinde vyzkoušet, ale předpokládám, že je v pořádku. Takže mi to připadá na MB. Což není moc milé.
r34ktor (7477)|30.4.2012 15:49
Už jsi to tedy zkoušel složit mimo case?
espiritu (19)|30.4.2012 15:59
Jo měl jsem to venku a nic. Jen abych věděl v čem to je jiné než v case? Pak jsem to složil a znovu testoval. A všechen HW funguje...takže bych to asi viděl na MB
r34ktor (7477)|30.4.2012 16:56
V case to mohou zkratovat např. chybně umístěné distanční šroubky, nebo uzemnění I/O.

Můžeš udělat foto složené sestavy?
espiritu (19)|30.4.2012 17:08
Jo...zkusím to sem dát co nejdříve.
espiritu (19)|6.5.2012 03:28
Dobré ráno,

nedal jsem se odradit a znovu sem vse vyndal a poskladal. Vyluxoval, poupravil usazeni uplne vseho, procistil case atd. atd. a na treni pokus se PC spustil tak jak má. No uvidíme jak dlouho to vydrží. Zřejmě to byl nějaký kontakt...

Děkuji za rady:)