Zobrazené výsledky: 1 až 9 z 9

Téma: Windows XP HE zelena obrazovka kontrola konzistence a kaput modra smrt.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

Prosim o radu. PC se kousl, po resetu naskocila zelena obrazovka Win XP HE s duraznym doporucenim kontroly Win XP a jeho konzistenece, tak jsem jej potvrdil.Asi doslo v prubehu kotroly konzistence k viditelnemu rozsahlemu odstranovani, mazani souboru. Zrejme vlivem viru Win promazal soubory nutne ke spusteni Win. Ted Win nejde spustit zadnym zpusobem. Ani pres F8, dokonce ani s instalacnim CD Win,nova instalace, CD vubec nenajede. Vzdy na konci pokusu o spusteni Win naskoci modra smrt s doporucenim odinstalce SW a zmacknuti F8. Menu v F8 projeto a nic z toho nepomohlo. Uvodni cerna obrazovka s zakladnim programem, nazev me vypadl, ukazuje vsechny HW soucasti jako OK.
    Nevim co s tim, poradte prosim. Dekuji.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

zkus reinstal win a hned na začátku dej zformátovat oddíl disku na kterém má win být(nejlepší je zformátovat všechny oddíly)ještě než začneš zkontroluj jestli je v biosu povoleno boot z dvd mechaniky

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

Reinstal slavnej Win na mém ofico CD neumožnuje. Musel jsem po najetí BIOS odpojit napájení HDD a pak teprve se spustil instalční CD s Win XP.(ukázalo složku disku C a pod ní záhadnou podsložku 10MB. Proběhlo formátování HDD a pak stahování instalace z CD. Po resetu PC před vlastní instalací Win, již PC opět nenaběhl...Nakonec mě zachránilo nabotování DVD s Hirens boot a ze složky Clener White jsem spustil vymazání HDD důkladné. Poté šel už instalační CD Win spustit a instalace proběhla bez problémů. Takže byl na HDD nějakým zákeřným virem vytvořena samostatná složka s bráněním nové instalace...
    Ted pro změnu marně pátrám na ofico www Microsoftu po stažení SP3, všude jen spousty keců a nabídka automatické aktualizace...

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od maarkii Zobrazit příspěvek
    Reinstal slavnej Win na mém ofico CD neumožnuje. Musel jsem po najetí BIOS odpojit napájení HDD a pak teprve se spustil instalční CD s Win XP.(ukázalo složku disku C a pod ní záhadnou podsložku 10MB. Proběhlo formátování HDD a pak stahování instalace z CD. Po resetu PC před vlastní instalací Win, již PC opět nenaběhl...Nakonec mě zachránilo nabotování DVD s Hirens boot a ze složky Clener White jsem spustil vymazání HDD důkladné. Poté šel už instalační CD Win spustit a instalace proběhla bez problémů. Takže byl na HDD nějakým zákeřným virem vytvořena samostatná složka s bráněním nové instalace...
    Ted pro změnu marně pátrám na ofico www Microsoftu po stažení SP3, všude jen spousty keců a nabídka automatické aktualizace...
    Poriadny reinstal XP je imho iba s odstránením odiielu a následným vytvorením nového ....

ad. SP3: bráni ti niečo spustiť automatické aktualizácie? Prípadne navštíviť web microsoftu ?

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

Na www microsoftu se právě nabízí jen tato instalace, která ale není vhodná pro jednotlivé počítače, jasně to tam píšou a také ta nesmyslná velikost.
    Automat mám zaplý stahovalo to 70 aktulaizací ale ne SP3, alespon zatím...
    A bez SP3 nejde nainstalovat ani Avira ani Mozila...

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

nesmyslna velikost + nevhodnost pro jednotlive pocitace - proc myslis? Zadny problem v tom nehledej, soubor stahni a nainstaluj. Nevidim duvod instalovat nejdriv 70 aktualizaci (ktere jsou beztak v SP3 zahrnuty), naopak o to dele pak instalace SP3 pobezi. Takze cista instalace + hned rucne SP3 a pak automatika.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Poznámka je tam pro lidi, co mají plně záplatovaný systém s SP2 a chtějí aplikovat SP3. U čisté instalace nemá význam.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Sep 2009

Všem díky. tak nakonec mě soudruzi z M. poslali do 24hod automatickou aktualizaci SP3.

Ale je běžné že nějaký vir tak dokonale zmanipuluje samotný OS že sám sebe začně mazat? A poté vir všemy způsoby brání nové instalci? (CD z OS se vůbec nechtělo rozjet, jak jsem už výše psal)

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Spíše než vir byla nějakým způsobem rozhozená alokační tabulka souborů, což instalační program nerozdýchal.