Citace Původně odesláno od TimonJunior Zobrazit příspěvek
S tím s Vámi souhlasím, bohužel nic obdobného v ČR asi zatím nebylo, nevím.
Ano, výklady jsou různé a problematika komplikovaná. Každopádně by to byl dobrý námět na investigativní článek do SHW. Názor odpovědných osob z Microsoftu a právníků zabývajících se autorským právem by byl určitě zajímavý.

Citace Původně odesláno od mirekd Zobrazit příspěvek
pánové přiznám se že mi ani tak nejde o nějaký paragrafy.Jde mi oto aby mi systém fungoval,stahoval aktualizace-prostě běžel tak jak má.nějaký paragrafy neřeším protože pc mám na doma a ne k podnikatelským učelům.jsem odpůrcem všelijakých cracknutých systémů ale na druhou stranu zase nechci vysolit 6000kč za krabicovou verzy.
Pro domácí použití bohatě stačí edice Home Premimum. Krabicová přijde na cca 4200 Kč, legalizační 2800 Kč. Jestli ti to přijde moc v porovnání s 2199 Kč za verzi s neprůhlednou licencí, nechám na tobě.

Citace Původně odesláno od TimonJunior Zobrazit příspěvek
Pak za zkoušku nic nedáš, jedná se o e-shop, takže můžeš i rozbalené zboží do 14 dní bez udání důvodu vrátit:

"(7) Byla-li smlouva uzavřena při použití prostředků komunikace na dálku, má spotřebitel právo od smlouvy odstoupit bez uvedení důvodu a bez jakékoliv sankce do 14 dnů od převzetí plnění."
Zde si dovolím upozornit na výjimku, týkající se audiovizuálních nosičů a SW - vrátil je lze, ale pouze v nepoškozeném (rozuměj nerozbaleném) stavu.