Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123
Zobrazené výsledky: 31 až 35 z 35

Téma: Víkendová diskuze: Konec myší?

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od czhunter Zobrazit příspěvek
    Polohování nahradíte sledováním oka (kam se dívám, tam je "kurzor"), klikání by šlo nahradit sledováním nervových impulzů (jako v OCZ NIA).
    Obě tyto technologie jsou ovšem o dost dražší než "primitivní" myš, takže pokud by se nevymyslelo, co se dá dělat s tou rukou "navíc", která se nám takto uvolní, tak to v podstatě nemá smysl.
    Tak s tímto nesouhlasím. Nevím jak ostatní, ale já se nedokáži plně soustředit na jednu věc- v tomto případě kde chci mít kurzor a kdy chci "klepnout". Už vidím, jak celá několikadenní práce se změní v prázdného místo na disku jenom proto, že si dovolím zakroutit očima. Tohle je dle mne něco jako ovládání hlasem- tedy nic moc. Mozek člověka (můj) na tohle rozhodně není připraven a jenom tak nebude.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Richmond
    Registrace
    May 2008

No nevim, ale řídit kurzor očima mě přijde asi víc friendly než myš. Když si vzpomenu na úplně první myš a jak slouho mě trvalo dostat se na rozumný "skill" tak to taky nebylo hned.
    BTW co se týče CADu...

...račte si všimnout vlevo Space Navigatoru, který pro natáčení pohledu mnohdy stačí i ten nejjednodušší... Bez myši to prostě taky jde... Je to rozdíl jako tu někdo přirovnával touchpad a trackpoint

Nováček
    Registrace
    Apr 2012

Konec myší přijde jedině s jednoduchým pohodlným a hlavně přesným ovládáním počítače přímo myšlenkami. Touchpad/trackball/dotykový displej nemůžou myš plnohodnotně nahradit. Pro nějaké hraní si možná, ale nedovedu si představit ani náhodou svoji práci, kdy myš velmi aktivně používám klidně 6+ hodin denně, provozovat na dotykovém displeji. By mi ty ruce definitivně upadly :-D
    A na to ovládání myšlenkami se těším, i kdyby to mělo být jednoduché ovládání kurzoru a pár povelů (jako několika současných tlačítek myši) - konečně si karpály odpočinou :-)
    e: nebo samozřejmě ovládání kurzoru očima plus třeba tu desítku povelů mozkem..

Starousedlík SHW Avatar uživatele czhunter
    Registrace
    Dec 2007

Citace Původně odesláno od alfah4ns Zobrazit příspěvek
    Hl. na CAD, apod, i když existují různé udělátka přímo pro to, které usnadňují rotace, posuvy, zoom, apod...(kdybyste me zabili, neřeknu teď z hlavy jak se tomu nadává ) Co jsem se zatím bavil s pár lidma v Continentalu, kde podobné hračky taky mají, většina konstruktérů i tak jede klasicky na myších.
    SpacePilot (Explorer, Navigator). To mám taky.
    To ale není zařízení nahrazující myš, ale klávesnici.

Občasný diskutér
    Registrace
    May 2006

Podle mě nás, všechny tady, myš v nějaké podobě přežije. Nenapadá mě žádné jiné zažízení, které by pokrylo tak širokou oblast využití a fungovalo naprosto bez problému.

Třeba ovladání očima, zkoušel to někdo na šilhajících nebo u lidí co neudrží pozornost na jedno místo?

Spíš by mě zajímalo, kdy někteří výrobci PC pochopí, že PS2 myš je tak trochu přežitek a že by bylo mnohem lepší tam dávat USB variantu. No a pak by mě také zajímalo, jak dlouho se udrží kabel u myši. Já osobně ho u "velkého" PC stále preferuji. U notebooku ale už mám všude bezdrát.

No a dotykáč. V navigaci dobrý. V telefonu ale neni vůbec potřeba (i když spíš kvůli spotřebě). Velké PC ho také nevyužije. U notebooku ho máme na servisních diagnostikách od Panasonicu. Tam si ho dovedu představit, i když přesnost je hodně mizerná. Ale je celkem užitečný, když u notebooku právě ta myš chybí. Pak také na různých reklamních panelech a tabletech.

Tak že myši zdar !!!

Strana 3 z 3 PrvníPrvní 123