Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Téma: Freenas a problém s Wake on Lan

8.5.2012 02:27
ferokuldaZdravim
Řeším problém s Wake on Lan (WoL) na Freenas (v. 7.5). S mojí síťovou kartou nefunguje, po vypnutí Freenasu se vypne i napájení síťovky a PC tak nelze vzdáleně zapnout. V biosu i v tom Freenasu mám WoL zapnuté. Zkoušel jsem na ten PC instalovat Windowsy a WoL normálně fungovalo, problém je tedy v ovladačích síťovky toho Freenasu. Síťovku mám Realtek 8168E.
V této diskusy se řeší ten samý problém a na konci diskuze se to úspěšně vyřešilo. Jelikož ale já tomu absolutně nerozumím, tak chci někoho požádat, kdo tomu rozumí, zda by to mohl zkusit (ten postup v té diskuzi v posledním příspěvku). Instalační soubor Freenas v. 7.5 bych poskytnul ke stažení.
Díky.
9.5.2012 01:03
ŠobáňSkus před vypnutím spustit "ethtool -s eth0 wol g"

Tím nastavíš eth0 (sítovku) aby přijímala pakety pro probuzení.

PS. Nevím zda je ethtool ve frenasu
10.5.2012 11:49
DojigiriHmm, s tím jsem si kdysi taky hrál (ale v Suse), a nakonec jsem to rozchodil, ale vyžadovalo to i úpravu shutdown scriptu - v podstatě to spočívalo v tom, najít odkud se volá příkaz "halt" (už si to teď nepamatuju úplně přesně) a odebrat parametr "-i" kterej tam defaultně byl (ten znamená, že se při vypnutí vypnou síťovky, takže pak WOL nemůže fungovat i když je povolenej přes ethtool) - viz např. zde: http://linux.about.com/library/cmd/blcmdl8_halt.htm

Ale jestli je to ve FreeNas stejný nevím.


Jo a ještě jsem u svýho konrétního systému musel použít port 9 pro posílání budicího paketu (správně by to mělo fungovat na jakejkoliv port, ale u mojí desky to funguje jenom s 9).