reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: roztočení fanu

Neregistrovaný (0)|9.5.2012 07:53
Tazatel: Pája

Znění dotazu: Ahoj,zdroj Corsair 750AX,momentálně hraju hru Call of Duty 4 a fan u zdroje se asi vůbec netočí,když dám k němu ruku nic necítím a ani není teplý,jak moc se musí zatížit aby se fan roztočil a hlavně čím,o tom nemám ani páru.Dík
meeee (1110)|9.5.2012 08:12
Ten větrák by měl spoustět kolem 20% zatížení zdroje (tedy kolem 150W odběru ze zdroje), ale záleží na tom, v jaké skříni s jakým vnitřním uspořádáním a osazením je ten zdroj, kde je ta skříň umístěná... Zkrátka jak je zdroj chlazen krom svého vlastního chlazení, takže může jet pasivně i při vyšším zatížení, pakliže je dobře ochlazován kolem procházejícím vzduchem.
Neregistrovaný (0)|9.5.2012 09:26
[quote=meeee;502617]Ten větrák by měl spoustět kolem 20% zatížení zdroje (tedy kolem 150W odběru ze zdroje), ale záleží na tom, v jaké skříni s jakým vnitřním uspořádáním a osazením je ten zdroj, kde je ta skříň umístěná... Zkrátka jak je zdroj chlazen krom svého vlastního chlazení, takže může jet pasivně i při vyšším zatížení, pakliže je dobře ochlazován kolem procházejícím vzduchem.[/quote]

Sestava:MB ASUS P8Z77-V DELUXE,LGA1155;CPU Intel Core i7-3770K;systém SSD;skříň Fractal XL;vepředu 2 fany,vzadu 180mm nahoře a na CPU Corsair H80,takže další 2 fany vzadu,tak je docela možné,že bude spínat až při vyšším odběru.čím bych to měl zatížit,aby se fan roztočil?Poraďte.
meeee (1110)|9.5.2012 09:37
Grafika je jenom integrovaná? Procesor na základních taktech nebo přetaktovaný?
Zatížít ho můžeš třeba OCCT.
Neregistrovaný (0)|9.5.2012 10:16
[quote=meeee;502624]Grafika je jenom integrovaná? Procesor na základních taktech nebo přetaktovaný?
Zatížít ho můžeš třeba OCCT.[/quote]

Grafika je MSI N680GTX Twin Frozr,procesor zatím na základních taktech a OCCT jsem měl spuštěné hodinu,teploty CPU max 62°C,64°C,60°C,58°C.Když jsem dal k mřížce ruku,nejsem si jistý,že se fan točil a když jsem tam podržel jemnou bavlnku,tak se trochu hýbala,ale to se mi možná i třásla ruka a při testu byla mřížka trochu vlažná,tak nevím,jeto nový zdroj tak bych chtěl zjistit,jestli není vadný a zralý na reklamaci.
meeee (1110)|9.5.2012 13:04
Pokud fakt netopí, neřešil bych to.