reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Cierna obrazovka ( nenabehne bios)

pepan09 (3)|13.5.2012 10:54
Dnes sa mi stala nemila prihoda. Ked zapnem PC vsetko huci no obrazovka je stale cierna (pravdepodobne nenabehne bios) . Laboroval som a zistil som, ze ked vzadu vypnem tlacidlo na zdroji a znova zapnem , po naslednom zapnuti pc obrazovka ide( bios), no ked ho zase vypnem a zapnem obrazovka ( bios nenacita) uz nejde. Viete niekto co by s tym mohlo byt? Je to starsi pc . Celeron 1,7 ghz, 1 gbram, gf mx 440, zdroj 350 watt. P.S: je zaujimave, ze po vypnuti v zadu na zdroji a opatovnom zapnuti obraz ide ..moze to byt kluc k diagnostike problemu.

Dakujem za rady.
astec (1823)|13.5.2012 11:43
[quote=pepan09;503065]Dnes sa mi stala nemila prihoda. Ked zapnem PC vsetko huci no obrazovka je stale cierna (pravdepodobne nenabehne bios) . Laboroval som a zistil som, ze ked vzadu vypnem tlacidlo na zdroji a znova zapnem , po naslednom zapnuti pc obrazovka ide( bios), no ked ho zase vypnem a zapnem obrazovka ( bios nenacita) uz nejde. Viete niekto co by s tym mohlo byt? Je to starsi pc . Celeron 1,7 ghz, 1 gbram, gf mx 440, zdroj 350 watt. P.S: je zaujimave, ze po vypnuti v zadu na zdroji a opatovnom zapnuti obraz ide ..moze to byt kluc k diagnostike problemu.

Dakujem za rady.[/quote]

Vyresetovat BIOs
zkontrolovat konektory, paměti, kartu
zkusit nový zdroj
pepan09 (3)|13.5.2012 11:59
Novy zdroj tam je ..sksual som aj iny a to iste..Ako vyresetujem ten bios? Baterkou alebo jumperom? Nejake jumpre som tam videl , no neni pri nich napisane ze Clear CMOS ..Mozu to by jumpre aj na nieco ine? Ked ho vyresetujem budem musiet nasledne v biose nieco znova nastavovat?
astec (1823)|13.5.2012 12:01
[quote=pepan09;503073]Novy zdroj tam je ..sksual som aj iny a to iste..Ako vyresetujem ten bios? Baterkou alebo jumperom? Nejake jumpre som tam videl , no neni pri nich napisane ze Clear CMOS ..Mozu to by jumpre aj na nieco ine? Ked ho vyresetujem budem musiet nasledne v biose nieco znova nastavovat?[/quote]

odpoj od elektriky
Vyndej baterii
viděl jsi správně
vyresetuj
vrať čudlík
vlož baterii
vstoupíš do BIOSu a dáš optimání nastavení
uložíš
uvidíš
pepan09 (3)|13.5.2012 13:47
Bios som jumprol ..potvrdilo sa mi to tym ze po zapnuti som mal take farebno logo ktore tam pred tym nebolo ( tab) ...no robi to to iste...Mam podozrenie ze MB je K.O..Uz ma nic ine nenapada. Kedze ked vypnem zdroj asi na 10 sekund ( kondenzatory sa vybiju) zapnem ho a bios aj vsetko ide. Ale ansledovne ked vypnem pc cez windows alebo aj tlacidkom , ci stlacim reset bios uz nenabehne. Zaujimave ale elektronika je asi nevyspytatelna...
astec (1823)|13.5.2012 15:10
Vyndej paměti, grafiku, disk..... Co to udělá