reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna času/data - vypínání počítače

fuczik (6)|16.5.2012 00:15
Dobrý den, spolužák je na intru a rodiče mu nechali jaksi nastavit počítač tak, aby na něj mohl jen nějak od poledních hodin do 22:00 ,poté se Windows začne sám od sebe vypínat (a pak pokaždý když najede na svůj profil se po načtení zase začne vypínat), problém je v tom, že potřebujeme dělat často práce v Archicadu atp. a kvůli jeho denním tréninkům nemá moc času na nic. (Aby jste trochu porozuměli )

U počítače sem ještě nebyl. Nejdřív sem mu poradil ať změní čas v BIOSu, tam bylo heslo, takže baterka na 20 min ven a bylo po heslu. Změnil čas v BIOSu, přihlásil se na profil a čas byl změněnej podle BIOSu, pak ale naběhli základní aplikace a internet a s tím se čas vrátil podle reálu. Takže odškrtl že chce čas podle internetovýho serveru. A zase to samý. Takže se čas musí nastavovat podle nějaký zálohy, nebo já už nevím :/

Říkal, že by měl mít administrátor - což asi těžko, protože klasicky mu datum a čas nejde změnit. Stejně tak když se přihlašuje, jsou tam dva profily - jeho a Administrátor.

Napadá mě jediný možnost a to dostat se na toho Administrátora a nastavit mu více privilegií.
Napadá Vás něco?
Zatím děkuji ! ;)
VencaX (3686)|16.5.2012 00:29
Odkážu tě na dva odkazy, které by měly v pohodě fungovat. Jelikož máš přístup do BIOSu, neměl by být problém s nastavením bootu z mechaniky. Obě cesty by měly vést tam, kam chceš tj. k odheslování administrátora. Stačí k tomu pouze jedno prázdné CD.

1. návod http://www.kdosiodjinud.cz/heslo-ve-windows-prihlaseni-jako-administrator-po-par-vterinach.a66.html
2. návod http://chalupa.blog.root.cz/2007/07/15/ztracene-heslo-do-ms-windows/
fuczik (6)|16.5.2012 00:44
k tomu Offline NT Password and Registry editor sem se taky teď dogooglil, tak sem rád že se na to můžu spolehnout :) Děkuju !
fuczik (6)|16.5.2012 09:25
tak problem bude nekde jinde. ted to s nim probiram ve skole a na ten ucet admima se dostane akorat je to takovej radoby administrator protoze stejne nemuze menit casov pasma, nastavit privilegia ostatnim uctum atp. :/
Jds (106)|16.5.2012 20:53
Změnil čas v BIOSu, přihlásil se na profil a čas byl změněnej podle BIOSu, pak ale naběhli základní aplikace a internet a s tím se čas vrátil podle reálu. Takže odškrtl že chce čas podle internetovýho serveru. A zase to samý. Takže se čas musí nastavovat podle nějaký zálohy, nebo já už nevím :/



Tak mně napadá co nezaškrtávat čas podle serveru a nechat to tak aby zůstal čas podle počítače.Možná že je to blbost tak mi to přišlo na mysl.Zdar a sílu
fuczik (6)|16.5.2012 21:31
[quote=Jds;503477]Změnil čas v BIOSu, přihlásil se na profil a čas byl změněnej podle BIOSu, pak ale naběhli základní aplikace a internet a s tím se čas vrátil podle reálu. Takže odškrtl že chce čas podle internetovýho serveru. A zase to samý. Takže se čas musí nastavovat podle nějaký zálohy, nebo já už nevím :/



Tak mně napadá co nezaškrtávat čas podle serveru a nechat to tak aby zůstal čas podle počítače.Možná že je to blbost tak mi to přišlo na mysl.Zdar a sílu[/quote]

No dit to sme pravě zkusili - ,,Takže odškrtl že chce čas podle internetovýho serveru. ´´ ;)
zsdx (2098)|16.5.2012 21:51
Hod sem vypis (radeji zkopiruj text nez obrazek) z prikazu
[code]net user
net user Administrator[/code]
spustenych v Prikazovem radku.
fuczik (6)|16.5.2012 22:14
Microsoft Windows [Verze 6.1.7601]
Copyright (c) 2009 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\Marek>net user

Uživatelské účty pro \\

-------------------------------------------------------------------------------
Administrator Guest Marek
Příkaz byl dokončen s jednou nebo více chybami.


C:\Users\Marek>net user Administrator
Uživatelské jméno Administrator
Jméno a příjmení
Komentář Předdefinovaný účet ke správě počítače/domén
y
Komentář uživatele
Směrové číslo země 000 (Výchozí systémové nastavení)
Účet je aktivní Ano
Účet vypršel Nikdy

Heslo bylo naposledy nastaveno 23.2.2012 23:42:00
Heslo vyprší Nikdy
Heslo lze měnit 23.2.2012 23:42:00
Heslo je vyžadováno Ano
Uživatel smí měnit heslo Ano

Pracovní stanice byla povolena Vše
Přihlašovací skript
Profil uživatele
Domovský adresář
Naposledy přihlášen 15.5.2012 16:12:15

Povolené přihlašovací hodiny Vše

Členství v místních skupinách *Administrators
*HomeUsers
Členství v globálních skupinách *None
Příkaz byl úspěšně dokončen.


C:\Users\Marek>
zsdx (2098)|17.5.2012 11:44
Takhle ten ucet vypada v poradku. Neni aplikovana nejaka policy?
fuczik (6)|17.5.2012 16:40
těžko říct, nevím kde to zjistím. Ten chlap je šílenej, nenapadá mě, jak to mohl takhle bloknout :/
zsdx (2098)|23.5.2012 15:50
Neni silenej, je dobrej a udelal to dle zadani rodicu. At se tedy spoluzak domluvi s nimi na uprave casoveho rozvrhu.
Ale z dobreho rozmaru ti dam jeste jednu radu - zakaz sluzbu Systemovy cas nebo dej jeji rucni spousteni a mel by ti fungovat figl s casem v BIOSu. Pak ale pocitac nevypinej, pouze hibernuj.
j.albi (476)|23.5.2012 21:50
Je několik způsobů jak nastavit vypnutí PC v daný čas, např. nastavením rodičovské kontroly, nastavením zásad zabezpečení, plánovačem úloh, nastavením registrů, ....
V každém případě doporučuji domluvit se z rodiči.
Richmond (8084)|24.5.2012 15:29
[quote=zsdx;504237]...zakaz sluzbu Systemovy cas nebo dej jeji rucni spousteni a mel by ti fungovat figl s casem v BIOSu. Pak ale pocitac nevypinej, pouze hibernuj.[/quote]
Tohle není dobrej nápad - mě to znelegalizovalo Wokna na den, nešel zadat (a tím pádem ani ověřit) klíč.

Nechci teda obcházet rodiče, ale bejt to moje pc tak už Ubuntuem (?) (GParted*) zmenšuju oddíl s dosavadní instalací windows, vytvářím nový oddíl a na něj následně provádím další instalaci woken.

*dá se samozřejmě použít i ten windowsáckej Správce disků, ale nevím jestli se to dá s "dětským" účtem :notsure