reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nefunkční DMA ?

Georg2 (9)|14.6.2007 01:14
Koupil jsem notebook Compaq HP Evo N800v s novou vypalovačkou Sony slim DVD-RW
Která se hlásí jako Optirac DVD RW AD-7540A rev.1.01 u které se mi nedaří nastavit přenosy DMA.
Docela to vadí, protože to neúměrně zatěžuje procesor (1,8GHz) který musí vše zpracovávat a v důsledku toho trvá vypalování dlouho a i DVD video s vyšším datovým tokem má občas problémy.
Vyzkoušel jsem snad vše co jsem si myslel, že by mohlo pomoci, včetně přeinstalování IDE ovladačů, ale bezvýsledně. Osobně si myslím, že by to mělo jít, protože HDD v DMA jede.
Jedině, že by to zmíněná „NOVÁ“DVD-RW Sony neuměla, a to se mi nechce věřit.
Také mě napadlo jestli jde vypalovačku u notebooku připojit na jinou větev (jako u PC).
Například k tomu HDD jako slave na primar IDE channel . Ale nemám s tím zkušenost a bojím se to rozebrat.

Uvítám veškeré podněty a nebo zkušenosti s tímto notebookem, vypalovačkou a nebo problémem s DMA. Jsem v konci. Díky předem.
mech13 (5526)|14.6.2007 01:27
no prakticky vzdy pokud se nejedna o HW zavadu staci odebrat radic na kterem je mechanika pripojena a restartovat PC - po restartu se radic znova nainstaluje a pojede v UDMA

takze pravym klikni na Secondary IDE Channel a kliknout na odinstalovat. pak PC resetovat a melo by to jet
pavel_p (993)|14.6.2007 18:13
Odkážu na svůj příspěvek, kde je jak nastavit UDMA2 pomocí registrů:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=28589#post28589
Georg2 (9)|14.6.2007 23:30
Díky za příspěvky, ale už jsem to vyřešil prográmkem od známého, který přikládám.
Zmíněná mechanika totiž nemá Jumpr na změnu režimu (master / slave) a řeší se to softwarově.
Tak, že jsem přepnul na master a po restartu už jelo UDMA2.

Kdo by chtěl, tu je návod:
Stačí pouze program rozbalit do jakéhokoli umístění, spustit ho a po nadetekování mechniky stisknout tlačítko change. Po provedení stisknout tlačítko power off. Dojde k vypnutí NB. Po zapnutí již režim DMA bude fungovat