reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Kepler se štěpí

Pavel Kovač (374)|18.5.2012 07:27
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Kepler se štěpí[/SIZE]



S novou grafickou kartou založenou na jádře Kepler (GK104) se NVIDIA vrací k oddělení herních a profesionálních karet. Vrací se snad doba výraznějšího rozdělení herních a profesionálních karet? Nebo je to jen pokus, který se nezdaří? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
durib (1141)|18.5.2012 12:49
Podle mne jenom kopíruje požadavky trhu. Předchozí karty byly hanobeny kvůli vysoké rychlosti v DP a nízké ve hrách. Tak udělali čistěji hráčskou kartu. Podobné jako u Ati s HD2xxx. Mě to nechává chladným, protože s HD4870 si vystačím díky konzolím ještě dost dlouho.
elpsycho (1602)|18.5.2012 12:52
Především gratuluju po dlouhé době k tématu, které je o něčem.
K nastolené otázce - těžko tvrdit, jestli "velký" Kepler byl vždycky mířený do profesionální sféry a pro hry je nevhodný, nebo se jen Nvidia přizpůsobila situaci, kdy na herním trhu si vystačí s jednodušším čipem, původně mířeným do mainstreamu. Já bych věřil spíš druhé možnosti, s tím že pokud bude Nvidia sesazena z výkonového trůnu, má připravenou rychlou odpověď.
Carter83 (10)|18.5.2012 14:16
Specializace produktových řad mi přijde jako logické řešení. Předpokládám, že lidi kteří potřebují GPU výpočty pro práci vyšší cenu stejně zaplatí (že se jim to nemusí líbit je věc druhá - na výběr prostě mít nebudou) a pro hráče je přece jenom rozhodující herní výkon a cena, procento lidí ochotných připlácet výraznější částku za "něco navíc" zřejmě nebude příliš vysoké.
jarod72pm (46)|18.5.2012 16:13
S novou grafickou kartou založenou na jádře Kepler (GK104) se NVIDIA vrací k oddělení herních a profesionálních karet. Vrací se snad doba výraznějšího rozdělení herních a profesionálních karet? Nebo je to jen pokus, který se nezdaří?

,,,,

Doba je furt stejná ! Už snad 12 let se karty štěpí na herní a profi,běžně je vidíme v nabídce obchodů.
Je dobře že Kepler nemyslí jen na herní pole použití a nic významného nás nečeká- jen nastartovaný směr užití.
Tedy nejedná se o žádný pokus byť by to tak mohlo vypadat, ale o správné vyplnění trhu grafických karet.