reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výsledek OC E6300 & RAM: beep errors & no signal

jules79 (21)|14.6.2007 09:50
Potřeboval bych pomoct:

po úspěšném přetaktování procesoru Core2Duo 6300 na 2450 MHz, jsem se pokusil nastavit agresivnejší časování pamětí z 5-5-5-15 na 4-4-4-15, no systém to nerozchodil. Pak následoval clear CMOS (i vyjmutí baterie) a BIOS (AWARD) začal vydávat error beep codes - jeden dlouhý a dva krátké signály, co odpovídá poškození grafiky resp. monitoru (ten je ok). Jsem si jist, že mechanicky jsem to poškodit nemohl. Při startu PC se chladič grafárny rozbehne na 100 procent, obrazovka je však černá - monitor hlásí NO SIGNAL, nemohu se dostat ani do BIOSu. P.S.: Napětí jsem nikde neměnil, vše je default.

Sestava Core2Duo 6300 1800 MHz@2450 MHz
Gigybyte GA965P-DS3
Corsair DDR2 Twinx 800MHz 2x1024 MB
GeForce 7900 GTO - default takty
Seagate 320 GB
Enermax Liberty 400W
tgfh (2985)|14.6.2007 10:02
Zkoušel jsi grafiku vyndat a zase zasunout?
Jsi si jistý, že je to grafikou?
Sežeň grafiku jinou a vyzkoušej...
Jezevec (607)|14.6.2007 10:16
Jak je uvedeno vyse, muze byt chyba v kontaktu rozhrani a graficke karty, je dobre kartu pri vyplem PC a odpojenem napeti vyndat a zase zandat, pred kazdym zasahem do skrine sahni rukou na kovovou cast kostry nebo se jinak uzemni (vybijet elektrostaticky proud do HW neni mazane), vytahni opatrne kartu a zase zasun.

Pokud byla baterie vyndana dost dlouho a sit. kabel odpojen, melo by dojit k vynulovani CMOS, pokud ani tehdy nejde monitor, pak je na miste se zeptat:

- pri pretaktovani, doslo k pretaktovani portu PCIexpress take? Resp. manipuloval si nejak s nastavenim frekvence rozhrani? Ma tvuj BIOS nastavenou nejakou pevnou delicku na frekvenci PCIe a jestlize ano jakou?
- pretaktoval si podle mistniho navodu pretaktovani? Snizoval si frekvenci RAMek pred zvysovanim FSB?

Bylo by vhodne tvoji grafickou kartu vyzkouset v jinem PC, stejne tak vyzkouset dil po dilu dalsi soucastky, zejm. take zdroj a RAMky.
jules79 (21)|14.6.2007 10:32
Baterii jsem nechal mimo celou noc + dal jsem na několik sekund jumper na kontakty clear cmos, tak předpokládám že BIOS je "čistej". Úplně si jistej nejsem jestli je to grafikou - vycházel jsem ze signálu BIOSu. Teď testnu grafiku v jiném PC. Zkusím i RAMky. Grafiku jsem už zkoušel vybrat a vložit nekolikrát, stále nic. Večer dám vědet jak to dopadlo.

P.S. to tgfh: FM zdraví Lískovec
tgfh (2985)|14.6.2007 11:14
[quote=jules79;38751]

P.S. to tgfh: FM zdraví Lískovec[/quote]
oh yeah... :thumb
to se mi stalo poprvé :D říkal jsem si, to není možné abych byl z těchto končin na shw dočista sám :)

Zkusil bych toto:
vyndej grafiku a zapni PC, pokud bude speaker řvát stejně je to určitě grafikou, pokud bude řvát jinak bude chyba u RAMek....
jules79 (21)|14.6.2007 11:33
Po vyndání grafiky pořád ten samej signál. Grafika se už testuje na prodejně... Uvidíme...
Federmann (36)|15.6.2007 20:28
V horším případě by to mohl být severní most.
jules79 (21)|16.6.2007 11:07
Tak grafika i RAM byli OK, chyba byla v desce. Pujde na reklamaci :-(
Díky všem za rady :-D
Jezevec (607)|16.6.2007 11:28
:) Takze nejhorsi moznost (IMHO), nemam rad vadne MB, spatne se to hleda a provoz PC je po dobu reklamace... :)... tak hodne stesti a rychlou reklamaci.
Federmann (36)|16.6.2007 13:42
[QUOTE=jules79;38991]Tak grafika i RAM byli OK, chyba byla v desce. Pujde na reklamaci :-(
Díky všem za rady :-D[/QUOTE]

Při každém taktování je nebezpečí poškození „čehokoliv“, proto je zapotřebí taktovat uváženě, na takto poškozené „cokoliv“ se nevztahuje záruka (pokud se na to přijde)!
tgfh (2985)|16.6.2007 15:56
[quote=Federmann;39003]Při každém taktování je nebezpečí poškození „čehokoliv“, proto je zapotřebí taktovat uváženě, na takto poškozené „cokoliv“ se nevztahuje záruka (pokud se na to přijde)![/quote]
Nezvyšoval napětí, imho to znamená, že reklamace bude určitě uznána ;)
Federmann (36)|16.6.2007 16:52
Není to jenom v napětí, takt má v konečném důsledku stejné tepelné účinky (tepelný výkon je úměrný počtu sepnutí za čas), ale na straně druhé by měla být reklamace uznána, nač by bylo dáno do vínku nastavení, které by se nesmělo použít. Přesto je lepší se o taktování moc nezmiňovat.
Sám jsem koupil desku, která byla vadná a při zavíráni GK se mi podařilo ulomit koneček velmi tenoulinké páčky. Reklamace pro tento nesmyslný, mechanický důvod nebyla uznána...