reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

EFI BIOS - kontrola

Deexer (365)|20.5.2012 19:24
Zdar,
chtěl bych s váma prodiskutovat nastavení BIOSU co mám možná špatně a co zas bych měl donastavit atd.

Předem říkám, že nemám žádné problémy asi rok co to používám jen chci slyšet názor zda to není přetrollený. (Nebo-li pokusit se doladit o něco líp.)

Poukázal bych spíš na pár nesrovnalostí:

1) PROČ nejdou nastavit PAMĚTI RAM na 1600mhz (jedou na default) né že by mě to vadilo a ani nějakej boost to není, ale jen prozajímavost... (Samozřejmě nastaveno podle výrobce manuálně timing atd.. beztak se PC při zátěži resetuje)

2)Jeden diskutující, bohužel si nevzpomenu na nick, dával rozsáhlej návod jak taktovat Sandy Bridge.
Docela částý problém u desky Sabertooth P67 byl doublepost (START-OFF-START). Bohužel kdo spolíhá na návody (nenijich zrovna málo co to tvrdili) je mít při taktování zaplé INTERNAL PLL OVERVOLTAGE po dlouhe době jsem zjitil, že to dělá tato položka a bylo to docela psycho, protože tato chyba se projevovala nahodile, takže to znamenalo: Jednu položku OFF a ject třeba 3dny do doby než zrovna zase špatně pustilo a takle dokola.
Takže, nevím proč způsobuje tato položka doublepost (možna je to na něco vázané v BIOSu - proto sem také píšu o sčeknutí :) )

3) Docela dlouhouuuuu dobu jsem řešil dost nepříjmenej problém (dokonce i zde) až na webu Overclock.net po dlouhé diskutování jsme přišli co to bylo.
Jednalo se o to, že při bootování OS (Splash screen) - zamrznul a konec, pak se musel restart a třeba znova a pak už naběhnul. Docela mě tato situace doháněla k zoufalství. Každopádně zase se to vyřešilo nebudete věřit čím, položkou v BIOSu ANTI SURGE SUPPORT na to se dá prostě říct jen "WTF?!" v životě to normálního člově nemůže napadnout, že to bude něco takového...(přesně ani nevím k čemu ta funkce je... je to nějakej uvp or ovp protect function)
Todle prostě nevím jestli má nějaké vysvětlení :)

(Je to spíše rada pro ostatní co nevědí a při taktování se jim děje něco podobného.)

Nuže zde je BIOS
Po updatu mi přibyla pložka v boot záložce PCI ROM PRIORITY - ta slouží k čemu ?
120520181419.jpg 120520181437.jpg 120520181443.jpg 120520181458.jpg 120520181513.jpg 120520181604.jpg 120520181728.jpg 120520181751.jpg 120520181627.jpg 120520181612.jpg
Richmond (8084)|20.5.2012 20:16
1 - na to se dá říct jedině WTF

2 - to samé, pokud ti nejde deska zapnout tak máš nataktováno nejspíš na samé hranici stabilnosti

3 - Zásek na Splashscreenu může způsobovat klidně inicializace disku (a spousta jiných věcí). Vyřešit to vypnutím pojistky na síťovce se zdá opravdu neuvěřitelné ;)

PCI ROM priority určuje zda bude bootovat interní zařízení nebo karta ve slotu (většinou je nutné přepnout při použití RAID/SAS řadičů)