reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Ztracená kopie Windows 7 - Dotaz

Domingster (139)|21.5.2012 15:20
Zdravím, potřebuji poradit. Nejspíš jsem někde ztratil svou kopii Windows 7 Home Premium, kterou jsem dostal ke svému notebooku. Poslední dobou se notebook dost seká a celkově bych chtěl Windows přeinstalovat, jenže nevím jak na to bez kopie. Sériový kód mám naštěstí nalepený zezadu na notebooku, takže s tím problém nebude, ale jak to je s kopií? Půjčil jsem si originální kopii od kamaráda. Ale pro případ nutné přeinstalace bych si chtěl udělat z tohoto disku kopii. Půjde to, když disk normálně zkopíruji? Je nějaká rada jak to vypálit? Jestli jako datové DVD, nebo něco jiného? Nechci něco zbytečně zkoušet, tak se ptám tady. Díky předem. :)
zsdx (2098)|21.5.2012 16:14
Notebooky nizsich rad nebyvaji vybavovany instalacnimi medii, misto toho se pouziva recovery oddil, ze ktereho po spusteni prislusne aplikace muzes vytvorit sadu disku, ktera notebook uvede do stavu po vybaleni. Tehoz stavu lze dosahnout primo bootem do recovery oddilu pomoci vyhrazene klavesove zkratky.

Ale jinak: 1)ano 2)kopie
Domingster (139)|21.5.2012 16:38
Tak je možné, že jsem ho neztratil, ale opravdu jsem ho k notebooku nedostal. Jinak díky za radu. :)