reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Změna místa (disku) ukládání do složky

)aguar (235)|22.5.2012 18:28
Ahoj. Nevím jestli jde pochopit z nadpisu o co jde přesně :)

Chtěl bych, aby se určité soubory jedné hry ukládali na jiný disk než na C:\xxxx\xxxx\xxxx
Nechci jen vytvořit zástupce složky na jiném disku. Přes hru to udělat nejde. Proto by mě zajímal nějaký jiný způsob. Nejlépe přes OS. Popř. externí program. Jestli je toto vůbec možné?

Díky za reakce.
Gouranga (699)|22.5.2012 18:50
Jako reseni konkretnich slozek (pokud ti nejde o dokumenty apod, ktery se nastavujou primo ve windows), to jde pomoci symlinku, konkretne hardlinku slozek v prikazove radce. detaily zde.

je to ve formatu:
mklink /J adresa_linku adresa_skutecne_slozky

takze napr:
mklink /J "C:\users\uzivatel\documents\hry\moje hra" "D:\soubory\moje hra"
vytvori odkaz na cecku k souborum, ktere jsou fyzicky na D:
ve windows lze tyto linky rozpoznat pomoci sipecky, kterou maji normalni zastupci, ale vlastnosti vedou na opravdovy soubor. hry to v pohode zerou a ukladaj/nacitaj ze skutecny slozky.

kdyz se ti to nepodari spravne napoprvy, lze link v pohode smazat (i tak bych ale pred pokusy vytvoril zalohu linkovanejch slozek, co kdyby, ze?)
)aguar (235)|22.5.2012 21:42
No tak jsem to zkusil, ale spíš to vypadá na zase takovýho zástupce. Chtěl jsem je přesunout z C: na E:. Ale ty soubory na C: které jsem chtěl přesunout se tam pořád ukládají. A na E: kam jsem je chtěl ukládat sice jsou taky, ale jak říkám. Přijde mi to jako takovej zástupce. Protože když smažu složku na tom C:. Tak na E: taky nic není.
Myslel jsem spíš, aby to na C: vůbec neukládalom ale hra to přitom dokázala najít na tom E:
Každopádně díky.
Gouranga (699)|22.5.2012 22:20
ten prikaz s /J funguje jen na cele slozky. takze je nutny presunout celou slozku, nejde si vybirat, jaky soubory tam chces..
mne ten presun fungoval bez problemu
takhle to treba slo na skyrim:
mklink /J "C:\Users\user\Documents\My Games\Skyrim" "D:\Skyrim\UserData" (samozrejme tou dobou slozka skyrim na cecku nesmi byt)
ve slozce skyrim je slozka userdata, ktera obsahuje vsechno, co slozka skyrim v dokumentcech.

kdybys popsal, o co konkretniho ti jde, mozna by to slo lip vysvetlit..
zsdx (2098)|22.5.2012 22:23
Radeji v nouzovem rezimu tu slozku presun z C: kamkoliv na E:. Pote vytvor na C: propojeni na adresar (junction) dle navodu vyse.
Chovani jake popisujes, je v poradku. Ukladas jakoby na C:, ale soubory jsou ve skutecnosti na E:; vymazani v jedne lokaci zpusobi ztratu na obou koncich propojeni. Pro OS a programy je ta zmena transparentni.