reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Po připojení se zařízení nezobrazí

Artep (6)|22.5.2012 20:07
Dobrý den.

Dnes jsem narazila na problém při zapojení mého fotoaparátu (Kodak EasyShare Z7590) do notebooku (Acer, OS je Windows 7). Když fotoaparát připojím k PC přes USB kabel, tak bliká jako vždy, když je připojen, ale v počítači se mi nezobrazí a to ani ve složce Počítač ale ani ve Správě počítače.
Myš, tiskárna, jiný fotoaparát, externí disk či mobil fungují po zapojení jako vždy. Kde je tedy problém?

Předem děkuji za odpověď.
Deee-aN (3834)|23.5.2012 07:03
Dříve se tam zobrazoval? Jiný počítač ho vidí?
Zapojení probíhá podle návodu (vypnout foťák, připojit, zapnout foťák)? Ten doprovodný software je nainstalovaný?
Lukáš 85 (132)|23.5.2012 08:41
Ahoj. Mám také foťák od Kodaku, rovněž Easy Share. Když chci importovat fotky, používám program Picasa, zde si kliknu na import a je to. ale abych odpověděl na otázku, problém může být v tom, že je třeba foťák zapnout. Dříve jsem to dělal tak, že jsem ho normálně zapnul a poté pomocí USB kabelu připojil k PC. Dnes už to dělám tak, že ho prvně připojím a až poté zapnu. Má to tu výhodu, že nevyjede optika a nenaskočí display a tím se šetří baterie a je to bezpečnější. :thumb
durib (1141)|23.5.2012 12:28
Znám pár foťáků, které mají otřesně provedené stahování fotografií. Nezobrazí se jako vyměnitelný disk, ale musí se to dělat přes jejich SW, nebo import fotografií. Hrůza.
Artep (6)|23.5.2012 14:00
[quote=Deee-aN;504202]Dříve se tam zobrazoval? Jiný počítač ho vidí?
Zapojení probíhá podle návodu (vypnout foťák, připojit, zapnout foťák)? Ten doprovodný software je nainstalovaný?[/quote]

Ano, dříve se zobrazoval. Jestli ho vidí jiný počítač, to nevím, protože momentálně nemam žádný jiný k dispozici. Zapojení probíhá, tak jak má. Vážně nevím, čím to je. Včera večer po několikátém pokusu se mi objevilo, že zařízení bylo odpojeno, PC mi vyhledal nějaký program, který nainstaloval, jednou jedinkrát se tedy fotoaparát připojil bez problémů a dnes už zase nejde...
Deee-aN (3834)|23.5.2012 15:07
A paměťová karta je v pořádku?
zsdx (2098)|23.5.2012 15:45
Narazis na to, ze notebook s Win7 bude temer jiste vybaven cteckou karet, ze? :)
Deee-aN (3834)|23.5.2012 19:29
[quote=zsdx;504236]Narazis na to, ze notebook s Win7 bude temer jiste vybaven cteckou karet, ze? :)[/quote]
Ne. Na to, že pokud je karta ve foťáku nakoplá, nebo je tam špatný kontakt, mohlo by to problém s načtením fotek způsobit...
robky (3195)|23.5.2012 19:35
...a USB kabel je v poriadku?
kevin00 (10238)|23.5.2012 20:02
Jak píše Deee-aN, vyndal bych paměťovou kartu z fotoaparátu a přes jakoukoliv čtečku ji připojil. Jako další krok bych zkusil robkyho radu s USB kabelem. Pak již zbývá fotoaparát a máš jasno :)
Artep (6)|24.5.2012 06:54
Díky všem za odpovědi, ale jak jsem zjistila, problém bude nejspíše v USB kabelu. Nejdřív mě to nenapadlo vzhledem k tomu, že jednou se mi to připojilo jednou ne.
Artep (6)|24.5.2012 14:49
[quote=Deee-aN;504234]A paměťová karta je v pořádku?[/quote]

No fajn, tak mám zase jiný dotaz... Dnes jsem chtěla opět přetáhnout fotky do počítače a jelikož přes USB kabel už to nejde, zkusila jsem to přes paměťovou kartu. V počítači se normálně objeví ve Správě disků a i v Zařízení a tiskárny, ale není v Tento počítač, takže se nedostanu k fotkám. Co s tím?
Richmond (8084)|24.5.2012 15:03
Má karta ve Správci disků přidělené nějaké písmenko?
Artep (6)|24.5.2012 15:06
[quote=Richmond;504394]Má karta ve Správci disků přidělené nějaké písmenko?[/quote]

Má. Měla tuším že E, zkoušela jsem ji přejmenovat na jiné písmeno, ale nepomohlo to.
Jo a ještě něco, jestli to s tím má něco společného. Dneska mi počítač hlásil problém, že nemá nainstalový ovladač pro zařízení paměť Flash na sběrnici PCI. Ale když dám vyřešit problém, žádný ovladač mi to nenajde. Není to tím?
Richmond (8084)|24.5.2012 15:32
Jop, to by mohlo :) Takže stáhnout ovladač a zkusit znova...
kevin00 (10238)|24.5.2012 16:27
[quote=Artep;504396]Má. Měla tuším že E, zkoušela jsem ji přejmenovat na jiné písmeno, ale nepomohlo to.
Jo a ještě něco, jestli to s tím má něco společného. Dneska mi počítač hlásil problém, že nemá nainstalový ovladač pro zařízení paměť Flash na sběrnici PCI. Ale když dám vyřešit problém, žádný ovladač mi to nenajde. Není to tím?[/quote]

Koukni do Správce zařízení, jestli tam není některé zařízení s otazníkem. Pokud ano, napiš ID zařízení.
Artep (6)|24.5.2012 18:00
[quote=Richmond;504399]Jop, to by mohlo :) Takže stáhnout ovladač a zkusit znova...[/quote]

Pro Windows 7 jsem nic nenašla, ale nakonec se mi podařilo najít nějaký ovladač pro Windows XP a už to funguje, jak má. :)