reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Arctic Cooling Freezer 64 Pro

soulator (17)|23.5.2012 21:59
Zdravim, četl jsem že tento chladič "vylamuje" socket AM2. Má s tímto chladičem někdo zkušenosti nebo mi může říct jestli by to fungovalo v pohodě na desce EŠUS M4A78-EM ?
alfah4ns (1040)|23.5.2012 23:05
Nevylamuje nic, pokud s tím nebudeš hrát fotbal.
Jde o to, že chladič váží půl kila a přitahuje se za ten plastovej rámeček kolem socketu.
teoreticky se při převozu může stát, že se to vylomí i s tím rámečkem, pokud s tím někde bouchneš.

Asi t omáš z alfacompu? ti to u freezerů píšou...
párkrát se jim totiž stalo, že poslali sestavené pc přepravní společností a zákazník dostal PC ve kterém chladič byl někde na spodku bedny.

Při větším nárazu se ti úplně stejně může vylomit i klasicky montovanej chladič i třeba s kusem desky, takže asi tak.
soulator (17)|24.5.2012 06:38
[quote=alfah4ns;504313]Nevylamuje nic, pokud s tím nebudeš hrát fotbal.
Jde o to, že chladič váží půl kila a přitahuje se za ten plastovej rámeček kolem socketu.
teoreticky se při převozu může stát, že se to vylomí i s tím rámečkem, pokud s tím někde bouchneš.

Asi t omáš z alfacompu? ti to u freezerů píšou...
párkrát se jim totiž stalo, že poslali sestavené pc přepravní společností a zákazník dostal PC ve kterém chladič byl někde na spodku bedny.

Při větším nárazu se ti úplně stejně může vylomit i klasicky montovanej chladič i třeba s kusem desky, takže asi tak.[/quote]

díky moc, tak hurá do koupě a výměny za box od amd po třech letech :D
alfah4ns (1040)|24.5.2012 10:36
a co tm máš teď za konkrétní CPU?
jestli je to třeba 4jádro, vzal bych o něco výkonnější s ohledem i do budoucna.
soulator (17)|24.5.2012 17:35
[quote=alfah4ns;504347]a co tm máš teď za konkrétní CPU?
jestli je to třeba 4jádro, vzal bych o něco výkonnější s ohledem i do budoucna.[/quote]
mám tam Phenom II X4 945 3,0Ghz, s BOX chladičem OC na 3,4ghz zatim a v zátěži v BF3 mi to jede max na 63°C, tak si myslim že by to mohlo stačit, jeste jsem premejslel o GELID Solution Tranquillo - rev.2, ale nevim jestli je v tom nějakej velkej rozdíl

EDIT: navíc na aukru je Arctic Cooling Freezer 64 Pro celkem levně zatím :P
alfah4ns (1040)|24.5.2012 20:11
phenom II x4 si zaslouží i lepší chladič, pokud jde o OC, na druhou stranu, s touhle deskou nějak extra vymýšlet nemůžeš, nemá chlazenou napájecí kaskádu (jinak by nebyl problém pustit tam 1.4-1.45vcore a hodit to na 3.8 - 4GHz). nebo pak si chlazení kaskády dobastlit, i nějaké menší pasivy jsou lepší, než žádné (dají se použít třeba sady pasivků pro chlazení napájecích obvodů grafiky - třeba VR kity od accelera)

tranquillo zmákne i 6jádra.
soulator (17)|24.5.2012 21:45
další takt už v plánu nemám, jelikož budu chtít tak do pul roku přejít na Intel a DDR3, tak budu muset i novou desku pořídit. na tuhle desku už se mi nic dalšího kupovat nechce