reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Myš Razer Naga

Nichts.cz (103)|30.5.2012 07:18
Při stisknutí levého tlačítka mi to občas udělá dvojklik. Nemam nastavena žádné makra. Nevíte co s tím?
dzandra (1368)|30.5.2012 12:50
No to nebude makrem, když to dělá dvojklit, možná už je vyklikaná, pokud je v záruce, pošli ji na reklamačku, pokud ne rozerbat a omrknout kontakty
Nichts.cz (103)|30.5.2012 18:20
A co presne bych mel hledat?
Salamander (6177)|30.5.2012 18:43
[quote=dzandra;505030]pokud ne rozerbat a omrknout kontakty[/quote]

tam jsou mikrospinace, ty asi kuchat nebude ...
a evidentne to je normalni problem u te mysi
http://www.tomshardware.co.uk/forum/59113-29-fixing-razer-naga-mouse-double-clicking-problem-walkthrough
btw: ?
Nichts.cz (103)|31.5.2012 20:31
Mam spis to v odkaze nez to co je na videu, jak to vyzkousim dam vedet jak to dopadlo.
Nichts.cz (103)|1.6.2012 16:40
Prošplíchnul jsem tlačítko omron a zdá se že problém je pryč. Ale stejně celkem překvapující vada na tak drahou myš.
alfah4ns (1040)|1.6.2012 16:50
Myš sice je drahá, ale jsou to úplně obyčejné mechanické spínače za pár korun/ks (a to doslova).
kdyžtak, není moc velký problém je sehnat, stačí vybrat něco stejného rozměru a kosnrtukce (např. on-on, nebo on-off spínací apod)
http://www.gme.cz/mikrospinace/
kokoteliusus (4)|3.6.2012 00:27
Když už jsme u toho rozebírání, nechtěl by mi někdo poradit, jak opravit překlesanej kablík u myši? Napadlo mě vyříznout překlesané místo a znova spájet, ale určitě to půjde vyřešit nějak líp. Myslím tím jestli nejde ono místo vyříznout a zpětně přidělat koncovku (bez pájení). V případě, kdy myš stojí nějakých 15 stovek, tak má cenu kupovat kleště atd. Dík za tip.
Salamander (6177)|3.6.2012 02:14
jo, jde tom v pohode znova spajet, jsou tam max. 4 vodice + stineni
mozna je lepsi kabel zkratit, zalezi an tom kde je to prerusene.
kokoteliusus (4)|4.6.2012 17:38
Vím, že to jde spájet, šlo mi spíš o to jak to udělat bez pájení. Myslel jsem, že to jde pochopit z dotazu. Kabel chci v překlesaném místě vystříhnout a ke konci přidělat takovou tu "zástrčku", aby šel zpětně spojit s tělem myši. Měly by na to existovat nějaké kleště, ale netuším jaké a za kolik.
mike033 (304)|23.6.2012 11:52
Zdravim chtel bych se jen k tehle mysce zeptat, zda-li existuje nejaky testovaci program kde tuto mysku vyzkouset? Jde mi hlavne o kurzor, protoze obcas mam pocit, ze se sam od sebe pohne. Mozna to je stolem, ktery je trosku zdrsneny.
Georginek (2957)|23.6.2012 19:50
No, jestli mas stul y drevotrisky a jsou tam leta, tak kurzor proste uskakuje. Taky je strasne dulezite venovat pozornost vyberu podlozky.
mike033 (304)|23.6.2012 20:17
jojo presne z drevotrisky...co jsem cetl tak pro tuto mysku jsou nejlepsi podlozky Razer Goliathus
Georginek (2957)|23.6.2012 20:32
No, nektere mysi na to trpi. Ja si proste potrpim na uplnou presnost, takze ja bez podlozky proste jet nemuzu. Uz sem jich vyzkousel skoro 40 :D Od drahych, stredni cenove relace, sklenene, hlinikove, plastove......nicmene stejne podle me je poctiva latkovka to nejlepsi. Zrovna mam Roccat Taito a je fakt skvela. O dost lepsi nez Razer Goliathus OmegaSpeed a AlphaSpeed. Osobne jsem Omegu i Alphu prodal, protoze G9 proste preskakovala. Vybrat spravnou podlozku to je alchymie.....
mike033 (304)|23.6.2012 20:46
Ja jsem prave cetl komentare k Razer Naga na czc.cz a lidi psali, ze pro tuto mys je nejlepsi Goliathus. Typek si tam kupoval Razer destruction za nejaky 900 a delalo mu to paseku. Ty jsi tu Roccat Taito netestoval na Razer Naga co?
mike033 (304)|24.6.2012 11:52
Hm tak tu mam dalsi problem...plast u laseroveho snimace kdyz si ji otocite celem k sobe tak nalevo od snimace podivne vrze jakoby ten plast nebyl utahnuty. Je to docela otravne protoze kdyz ji drzim normalne na stole a mam na tom vystupku odlozeny malicek tak je to docela slyset. Nemam rad kdyz mys za 2000 vydava takoveto zvuky.
xmarek (1676)|24.6.2012 14:26
Možná to bude znít rouhavě, ale myš je spotřební zboží a tak je třeba se na myš dívat. Taky mi na mé Logitech Nano odešly po roce tlačítka (a to nejsem žádný hráč) a rozhodně nelze říct, že by se jednalo o nějakou lowendovou myš. Proto pro případ, že myš odejde mám v šuplíku pár (4-5) náhradních.
Georginek (2957)|24.6.2012 17:01
No, ja nevim, ja mam mys vzdycky dlouho a nikdy se mi nestalo, ze bych ji menil kvuli tomu, ze prestala fungovat. Jasne, kupuju si drahy mysky, ale spis podle me zalezi na tom, jak se k tomu clovek chova, jestli ji zveda a presouva ( coz ja nesnasim ), jestli s ni mlati do stolu, jak je moc agresivni na tlacitka, videl sem i lidi co jim mys normalne pada na zem, nebo s ni hazi.......Ja mam Mx550, a 2 G9 uz prez 3 roky, MX 5let a jsou jak nove.
xmarek (1676)|24.6.2012 17:28
[quote=Georginek;507649]ale spis podle me zalezi na tom, jak se k tomu clovek chova, jestli ji zveda a presouva ( coz ja nesnasim ), jestli s ni mlati do stolu, jak je moc agresivni na tlacitka, videl sem i lidi co jim mys normalne pada na zem, nebo s ni hazi.......[/quote]Když budete mít pech na aušus, tak se můžete k myši chovat jak chcete. Jak už jsem uvedl, hry nehraji a myš užívám standardním způsobem, rozhodně s ní hehážu apod. V práci mám myš za pětikilo a kromě toho, že je ošoupaná pořád funguje. Co se týče toho mého zmiňovaného Logitechu, tak Nano je u mě šmejd. Po pár měsících se mi začaly loupat tlačítka a to bych rozhodně u myši za 1500 kč (v té době tolik stála) nepředpokládal. Měl jsem v ruce hodně myší a můžu zodpovědně říct, že největší problémy byly paradoxně s těmi nejdrahšími. A bylo jich dost co nevydržely ani 2 roky.
mike033 (304)|24.6.2012 19:26
Pro ujasneni davam obrazek kde mi to vydava podivne "vrzave" zvuky kdyz na to oznacene misto zatlacim. Podotykam, ze to dela ikdyz myskou jezdim po stole, kdyz teda zatlacim na ten vybezek u mysi. Jedna se mi o to ze mys mam zakoupenou tyden a jestli jim ji nemam vratit nebo zda-li by postacilo oddelat padsurfes a utahnout sroubek pac je treba dost mozny, ze je to malo utazeny.
DSC00363.JPG
xmarek (1676)|24.6.2012 19:54
Pokud máte možnost ji vrátit nebo reklamovat tak bych to udělal. V žádném případě nic svépomocí opravovat. To, že vrže může být klidně způsobené tím, že to nějaký číňan prostě blbě vylisoval apod. a opravou můžete tu myš víc poškodit.
mike033 (304)|24.6.2012 21:39
no kdybych odlepil pouze ty podlozky tak bych mohl zkusit utahnout sroubecek, tim ze bych odlepil ty padsurfers by se prece zaruka neztratila, vzdyt ty podlozky se po urcite dobe meni. Nechce se mi byt bez mysky 3 tydny. Ale pokud reklamace, tak budu muset pouvazovat o tom zda-li si nevratit penize, nebo jestli to nejak jde vymenit za novy kus. Co kdyz se to po oprave objevi znova po nejake dobe. Kupoval jsem to u CZC.cz a je to uz druhy vyrobek od nich ktery vracim oproti alfacomp
xmarek (1676)|25.6.2012 10:47
Nechci Vám nic vymlouvat, ale jsou tu dvě věci, které je nutné vzít v potaz. Ty velké teflony se rády odlepováním ničí. Prostě se různě pozohýbají a esteticky to pak nevypadá vůbec dobře.
Co se týče těch šroubku, tak asi takhle. Pracoval jsem ve výrobě, kde se podobné věci montovaly a vzhledem k tomu, že občas docházelo k tomu, že něco dělníci nepříšroubovali jak měli, tak se tam všude cpaly šroubováky, kde se nejenomže kontroloval moment síly, ale i počet otáček a sílu na konci dotahování. To jen tak na okraj. V případě, že byl otvor pro šroubek např. něčím zalepený (např. tím plastem z kterého byla dotyčná věc vyrobena) lehce došlo k tomu, že zůstal šroubek nedotažený. Pokud se pokusíte takový šroubek dotáhnout, tak můžete velmi lehce poškodit plast v místě závitu a tím pádem i závit. Oprava se rovná výměně za jiný kus.

Nevím jak vy, ale moje zkušenost s podobnými opravami je ve skrze negativní. Každý pokus o nápravu skončí tím, že něco zkur-zkazím. :(
mike033 (304)|25.6.2012 11:01
Vcera jsem se rozhodl, ze jim tu mys vratim a budu od CZC pozadovat vraceni penez. Mys jsem pouzival pouze tyden, krabice je neporusena a o mysku jsem velice dobre pecoval (dokonce jsem si pred tim myl i ruce :D) takze snad mi ty prachy vrati. A bud si tuto samou mys koupim na alfacomp u ktereho jsem byl vzdy velmi spokojen a nebo si tam u nich koupim razer naga epic o necelych 800Kč drazsi.
mike033 (304)|4.7.2012 00:44
Ok penize mi uspesne vratili a ted se koukam po te same mysi v jinem obchode a najednou koukam Razer Naga 2012? Jaky ji v ni rozdil krome tech vymennych gripu a barvy?http://www.alza.cz/razer-naga-2012-expert-mmo-gaming-mouse-d338795.htm

Kdyz mi vratili ty penize tak jsem premyslel o tom, ze zkusim Razer Naga epic, ale je v podstate je stejna jako Razer Naga 2012, nebo se pletu? Samozrejme, ze epicka disponuje vice barvami svetel a je bezdratova. Ma zustat u klasicke modre Razer Naga? Co byste mi poradili?
mike033 (304)|7.7.2012 11:11
tak co?