reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prosba - Acer Emachines EL 1352

Jay2x (32)|31.5.2012 20:08
Ahoj,

otec koupil počítač Acer Emachines EL 1352 se základní deskou EL 1350. Má tam procesor AMD Athlon II 160u (socket AM3), který je jednojádrový a má frekvenci pouze 1,8 Ghz. Chtěl bych procesor vyměnit za lepší, ale nemohu nikde najít specifikaci základní desky, tzn. nevím jaký maximální procesor tam mohu dát. Má někdo s tímto výrobkem zkušenosti? Děkuji moc! Honza
Jay2x (32)|31.5.2012 20:13
ten procesor je typu AMD K10
athens (724)|31.5.2012 20:33
Nejlepší bude když PC rozděláš a koukneš se na přesný typ desky :notsure Potom hledání "silnějšího" procesoru bude snažší
Jay2x (32)|31.5.2012 20:35
Jo tak to mě samozřejmě napadlo jako první... Jenomže otec ho má v záruce a já počítač rozdělám jenom v tom případě, že si budu jistý tím, co dělám... Mimochodem Everest Ultra edition desku nerozpoznal...
athens (724)|31.5.2012 20:39
Hmm tak to je potom těžký :mistake Vždyť ty víš co budeš dělat :idea Opisovat název desky :D
Jay2x (32)|31.5.2012 20:40
Jo tak takovou pomoc přesně potřebuju..... Mimochodem už jsem psal, že dle výrobce je to deska s názvem EL 1350.... Ale to máš jedno
Salamander (6177)|31.5.2012 20:42
[quote=athens;505217]Hmm tak to je potom těžký :mistake Vždyť ty víš co budeš dělat :idea Opisovat název desky :D[/quote]

tady je vcetne vyfocene desky http://manila.olx.com.ph/acer-emachines-el-1352-slim-desktop-iid-354387029
ale je o ni extremne tezky neco zjistit, v datasheetu nic o podpore CPU neni ...
ale je tam nForce 430, takze otazka jestli existuje nejakej update BIOSu, mohly by na tom jet Athlony II i Phenomy ...

nekde pisou ze vezme i trijadro Athlon II nebo Phenom II, ale vsecko jsou to neoverene informace.
athens (724)|31.5.2012 20:49
já to taky našel, ale se stejným výsledkem http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105222080000000YOU
Jay2x (32)|31.5.2012 20:53
No vidíte chlapi, jednoduchý to doopravdy nemám... A dělat věci stylem pokus/omyl není v tomhle případě zrovna dobrej nápad..
Salamander (6177)|31.5.2012 20:54
[quote=Jay2x;505225]No vidíte chlapi, jednoduchý to doopravdy nemám... A dělat věci stylem pokus/omyl není v tomhle případě zrovna dobrej nápad..[/quote]

to ne, to bych to radsi poslal cely do sveta a schrastil neco jinyho, nez se s tim takhle s prominutim srat

protoze pak te zacne i omezovat zdroj (220W a o kvalite mam sve pochybnosti), mala skrin - spatne chlazeni ...
Jay2x (32)|31.5.2012 20:57
jo tak to by už postrádalo tu správnou výzvu :), ale vzhledem k tomu, že asi nebude jiná možnost, tak to střelím a koupím něco víc "user friendly"... :)
paulobatistutta (2)|14.6.2012 03:40
[quote=Jay2x;505210]Ahoj,

otec koupil počítač Acer Emachines EL 1352 se základní deskou EL 1350. Má tam procesor AMD Athlon II 160u (socket AM3), který je jednojádrový a má frekvenci pouze 1,8 Ghz. Chtěl bych procesor vyměnit za lepší, ale nemohu nikde najít specifikaci základní desky, tzn. nevím jaký maximální procesor tam mohu dát. Má někdo s tímto výrobkem zkušenosti? Děkuji moc! Honza[/quote]

Máte asi problém. Na stránce výrobce
http://support.gateway.com/us/en/emac/product/default.aspx?modelId=2080
opravdu nenajdete nic ani v manuálu.
-Takže můžete zkusit zadat údaje z Vašeho počítače do dotazu přímo výrobci.
-Pak je ještě jedno řešení - prostě zajít do nějakého počítačového servisu a oni možná poradí nebo přímo vyzkoušejí a prodají nějaký procesor, který ve Vaší desce pojede.
-Se značkovými počítači byl vždy tento problém - oni by chtěli, aby zákazník za každou prkotinu přišel za nimi a platil. Když nejsou k dispozici ani údaje, jaké procesory podporuje poslední verze Biosu, tak je to moc špatné. Někdy se stává, že tito značkoví výrobci místo flash biosu použijí romku a nová verze pak ani není. Přesto to není Váš případ - na stránce, kterou jsem uvedl, je nový bios i návod, jak ho nahrát.

Ale když ani programy na HW neznají desku, tak je to těžké. Ale když jsem pročítal diskuzi, tak být na Vašem místě - tak tento problém zadám prodejci - ať se stará - a ať vymění procesor za lepší a ať na základě toho prodlouží i záruku. Jinak je na zváženou, co je lepší - prodat a poskládat si nový, nebo upgradovat. A to zjistíte, až Vám prodejce řekne cenu.