reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s připojením wifi na N.B.

DVB (4)|4.6.2012 19:03
Doma používám na svém N.B. DELL Inspiron N 5030 u svého routeru připojení bez problémů v restauraci kde mám nejblíže chaty co používá WIFI mě ale spojení s netem nefunguje i když je pravdou že tam je slabší signál tak jsem si myslel že to bude tím ALE pak mě vyrazila dech majitelka restaurace která po mém upozornění že mi nejde net přes WIFI vyrazila dech tím že přinesla ze svého horního bytu svůj N.B. Aces staršího data a vedle mého N.B. bezproblémově nakopla spojení se sítí,u mě to ukazuje připojení ale jakmile kliknu např. na seznam prohížeč tak se mě stránka jednoduše ne a ne otevřít a nahoře v liště to píše pouze a neustále /připojování/ už jsem se ptal kolegy v místě bydliště co tomu rozumí víc než já a také neví a nemá tušení čím by to mohlo být,jediné co mě ještě jako dovětek majitelka restaurace řekla bylo že na boku ze předu jejího N.B. má jakýsi šíbr a že o něj kdysi zavadila a sítové spojení rovněž neměla pak když to dala nevědomky zpátky tak to zase jelo ok ale já takový šibr v podobě tahového potáku na svém N.B. nemám takže kde je u mě chyba je záhadou.
r34ktor (7477)|4.6.2012 19:26
Těžko říci, kde je problém. Pokud máš podezření na integrovaný Wi-Fi adaptér, kup za pár korun USB model s externí anténou, a odzkoušej to s ním.
DVB (4)|4.6.2012 21:44
hm no to je zajímavý podnět který mě ani nenapadl i když o těchto produktech jsem už něco četl ale nenapadlo mě to když mě majitelka N.B. předvedla že ji to jde myslíš že by to mohlo přece jenom mít souvislost s malou citlivostí integrovaného Wifi adaptéru v mém N.B. ???
r34ktor (7477)|4.6.2012 22:09
Příčin může být celá řada:

[INDENT]- Wi-FI modul není kompatibilní s routerem
- filtrace dle MAC na straně routeru (pokud se jedná o free přístupový bod, není to moc pravděpodobné)
- problém v ovladači (máš nainstalovánu nejnovější dostupnou verzi?)
- nekompatibilní správce připojení (u aplikací třetích stran)
- jiné důvody (např. kolidující pravidlo firewallu)[/INDENT]
durib (1141)|4.6.2012 22:52
V síti teda jsi, ale nejde "internet"?
Zkus to co nejblíže AP (aby jsi měl nejvíce čárek).
Co vypíše příkaz "tracert 91.216.179.10" bez uvozovek v příkazovém řádku?
DVB (4)|5.6.2012 08:29
No tak to jste mě oba dva pánové docela pěkně zamotali hlavu,nicméně jak tak sleduju je tu opravdu více možností proč to spojení na mém N.B. nejde,smůlla je v tom že ted nemám možnost to zjistit a vysledovat protože jsem ted doma na jiném místě kde sít mám ok a z toho co se tu dovídám vypadá nejpravděpodobnější důvod že není jejich router kompatibilní pr můj wifi modul nebo slabý signál který tam opravdu byl slabý ALE tuto možnost bych vyloučil protože můj N.B. vzala majitelka restaurace na místo kde signál byl dobrý a zaručený a sdělila že ji to tam rovněž nešlape.
Je ale zajímavé že jsem loni /byt s bídou/nějakého spojení na tomto stejném místě docílil a otevřel prohlížeč seznam,cz včetně otevření ICQ tak nevím už co si o tom myslet,byt to byla hrůza v podobě dlouhého čekání na připojení k dané stránce.
Je mi jasné že by to pro Vás byla hračka odhalit příčinu ,bohužel tam také rádne v té knajpě nenajdu,spíše by věděli kolik kdo vypil piv ,takže smůla.
Takže mám v plánu si tam příště až tam zase budu pozvat kolegu co je na tom ve znalostech P.C. podtstatně lépe jako já opsat si Vaše podněty jako pomůcku a začít od nuly.
I tak děkuji za příkladné rady a podněty.