reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Mozilla Firefox

Ahasver (42)|5.6.2012 13:16
Dobrý den, potřebovala bych pomoct. Zjistila jsem, že se mi špatně zobrazují některé stránky. Na ukázku (viz příloha) jsem vyfotila rozdíl mezi stránkou v mým firefoxu a internetu exploreru. S firefoxem se mi pracuje dobře a nikdy jsem s ním problémy neměla, zřejmě mi chybí něco nainstalovat. Mohli byste mi prosím poradit, co mám udělat proto aby všechno bylo ok?
1.jpg 11.jpg 2.jpg 22.jpg 3.jpg 33.jpg
Mistrix (16)|5.6.2012 13:21
Toto je obecný problém některých stránek. Web neni plně optimalizovaný pro všechny prohlížeče a čistě teoreticky se může stát, že v různých prohlížečích může vypadat drobet jinak, či být dokonce rozhozený. Některé weby, či spíše webové aplikace vyžaduji konrétní prohlížeč. Zkus aktualizovat verzi Firefoxu. Je možné, že využíváš nějakou straší, pro kterou neni web plně optimalizován. Nebo to zle "oblbnout" využitím doplňků.

Osobně využívám firefox a IE pouštím jen v nouzi. Problém jsem měl v práci, kde existuje spousty firemních aplikací fungujících pouze v IE. Stáhnul jsem si tedy doplněk "IETAB Plus 2.0.0.0". Díky kterému, mohu otevřít konrétní stránku ve firefoxu, ale využitím jádra IE. Tj. stránka funbuje bez problémů a vypadá naprosto stejně jako v IE.

Edit: Ještě mě napadá, že máš ve firexo zvětšené zobrazení stránek, zkus podržet ctrl a otoč kolečkem myši nahoru či dolu a uvidíš jestli se zobrazení nepřiblíží IE.
kevin00 (10238)|5.6.2012 13:49
Je instalován Flash Player pro alternativní prohlížeče ?
Ahasver (42)|5.6.2012 14:08
Jo to se mi kdysi dávno stávalo na blogu, ale u stránek, který mi ještě nedávno šli normálně... A když zkusim zvětšit zobrazení tak se stránka zvětší nebo zmenší tak jak je. Foxe jsem už zkoušela restartovat, dokonce jsem si stáhla i jiný a nic mi nefungovalo. Myslela jsem si, že jsem něco špatně nastavila.
Ahasver (42)|5.6.2012 14:14
[quote=kevin00;505701]Je instalován Flash Player pro alternativní prohlížeče ?[/quote]
Mezi stáhlýma programama mám Adobe Flash Player 11 ActiveX, Adobe Flash Player 11 Plugin, Adobe Shockwawe Player 11,5... nevím jestli je potřeba si stahovat Fash Player nebo jestli by bylo lepší kdybych si stáhla jeden nový a ostatní odinstalovala
r34ktor (7477)|5.6.2012 14:27
Uvedené stránky chodí ve Firefoxu bez problémů. Bude to spíše problém nějakého doplňku, či poškozeného profilu. Zkus si na zkoušku vytvořit nový.
Ahasver (42)|5.6.2012 14:43
Když si vytvořím nový profil nezmění se mi nějak chod foxu? Byla bych nerada, kdyby se mi odstranili oblíbené položky z lišty nebo mi zmizeli přihlašovací údaje.
r34ktor (7477)|5.6.2012 14:51
Nový profil se vytvoří čistý. Ale z původního si můžeš data zazálohovat do cloudu pomocí Firefox Sync, a posléze je v novém obnovit.
Ahasver (42)|5.6.2012 15:43
Jupí už se mi to povedlo a už mi to funguje. Děkuji za rady.