reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Adblock Plus proti reklame

Akulla (80)|7.6.2012 19:06
Zdravim, mel bych takovy dotaz ke zkusenejsim uzivatelum. Zacala me velice stvat reklama na internetu, kazdym dnem se vyskytuje ve stale vetsim poctu a ja mam takovy pocit, ze za par let bude na www strankach vice reklamy, nez samotneho smysuplneho obsahu, ale to jsem jen tak odbocil. Takze, asi pred tydnem jsem se dozvedel, ze to nejak jde blokovat a do doplnku mozilla firefox nainstaloval blokator Adblock Plus, fungude opravdu dobre (treba na strankach csfd.cz, youtube, ruzne stranky s torrentama, blokuje i video reklamu), ale z nejakeho nepochopitelneho duvodu nefunguje na seznam.cz . Treba v sekcich jako jsou novinky, sport atd. Nevite cim to muze byt zpusobene, je mozne za seznam.cz pouziva nejaky program na blokovani blokovaciho programu? :D Predem dekuji za odpoved.
Richmond (8084)|7.6.2012 19:28
Některé reklamy nejsou dynamické, ale staticky umístěné přímo do kódu stránky. Na ty pomáhá vlastní filtr (buď přímo ve FF pravým myšítkem nebo vložit do AdBlocku) ;)
Akulla (80)|7.6.2012 20:24
no pokousel jsem se to bloknout s pridanim vyjimky a ted se mi nespousti reklama, ale ani video na ktere jsem se chtel podivat :D takze jsem to musel odinatalovat a nainstalovat znovu. No nic, alespon neco to blokuje, u toho seznamu ti programatori asi obelstili Adblock Plus :D
Richmond (8084)|7.6.2012 20:48
Na seznamu je video? :notsure

Já tam vidím akorát reklamy typu http://10.im.cz/sos/7dd/200/7dd20046f4b3fedfcf7b5286aea3073e.jpg - to jsou právě ty vložené, na které je AdBlock krátký (nedají se vyfiltrovat většinou kvůli tomu, že nemají typicky odvoditelnou url - ty bys musel přidávat ručně)
Akulla (80)|7.6.2012 21:34
promin, napsal jsem to blbe, ja teda myslim ty novinky.cz, sport.cz, kde ty videa jsou
Akulla (80)|7.6.2012 21:47
uz mi to normalne funguje i na sportu.cz . Vysel jsem na sport.cz . Klikl jsem na Adblock Plus (na tu modrou listu, ktera je dole) Dal nahlasit problem na teto strance, zaskrtnul Adblock Plus neblokuje reklamu, tam mi vyskocilo, ze nemam zapnuty jeden z blokovacich modu, klikl jsem povolit a reklama zmizla i na tomto servru, parada, dekuji za radu, akorat nechapu, proc mi to neslo bloknout hned na poprve, myslim, ze jsem to provadel uplne stejne, no, to uz je jedno, hlavni je, ze problem je vyresen :)
Richmond (8084)|7.6.2012 22:03
Chce to refreshnout stránku nebo mrknout do infolišty kde je přehledněji vidět co přesně se blokuje ;)