reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Fyzické výstavy IT

Pavel Kovač (374)|8.6.2012 09:06
Tímto Vás zveme na Víkendovou diskuzi na téma:


[SIZE="5"]Fyzické výstavy IT[/SIZE]



V dávných dobách kdy česká výstava IT Invex byla našlapána po strop jsou ty tam. Nyní probíhá daleko větší výstava Computex. Mají však v době rychlého a spolehlivého internetu takové výstavy vůbec smysl? Nebo už je to prehistorie? Zapojte se do diskuze!


Zúčastnit se mohou i neregistrovaní, stačí stisknout tlačítko Odpověď u levého okraje stránky nad a pod příspěvky.
jarod72pm (46)|8.6.2012 15:26
Určitě smysl má pro ty co chtějí novinku vidět a "omakat" si ho na vlastní kůži.
Osobní kontakt navíc pomůže při rozhodování.Navíc některé kontakty a diskuze jsou naživo pro komunikaci a informace daleko zajímavější.Nakonec se člověk může setkat se zajímavou nabídkou či akcí na některé produkty což jinde nenajde.
rastog (1)|8.6.2012 15:54
smaozrejem ze maju zmysel,
myslim ze zakladnym problemom fyzickych vystav nie je internet ale to kolko to vystavovatela stoji(cize zmysel nakladov na vysku najmu za priestor na ktorom chcem vystavovat)
a taktiez tie vystavy (napr. aj regionalneho charakteru) musia byt viac odborne a tvrdo delene pre urcity segment trhu.. napr. automatizacie, zabezecenia, vyvojove platfomry a podobne.. nie len 90% produktov pre koncovych zakaznikov ako spotrebna elektronika...
a intenretove magaziny by sa mali tiez viac specializovat na posudzovanie IT pre obchdono/priemyselne riesenia a pod..., pretoze bezne PC a vsetko okolo toho su luz len a len domacou elektronikou...
Unnamed1 (0)|8.6.2012 16:51
Osobne bych se radsi nekam fyzicky jel podivat nez koukat na nejakou tiskovku jen pres internet.
Ma to neco do sebe, moznost osahat/vyzkouset si nejake novinky urcite neni spatna, pripadne si tam pokecat s nekym od vyrobce, nejake vyhodne akce na produkty, ap.
Skoda tech dob INVEXu, chybi. Takove akce by nemely podle mne byt pouze virtualne.
Ladik 7 (0)|9.6.2012 08:30
[quote=Unnamed1;506101]Osobne bych se radsi nekam fyzicky jel podivat nez koukat na nejakou tiskovku jen pres internet.
Ma to neco do sebe, moznost osahat/vyzkouset si nejake novinky urcite neni spatna, pripadne si tam pokecat s nekym od vyrobce, nejake vyhodne akce na produkty, ap.
Skoda tech dob INVEXu, chybi. Takove akce by nemely podle mne byt pouze virtualne.[/quote]

Taky, si tak, my-slím, docela, zase, tedy! :-)
Ivo Mašek (507)|9.6.2012 13:48
Smysl to samozřejmě má. je to stejný, jako např. u autosalonů. Takové výstavy jsou také spojeny s atmosferou a se vším, co k tomu patří. není to jen "chladné" listování stránkami.
Neregistrovaný (0)|9.6.2012 20:45
Výstavy IT jsou pasé, čest jejich památce.
- V době největší slávy Invexu nebyl dostupný internet pro masy, informace se čerpaly z tisku a z výstav.
- V době největší slávy Invexu stál počítač 3-5 průměrných mezd, tudíž i laici sháněli informace dlouho před nákupem.
- Dneska stojí netbook 1/2 průměrné mzdy, tudíž laik nepřemýšlí a kupuje a pokročilý si to najde na internetu.

Spíše bych připomněl na dnešní poměry naprosto kuriozní existenci tištěného IT periodika s týdenním nebo čtrnáctidenním nákladem Computerworld, to už se nikdy nevrátí ani ve sci-fi filmu :-)
xmarek (1676)|10.6.2012 16:09
Pamatuji si období kdy byl ještě Invex v rozkvětu. Lidé se honili za výkonem. Výrobci se rádi na těchto výstavách prezentovali, protože přece jen těch možností jak se předvést nebylo moc. Internet nebyl moc rozšířený a recenzí bylo poskrovnu.
Bohužel časem se z toho stala jen taková šou a informací tam člověk už moc nezískal. Když jsem se na něco, co mě zajímalo zeptal, tak jsem byl odbyt slovy, že to tady jenom hlídají apod. Začal upadat i zájem výrobců a různé prezentace se proměnili v něco kvůli čemu nemělo cenu ani tyto výstavy navštěvovat (např. mobilní operátoři).
Naštěstí začal tuto úlohu suplovat internet. Není problém se dozvědět informace o novinkách a díky nepřebernému (a obrovskému) počtu recenzí si udělá člověk lépe názor na ten či onen produkt. A upřímně vidět tu či danou komponentu na vlastní oči už mě v dnešní době neláká.

Já se na to osobně dívám takto: Prostě se doba změnila a možná jsem se změnil i já. Už nějak nejsem zapálen do každé maličkosti a nějak už nemám potřebu se honit za výkonem a novinkama. A to co mě zkutečně zajímá se stejně na takové výstavě nedozvím.
JindraPce (69)|11.6.2012 09:35
No jen tak na "čumendu" už jsou dnešní výstavy o ničem (tedy pokud zůstanu v oboru kolem IT, třeba auta jsou pořád dobrý). Třeba na Invex jsem se vyloženě těšil někdy v 90ých letech. Ale již koncem tohoto desetiletí začala kvalita rapidně upadat. Tak že třeba ze svého posledního Invexu, kde jsem byl jako návštěvník (to bude již více než 10 let), si dodnes pamatuji výborný langoše s nivovou pomazánkou a pak také to, že mě nic jiného nezaujalo.

Něco jiného ale bylo, když jsem tam jel jako vystavovatel nebo cíleně kvůli něčemu. Pak jsem si to celkem užil. Dnes ale můžu říct, že asi nikdy více na podobnou akci nepojedu. Už třeba proto, že opravdu hodně průlomových novinek poslední dobou moc není a pokud se najde, člověk se k nim stejně přes ten dav pořádně nedostane :). Maximálně tedy pokud třeba budou chtít někdy děti.

Vše je ale možná jen moje pohodlnost :notsure
xmarek (1676)|11.6.2012 11:31
[quote=JindraPce;506288]Tak že třeba ze svého posledního Invexu, kde jsem byl jako návštěvník (to bude již více než 10 let), si dodnes pamatuji výborný langoše s nivovou pomazánkou a pak také to, že mě nic jiného nezaujalo.[/quote]
:thumb

Já jsem si zase nenechal ujít příležitost se nadlábnout pizzou na čáře. :p
Martan67 (2)|12.6.2012 12:50
Doba, kdy kromě trochy toho IT tisku a fyzických IT výstav pomalu ani jiná možnost jak se seznámit s novinkami nebyla a internet byl u nás ještě v plenkách, je už pryč.

I tak ale mají IT výstavy a veletrhy stále význam pro mnoho lidí, včetně mé maličkosti. Možnost si věci takříkajíc osahat, promluvit se zástupci výrobců a obchodních zastoupení, atd. je pořád pro mnohé potřebná a užitečná. Internet je sice užitečný pomocník a zdroj informací, ale výstavy a podobné akce mi nenahradí.

Bohužel, proti se mnohdy staví vysoké náklady za účast na výstavách. V době celosvětového, a především evropského hospodářského útlumu, a nevalných vyhlídek do budoucna, tak firmy šetří kde se dá, a účasti na výstavách se tak omezují nebo rovnou zcela ruší. Některé firmy to částečně vynahrazují samostatnými prezentacemi, řada firem bohužel omezuje a ruší i ty.