reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeon HD6850 - Problém po flashnutí biosu pomocí RBE - BSOD

frantakubat (2)|11.6.2012 23:41
Dobrý den,
prosím vás o radu nebo nějaký tip jak vyřešit problém.

Týká se grafické karty GIGABYTE GV-R685OC-1GD

Po hrátkách s amd overdrive a msi afterburneru, jsem zjistil že není problém provozovat kartu na 875MHz, s adekvátním nárůstem výkonu. Bohužel ani jeden z programů mě nenechá nastavit vyšší frekvenci než právě oněch 875MHz. Chtěl jsem tedy zkusit ještě jinou cestu, kterou už jsem v minulosti úspěšně použil na HD5750 a 4830.
Využil jsem program Radeon Bios edit z TechPowerUp, současně s ati winflash, načetl jsem originální bios mojí grafické karty do programu, zazálohoval do soboru. Poté jsem chtěl upravit hodnotu frekvence ve sloupečku Clock info 03, nejprve jsem zkusil změnit 820MHz na 830, flashnul, windows normálně po restartu PC naběhl a karta fungovala při zátěži na 830MHz. Zkusil jsem tedy nastavit hodnotu 880MHz (o 5 vyšší než umožňoval software) ale po restartu těsně před přihlašovací obrazovkou windows dojde k BSOD a restartu.

Můj první pokus o vyřešení bylo přemístit kartu do jiného PCIe slotu, a jako zobrazovací použít jinou. Výsledek byl že sice windows naběhl ale dokud se nedoinstaloval grafický olvadač, nešlo kartu flashnout (hláška že nebyl nalezen podporovaný HW), a když se doinstaloval ovladač, okamžitě dojde zase k restartu PC.

Prosím Vás tedy o radu, nevíte někdo co s tím? Nějaké tipy co vyzkoušet?
Předem mnohokrát děkuji.
r34ktor (7477)|12.6.2012 14:11
Zkus obnovu pomocí ATIFlash z DOSu (postup).
frantakubat (2)|12.6.2012 16:50
Moc děkuju, dneska sem zkusil a vyšlo to, už zase funguje jak má, díky moc, tahle varianta mě předtím nenapadla :-D