reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

micro SD

andrejus (145)|12.6.2012 12:21
Dobrý den, mám táký problém s micro SD kartou ktorú som mal v starom telefone nokia6300. Ked ju dám do nového telefonu HTC wildfire S tak mi ju v telefone vobec nezobrazi. Vedel bi niekto pls čo s tým.

Ďakujem.
r34ktor (7477)|12.6.2012 14:12
O jakou kartu se jedná?
Není zamčená?
Zkoušel jsi ji naformátovat v PC?
andrejus (145)|12.6.2012 21:46
no v tom starom telefone bola Kinghston 2gb SDC - to je tá ktorá mi nejde. A v tom novom je samsung 2 gb to je tá ktorá v nom bola pôvodne.

Zamknutá ??

Skúsim naformátovat.
andrejus (145)|14.6.2012 09:21
tá karta sa mi nedá ani naformátovať. Ked ju dám do PC tak to chvýlu trvá kým mi ju načíta a potom mi celí komp zamrzne-nereaguje teda na chvýlu nereaguje a potom zas ide a tak sa to opakuje. Hned ako kartu vytiahnem PC beží v poriadku.

Ale v mobile-tom starom mi ju načíta v pohode.

Netuším co s tým je.
xmarek (1676)|14.6.2012 09:27
Možná starý mobil používá jiný souborový systém
http://cs.wikipedia.org/wiki/Souborov%C3%BD_syst%C3%A9m

Řešením je nějaký speciální tool pro zprávu těchto souborových systémů. V windows nevím a nemím na kolik si tykáte s Linuxem. Prostě odstřelit ten starý a hodit tam třeba Fat32 (pokud ho nový mobil podporuje).
hugostieglitz (907)|14.6.2012 10:31
nejjednodušší je koupit novou dáž za to pár korun
třeba tady
http://www.czc.cz/pametove-karty/produkty?q-order=PRICE&q-c-0-f_2028338=sSDHC

pokud na ní máš něco důležitého tak to z toho telefonu na kterém funguje zkopíruj do pc a pak do nové
andrejus (145)|14.6.2012 12:33
xmarek: v tomto sa moc nevyznám a v Linuxe uz vobec nie ale kazdopadne dik za odpoved.

hugostieglitz: máš pravdu ze si stačí kúpit novú aj to plánujem ale bál som sa ze dám za novú kartu 12 eur a nepojde mi ale ked je to chyba iba tej starej karty tak tá nová dúfam pôjde. Ja som si myslel či ten problém neni v tom novom mobile ze na tej novej karte musím mať nejaké súbory ktoré mi tú kartu sprístupnia.
Jds (106)|18.6.2012 09:42
Zdravím takový nápad.Není náhodou ta karta zaheslovaná z toho předešlého mobilu?.Něco podobného mi udělal syn že kartu v telefonu zahesloval a pak byl překvapen že se na ní v počítači nelze dostat a ani ji zformátovat.V okamžiku kdy ji v telefonu odhesloval začala fungovat naprosto normálně.Zdar a sílu.
I když je fakt že ceny karet již nejsou tak závratné.
hugostieglitz (907)|18.6.2012 15:58
[quote=Jds;506955]Zdravím takový nápad.Není náhodou ta karta zaheslovaná z toho předešlého mobilu?.Něco podobného mi udělal syn že kartu v telefonu zahesloval a pak byl překvapen že se na ní v počítači nelze dostat a ani ji zformátovat.V okamžiku kdy ji v telefonu odhesloval začala fungovat naprosto normálně.Zdar a sílu.
I když je fakt že ceny karet již nejsou tak závratné.[/quote]

je to možné,pokud si heslo pamatuje není problém,pokud ne tak soft na dekodování existuje,ale např.pokud má heslo 8míst,tak doba na rozluštění bude kolem deseti let