reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 - product key

c12345 (59)|15.6.2012 19:25
Dobrý den,
Měl bych následující dotaz. Asi před třemi roky jsem zakoupil svému synový nový noteboak zn. Lenovo, kde byl již předinstalován win 7 OEM verze. Utvořil jsem si kopii systému, aby jsmohl v budoucnu systém přeinstalovat. Ale vůbec mě nenapadlo si opsat ze štítku ve spodu noteboaku product key. Samozřejmě po používání v současné době je štítek s product keyem už nečitelný. Mám dotaz když budu přeinstalovávat tak samozřejmě to bude po mjě chtít to číslo, které už nemám. Respektivě jsem si ho neopsal. Mám od noteboaku fakturu, že byl zakoupen i s předinstalovaným OS. Chtěl bych se zeptat zda by mi nějak pomohli na technické podpoře na Microsoftu, nebo jak vytáhnu to číslo ze systému. Děkuji za každou radu.
j.albi (476)|15.6.2012 19:58
V tomhle případě volejte podporu Microsoft. Patrně Vás nasměrují na nějakého svého partnera ve Vašem okolí. Druhou možností je použít Aidu nebo něco podobného.
c12345 (59)|19.6.2012 18:54
Takže jsem napsal na společnost Microsoft, ti mě odkázali na výrobce noteboaku (LENOVO) a dnes jsem dostal následující odpověď :
Dobrý den,

nainstalovane Win jsou tzv. BIOS lock - jsou vazane na HW zarizeni,
nijak se neaktivuji.
Kod k nicemu neni potreba a neni tedy ani evidovan.

Děkuji za Váš zájem o produkty Lenovo.

S přátelským pozdravem / Best Regards

Milan Výborný

Takže to mi chtěli jako sdělit, že při přeinstalování nebudu muset zadávat klíč windovsů??? Nevím co si mám myslet já vždycky zadával klíč tedy při přeinstalování systému.... Jaký na to máte názor... Uvádím, že jsem to ani nezkoušel přeinstalovávat (zatím není potřeba), ale obávám se, že při přeinstalování to po mě bude chtít klíč....
robky (3195)|19.6.2012 19:36
Ako a akú kópiu systému si si vytvoril ?

Pokiaľ si si vytvoril kópiu, tzv. Factory recovery media, tak naozaj pri reinštalácii - skôr by som to nazval obnovení, naozaj nebudeš product key potrebovať ....
c12345 (59)|20.6.2012 00:46
No při zakoupení nového noteboaku jsem přesně podle instrukcí v návodu pomocí programu, který je nainstalován v noťasu od výrobce vytvořil záložní kopii systému (chtělo to po mě postupně 3 DVD a tyto jsem si vypálil).... ten program se jmenuje nějak recovery.... přesně to nevím bych se musel kouknout synovy do noťasu... ale opravdu mě nenapadlo ze spodu na štítku si opsat ten kod a nevím jestli to po mě bude chtít při přeinstalaci nebo třeba obnovení... to je celej problém...
zsdx (2098)|20.6.2012 08:58
Tak tyhle media opravdu zadne cislo potrebovat nebudou, jejich pouzitim uvedes notebook do stavu "po vybaleni".
c12345 (59)|20.6.2012 13:23
Děkuji za odpovědi tak budu spoléhat na to, že jsem nic "nepodělal" když jsem si neopsal to číslo. Ten program se jmenuje OneKey Rescure Systém a když koukám do uživatelské příručky tak to fakt vypadá, že stačilo vypálit ty tři DVD v tomto programu a jedná se o obnovu systému do stavu při zakoupení....
astec (1823)|20.6.2012 17:38
Každopádně bych si ještě zjistil instalační číslíčko
Dojigiri (1629)|20.6.2012 21:25
Kód by byl potřeba pouze pokud by se systém instaloval z jiných médií (což já jsem třeba u svýho nb dělal, protože jsem tam nechtěl mít ten balast co dodává výrobce se systémem, navíc jsem instaloval 64-bit verzi místo 32-bit, která byla dodaná s PC).

Přičemž ze 2 různých nb mám tuhle zkušenost: systém se z jiných médií s Product klíčem nainstaluje, ale napoprvý nechce projít aktivace. Proto jsem to poprvý aktivoval po telefonu (přes automat), ale poté jsem zjistil, že po neprojití aktivace stačí klepnout na "zadat jiný Product Key" a zadat znovu ten samý klíč, pak aktivace prošla na obou nb (jednou šlo o Vistu, podruhý o W7). Ale nevylučuju, že tohle chování může souviset s tím, že jsem instaloval 64-bit verzi místo 32-bit.
Richmond (8084)|22.6.2012 09:47
[quote=Dojigiri;507192]Kód by byl potřeba pouze pokud by se systém instaloval z jiných médií...[/quote]
Potvrzuju - to co vytvoří Lenovo Recovery číslo opravdu nechce (3 DVD u notebooků, 2 DVD u netbooků a tabletů - Recovery ale bude tvrdit, že bude potřeba 3 prázdná média) :thumb protože si licenci uloží přímo na média
astec (1823)|23.6.2012 16:00
[quote=Richmond;507331]Potvrzuju - to co vytvoří Lenovo Recovery číslo opravdu nechce (3 DVD u notebooků, 2 DVD u netbooků a tabletů - Recovery ale bude tvrdit, že bude potřeba 3 prázdná média) :thumb protože si licenci uloží přímo na média[/quote]

Jo a pak to z jednoho disku nepřečte a jsi v pr..... Jen si ulož číslíčko. Vlastní zkušenost.
Richmond (8084)|23.6.2012 16:30
Tak ono to po sobě kontroluje média (blbý je, že to neumí USB takže u tabletu se to dost blbě vypaluje když nemáš usb redukci/vypalovačku). K tomu číslíčku - já třeba přelepuju průhlednou izolepou štítek s číslem - je to teda lammerský, ale zase se ti nestane, že tu samolepku strhneš nebo klasicky zablafeš nějakým hnusem že to z něja pak nejde přečíst. Taky vlastní zkušenost ;)
r34ktor (7477)|23.6.2012 18:22
[quote=astec;507543]Jo a pak to z jednoho disku nepřečte a jsi v pr.....[/quote]
Pro tento případ je nutno vytvořit zálohu zálohy. :cool:
astec (1823)|23.6.2012 18:25
[quote=r34ktor;507570]Pro tento případ je nutno vytvořit zálohu zálohy. :cool:[/quote]

A ještě bych zazálohoval zálohu zálohy, protože čím víc pruhů, tím víc Adidas...

Už jsem sticha :p
john (877)|28.6.2012 11:42
[QUOTE=astec;507571]A ještě bych zazálohoval zálohu zálohy, protože čím víc pruhů, tím víc Adidas...
[/QUOTE]
u dulezitych zaloh na DVD vzdy delam kopii kopie, v pripade necitelnosti je dost vysoka sance na znovuobnoveni pomoci IsoPuzzle,,,