Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 59

Téma: levný monitor na grafiku

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od five-min Zobrazit příspěvek
    Ten uváděný phillips nikde není a hlavně ani v alfě.
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...00000000001I9P
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Jo jenže jen na objednávku a není skladem, takže těžko říct za jak dlouho by přišel. (což mě celkem zdržuje jelikož bych rád už něco dělal)

Registrace
    Oct 2006

Např. CZC ho má skladem v dostatečném počtu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

OK. Taky jsem se teď díval. Teď jenom zjistit jestli se to vyplatí, nebo jít raději do toho LG IPS.

Tento philips asi nebude zkalibrovaný a to může být pro mě problém. Taky nevím jak je na tom tato technologie s kvalitou pro práci s grafikou (narozdíl od IPS). Co jsem četl, tak to není žádná sláva...

Registrace
    Oct 2006

Výběr monitoru je značně individuální věc. Pokud máš možnost, zajdi se na vybrané modely podívat někam v reálu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Tu možnost moc nemám. Pár jich je vystavených v alfě a obcházel jsem i jiné obchody, ale většinou tam nejsou tyto tipy (až na ten dell). Jenže takto v obchodě to člověk stejně moc nepozná. Pokud je monitor zaplý, tak tam pouštějí nějakou animaci a člověk toho moc nepozná. Zvlášť minimální jas v noci atd.

Pročetl jsem tu recenzi na philips. Tak teď nevím, jestli je lepší ten philips nebo LG... Podle recenze nevypadá ten philips špatně, i když má drobné mouchy. Zkusím ještě najít nějaké reakce uživatelů... I když problém u philipsu je ta kalibrace, kterou já nemám jak provést.

Registrace
    Oct 2006

Pokud budeš chtít kalibraci koupeného kusu, určitě se půjde v Pavlem Kovačem nějak domluvit.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Pokud budeš chtít kalibraci koupeného kusu, určitě se půjde v Pavlem Kovačem nějak domluvit.
    Tak to nevím, neznám jej. V profilu jsem nenašel odkud je. Potřeboval bych popřípadě někoho z Ostravy.

Ale zase v recenzi se ta kvalita barev nehodnotí zrovna špatně. Možná by to šlo i bez kalibrace... (když jsem doteď dělal na notebooku, tak i tak asi ty barvy budou lepší :-))

P.S.: nemá tady někdo přímo zkušenosti s tím "LG IPS235P-BN" nebo s tím "Philips Brilliance 241P4QPYES"
    http://www.alfacomp.cz/php/product.p...s&SearchType=1
    http://www.czc.cz/philips-brilliance...100787/produkt

P.S.2.: je nějaký rozdíl mezi recenzovaným "241P4QPYE" a tím na czc Brilliance 241P4QPYES

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Prošel jsem recenze a pořád váhám. Z hlediska jasu a minimálního jasu pro práci v noci (což je u těchto levných monitorů docela problém), který na tom bude asi tak lépe? V těch různých grafech a hodnotách se moc nevyznám...

Bude ten philips na grafiku a webdesign dostatečný i když nejde o IPS?

Jinak co se týká odezvy tak hry nehraji, tam mi to nevadí. Na filmy se moc nedívám, jediný problém by mohl být u videa na webu, popřípadě kdybych chtěl video stříhat. Budou to oba monitory zvládat bez větších problémů?

Díky

Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od five-min Zobrazit příspěvek
    je nějaký rozdíl mezi recenzovaným "241P4QPYE" a tím na czc Brilliance 241P4QPYES
    Písmeno na konci udává barvu (S = silver/stříbrný).

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Tak jsem to našel. Ten philips má asi minimální jas 56 cd/m2
    I průběh jasu hodně překvapí. Maximání jas 275 cd/m2 je oproti udávanému o trošku vyšší a minimální jas 56 cd/m2 zase potěší noční tvory. Není tedy co vytknout. Někteří jistě namítnou, že hodnota 56 cd/m2 není dostatečně nízká, ale to jsou opravdu už perfekcionisté.
    A lg má asi 70 cd/m2
    Díky min. jasu 70 cd/m2 je používání v noci celkem ergonomické a jen pokud jdete s uchem k zadní straně monitoru, uslyšíte velice slabounký brum zdroje. Modrá LED indikující podsvícení jde vypnout, trochu nelogicky však bliká v režimu standby (takže když chcete někde u monitoru spát, asi ho radši vypnete tlačítkem).
    Tak ten philips je na tom takto asi lépe. Je u té technologie, která je u philipsu také problém s blikáním při snížení jasu? U těch ips si na to taky plno lidí stěžuje, že to při snížení jasu bliká, tak nevím...

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Takže uvažuji nad tím LG nebo philipsem. Myslíte tedy, že to je ta nejlepší volba v této nízké cenové kategorii? Nebo mám ještě poohlédnout po něčem jiném?

U toho LG sice člověk narazí na pár negativních hodnocení, ale zase taky na nějaké spokojené uživatele (heureka.cz, alza atd...). Těžko říct, asi je to uživatel od uživatele a taky záleží na jaký člověk asi natrefí kus.

Ten minimální jas u lg, taky těžko říct, jak moc vadí. Někdo si stěžuje a někdo jej hodnotí kladně, že to moc nesvítí, tak nevím...

Asi zkusím v alfě to LG a pokud nebudu spokojený tak jej vrátím a objednám ten philips z czc. (i když nerad tu 14-ti denní lhůtu zneužívám)
    Nevíte jak je na tom alfa s vrácením peněz a zboží do 14 dnů? Vráti mi peníze ihned a bez problémů?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Nakonec jsem objednal tedy ten philips. Teď jen doufám, že mi nedáte facku, že jsem udělal chybu a tento monitor na grafiku nebude dobrý. Pokud jsem vážně špatně vybral, tak mi dejte co nejdříve prosím vědět, ať můžu objednávku stornovat.

Chci aby byl ten displej alespoň na stejné nebo lepší úrovni než byl displej v toshibě satellite A200 1S9.

Zde je třeba nějaká recenze s kvalitou displeje na tomto notebooku: http://www.svethardware.cz/recenze-t...30000-/17203-2

Hlavně mám strach o ty pozorovací úhly. Já se boku většinou vůbec nedívám a jen sedím před monitorem, tak by to snad nemuselo tak moc vadit. Jedině nevím, jak to bude vadit pod mírnějším úhlem ze židle.
    Taky mám strach o kvalitu barev, když jde o matný displej a nejde o IPS.
    Taky doufám, že to s tou redukcí na dvi vážně pojede. Ale co jsem tak četl, tak je to bez problému, tak doufám...

Snad to bude ok a použitelné na webdesign (u webdesignu se stejně nedá na kvalitu barev 100% spoléhat, protože každý uživatel má jiný monitor a často i jen obyčejné TN)

Hlavní důvod proč jsem se tak rozhodl je ten minimální jas.
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 21-06-2012 v 18:09

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

Uz jsem se bal, ze si nevyberes
    Vzhledem k tomu, co se dava do notasu za panely, bych se naopak tesil na kvalitu zobrazeni, ktera te ceka.

// IPS v LG (a obecne levnych xIPS) neni stejne s profi sferou !
    Naposledy upraveno uživatelem zsdx: 21-06-2012 v 19:09 Důvod: doplneni

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Vybrat bych si vybral, jenom nevím jestli dobře. Přece jenom IPS která je v tom LG na tom může být lépe, když tato technologie se používá i v profesionálních monitorech. A ten philips nemám jak zkalibrovat, i když v recenzi se píše že ty barvy ani tak nejsou špatné, tak nevím...

Jinak ta toshiba s displejem na tom byla celkem dobře. Šlo o multimediál s lesklým displejem a nevypadá špatně. I když jsem neviděl pořádně žádný kvalitní displej, tak nemůžu srovnávat.

EDIT: jasně, že ips v tomto LG nebude stejné jako to v profi monitorech, ale je to přece jenom jiná technologie než AMVA a nevím jestli není na tom kvalitně lépe atd.
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 21-06-2012 v 19:12

Strana 2 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Low end monitor na grafiku
    Od davidstanek@hotmail.com v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-10-2014, 19:09
  2. Levny monitor 23 kolem 4,5K
    Od Akulla v sekci Monitory
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 13:46