Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 31 až 45 z 59

Téma: levný monitor na grafiku

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Ještě otázka i když trošku pozdě. Půjde mi ten monitor s redukci dvi do notebooku který má hdmi? Nejde mi tak o to jestli to pojede, to už jsem tu řešil a asi tedy nebude problém, ale jde mi o zvuk. Je mi jedno jestli půjde přes monitor (má konektor na sluchátka) nebo z notebooku (nebo externí zvukovy kterou plánuji koupit) ale hlavně ať jde.

Nevím jak je to s přenosem zvuku u dvi a jak to funguje.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Přenos zvuku přes DVI by měl fungovat za jistých okolností u grafických karet ATi/AMD. Jednou jsem se o to pokoušel - neúspěšně . Údajně je potřeba speciální redukce HDMI/DVI, která ale stojí tolik, že to asi ani nikdo nikdy nevyzkoušel.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Takže potom ani ten zvuk nepojede z notebooku ani z externí zvukovky kterou časem budu používat?

Protože vlastně do notebooku bude připojeno hdmi, takže si bude notebook myslet že přenáší i zvuk do monitoru, ale ten kvůli dvi přes redukci tam nepůjde, takže jsem bez zvuku? Osobně se bez zvuku přímo v monitoru můžu obejít, ale musí jít z noteboku (i přes sluchátka) a v případě pořízení externí zvukovny z ní.

Jinak grafiku mam itel integrovanov tak snad nebude problém?
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 21-06-2012 v 21:18

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od five-min Zobrazit příspěvek
    Takže potom ani ten zvuk nepojede z notebooku ani z externí zvukovky kterou časem budu používat?
    Pojede. Monitor má audio vstup skrze 3.5 mm jack.

Protože vlastně do notebooku bude připojeno hdmi, takže si bude notebook myslet že přenáší i zvuk do monitoru, ale ten kvůli dvi přes redukci tam nepůjde, takže jsem bez zvuku? Osobně se bez zvuku přímo v monitoru můžu obejít, ale musí jít z noteboku (i přes sluchátka) a v případě pořízení externí zvukovny z ní.
    Buď použiješ kabel DP-HDMI, nebo zvuk povedeš druhým kabelem (jack-jack).

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

No a zvuk pouze z notebooku nejede? Nechce se mi připojovat ještě navíc jack k notebooku jack.

A co v případě, že si pořídím externí usb zvukovku a budu chtít zvuk z ní, kde připojím sluchátka, popřípadě jiné repro?

Buď použiješ kabel DP-HDMI...
    To právě myslím nejde displayport monitor připojit pomocí redukce k hdmi. Alespoň jsem to nedávno někde na netu četl a ani jsem neviděl takovou redukci.
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 21-06-2012 v 22:02

Registrace
    Oct 2006

No a zvuk pouze z notebooku nejede? Nechce se mi připojovat ještě navíc jack k notebooku jack.
    Pouze při propojení DP-HDMI.

A co v případě, že si pořídím externí usb zvukovku a budu chtít zvuk z ní, kde připojím sluchátka, popřípadě jiné repro?
    Použiješ jack-retasking (většina slušných zvukovek to umí). Sluchátka pak připojíš např. do vstupu pro mikrofon.

To právě myslím nejde displayport monitor připojit pomocí redukce k hdmi. Alespoň jsem to nedávno někde na netu četl a ani jsem neviděl takovou redukci.
    Kabel
    Redukce

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Hmm...tak to je pěkně složité a kostrbaté řešení, které ani navíc nemusí na 100% fungovat.

Jinak navíc ten uváděný kabel je displayport - dvi a já mám pouze hdmi. Takže potřebuji tím pádem displayport připojit na hdmi.

EDIT: a nebo pokud bych připojil přes jack jack tu externí zvukovku s monitorem, tak pak by to normálně jelo a stačí připojovat sluchátka nebo jiné repro do konektoru v monitoru. Nebo to taky takto nejde. Nějak se v tom zamotávám a ztrácím...
    Navíc ještě nevím, jak to ty externí zvukovky mají a jestli mají vůbec klasický jack na sluchátka, třeba tato: http://kytary.cz/focusrite-scarlett-.../#!prettyPhoto
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 21-06-2012 v 22:41

Registrace
    Oct 2006

Hmm...tak to je pěkně složité a kostrbaté řešení, které ani navíc nemusí na 100% fungovat.

Jinak navíc ten uváděný kabel je displayport - dvi a já mám pouze hdmi. Takže potřebuji tím pádem displayport připojit na hdmi.
    Bože. Konkrétně např. tento.

nebo pokud bych připojil přes jack jack tu externí zvukovku s monitorem, tak pak by to normálně jelo a stačí připojovat sluchátka nebo jiné repro do konektoru v monitoru. Nebo to taky takto nejde. Nějak se v tom zamotávám a ztrácím...
    Monitor takový výstup nemá. Tedy nelze.

Navíc ještě nevím, jak to ty externí zvukovky mají a jestli mají vůbec klasický jack na sluchátka, třeba tato: http://kytary.cz/focusrite-scarlett-.../#!prettyPhoto
    Chtělo by upřesnit, co "externí zvukovkou" vlastně myslíš. Něco pro studiové nahrávání?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Nj, jenže to je ono. Viz. třeba diskuse na czc (je tam více nefungujících zkušeností):
    DP je novejsi port nez HDMI a proto umi zachovat castecnou kompatibilitu, tj. pri zapojeni redukce se DP prepne do kompatibilniho modu a posila obrazova data kompatibilni s HDMI/DVI. Obracene to ale nefunguje, protoze DP v monitoru nepredpoklada, ze do nej budes posilat spatna data z HDMI. Potreboval bys aktivni redukci a ta stoji vetsinou tisice.
    --

Monitor takový výstup nemá. Tedy nelze.
    Tak kam potom připojit sluchátka, popřípadě jiný repro kdy monitor propojím pomocí DVI redukce a jack jack kabelu
    1) při použití notebooku bez externí zvukovky
    2) při použití s externí zvukovkou, třeba tou kterou jsem uváděl

--

Externí zvukovkou myslím něco jako to, co jsem uváděl. Jenom něco pro lepší zvuk než ten co je v notebooku a pro snížení latenci při hraní na midi usb klávesy.

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Navíc ještě nevím, jak to ty externí zvukovky mají a jestli mají vůbec klasický jack na sluchátka, třeba tato: http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i2/HN122113/#!prettyPhoto
    Zrovna u týhle píšou o ?“ jacku. IMHO ke každým slušnějším sluchátkům přidávají redukci z tohohle na 3,5mm jack.

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Já jsem se v tom strašně teď zamotal. Tak jinak, pokud jsem to teď dobře pochopil.

1) Notebook propojím z hdmi v notebooku přes redukci na dvi v monitoru, což by mělo na 100% fungovat bez problému.
    2) V případě že budu chtít využít reproduktory v monitoru, tak musím propojit jack s jackem na notebooku.
    3) Pokud chci připojit sluchátka (a nemám ještě externí zvukovku), tak je připojím normlně do jacku na notebooku.
    4) Pokud chci využít sluchátka (nebo nějaké jiné reproduktory) a mám externí zvukovku, tak je připojím přímo do zvukovky.

Nebo to právě takto nejde?

--

Šlo mi o to, že si při připojení přes hdmi bude notebook myslet, že zvuk je posílán přes hdmi do monitoru i když kvůli dvi redukci není a pak nepojede zvuk ani ze sluchátek z notebooku ani nijak jinak.

Registrace
    Oct 2006

S kabelem máš pravdu. Na stránkách výrobce je uvedeno, že jde o jednosměrný DP > HDMI. V našem případě tedy nepomůže. Čili jedině HDMI-DVI + Jack-Jack.

Šlo mi o to, že si při připojení přes hdmi bude notebook myslet, že zvuk je posílán přes hdmi do monitoru i když kvůli dvi redukci není a pak nepojede zvuk ani ze sluchátek z notebooku ani nijak jinak.
    V systému (popř. aplikaci) lze ručně nastavit, kam se zvuk bude posílat.
    Naposledy upraveno uživatelem r34ktor: 21-06-2012 v 23:49

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Čili jedině HDMI-DVI + Jack-Jack.
    No to není tedy problém, ale pak to funguje bez problému na 100% tak jak jsem psal??
    1) Notebook propojím z hdmi v notebooku přes redukci na dvi v monitoru, což by mělo na 100% fungovat bez problému.
    2) V případě že budu chtít využít reproduktory v monitoru, tak musím propojit jack s jackem na notebooku.
    3) Pokud chci připojit sluchátka (a nemám ještě externí zvukovku), tak je připojím normlně do jacku na notebooku.
    4) Pokud chci využít sluchátka (nebo nějaké jiné reproduktory) a mám externí zvukovku, tak je připojím přímo do zvukovky.
    Většinu času využívám sluchátka, tak mě zajímá jak to pojede a hlavně jestli to bude fungovat i s externí usb zvukovkou. Protože tu ještě nemám a nemám to teď jak vyzkoušet, ale potřebuji ať to na 100% jede až si ji koupím (to že si ji koupím je jisté)
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 21-06-2012 v 23:55

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Takže pokud nechci vůbec využívat zvuk v monitoru, tak to můžu někde přímo v systému nastavit, jestli zvuk půjde ze sluchátek v notebooku, nebo ze sluchátek z externí zvukovky?

Občasný diskutér
    Registrace
    Sep 2010

Takže pokud nechci vůbec využívat zvuk v monitoru, tak to můžu někde přímo v systému nastavit, jestli zvuk půjde ze sluchátek v notebooku, nebo ze sluchátek z externí zvukovky? Nebo i úplně vypnout posílání zvuku přes hdmi?

Já prostě chci ten monitor využívat hlavně jako monitor a bez těch reproduktorů v monitoru se obejdu (i když pokud to půjde tak je to plus). Hlavně ať mi jde zvuk do sluchátek (popřípadě jiných reproduktorů) a to později i s externí zvukovkou...

EDIT: omlouvám se za stejný příspěvek dvakrát, nějaká chyba při editaci příspěvku...
    Naposledy upraveno uživatelem five-min: 22-06-2012 v 00:21

Strana 3 z 4 PrvníPrvní 1234 PosledníPoslední

Podobná témata

1. Low end monitor na grafiku
    Od davidstanek@hotmail.com v sekci Monitory
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 05-10-2014, 19:09
  2. Levny monitor 23 kolem 4,5K
    Od Akulla v sekci Monitory
    Reakcí: 13
    Poslední příspěvek: 23-08-2012, 13:46