reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

levný monitor na grafiku

five-min (113)|20.6.2012 18:08
Zdravím,
potřeboval bych nějaký levný monitor hlavně na práci s grafikou, webdesign atd.

Přemýšlím na tímto LG: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001FQP&Search=lg%20ips&SearchType=1

Nebo tento dell: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514000600000019JM&Search=dell%20ips&SearchType=1

Popřípadě něco jiného co poradíte...

Cena je cca těch 5 000 popřípadě až 7 000 pokud se to vyplatí, al raději bych s cenou zůstal co nejníže...

Měl by mít i HDMI.

Máte někdo zkušenosti s uvedenýma monitorama? Jaký by jste doporučily?

Budu rád a děkuji za všechny tipy a rady.

P.S.: co jsem teď procházel internet, tak je prý lepší jít raději do lepších TN panelu, než levných IPS (hlavně kvůli minimálním jasu,, jelikož prý levné ips bývají přesvícené). Jak to tedy je a co v této cenové relaci zvolit?


Děkuji
five-min (113)|20.6.2012 22:46
Nikdo nic? Rád bych nějaké tipy, nebo rady. Nechci nějak tlačit nebo spěchat, ale rád bych to do konce týdne objednal a nejraději měl i doma, abych mohl konečně po dlouhé době něco dělat. (taky nechci moc šáhnout vedle a pak jej vracet, jelikož to zbytečně zdržuje)
Deee-aN (3834)|21.6.2012 08:12
Z těch dvou bych já šel do toho Dellu.
Jaký je rozpočet?
Spojení TN a grafika nejde moc dohromady. Levná IPS mají také dost problémů, ale když má člověk štěstí na kus...
five-min (113)|21.6.2012 10:21
Ten dell právě nemá hdmi jsem si teď všimnul :(

Zároveň mám u něj obavy o minimální jas při práci večer, na co si plno lidí stěžuje. I když ty obavy mám i u lg.

Rozpočet je jak, jsem psal, pokud možno co nejnižši. Cca do 5000 nebo maximálně těch 7000. Vice už ne. Ale raději co nejméně.
Deee-aN (3834)|21.6.2012 11:03
No, HDMI nemá, protože nemá repráky. Tím pádem mu stačí DVI.
five-min (113)|21.6.2012 11:21
Jenže to zase mně nestačí, mám pouze hdmi :-)
Deee-aN (3834)|21.6.2012 11:31
athens (724)|21.6.2012 11:33
tak potom koupit kabel HDMI A - DVI-D

// áááááááá pozdě
five-min (113)|21.6.2012 11:35
Bude to ale takto na 100% fungovat bez jakýchkoliv problémů?

Šlo by i něco takového?: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105140006000000AZ8&Search=HDMI-%20DVI&SearchType=1
Monitor chci kupovat v alfě, takže i tu redukci bych chtěl ihned z alfy.
athens (724)|21.6.2012 11:38
Já tímto kabelem mám proojenýGK a LCD a bez problému. Takže to funguje.
five-min (113)|21.6.2012 11:59
OK, jen teď vybrat nějaký ten monitor. U toho dellu si vážně celkem dost uživatelů stěžuje na ten jas a blikání, tak nevím.

Jedině ještě:
ASUS VS239H
Philips 237E3QPHSU
athens (724)|21.6.2012 12:28
A co jse ti nelíbí na tvém prvě postovaném monitoru LG IPS235P-BN 23" :notsure
five-min (113)|21.6.2012 12:37
Nemůžu říct, že by se mi něco na něm nelíbilo. Našel jsem taky ale pár reakcí nespokojených uživatelů, jteří kritizovali barvy, podsvícení, minimální jas atd. I když i několik pozitivních reakcí, tak dost váhám...

I když ono záleží asi kus od kusu a uživatel od uživatele. Já třeba do teď dělal na notebooku toshiba satellite a200 1s9 a byl jsem spokojený :-)


EDIT: a co ten asus?
NHKG (1136)|21.6.2012 13:05
Nechceš radši MVA místo IPS?
https://www.svethardware.cz/recenze-philips-241p4qpye-vseumel-za-rozumnou-cenu/35214

Rozdíly nejsou velké, ale mi víc vyhovuje VA. Především kvůli tomu, že většina levnějších IPS má problémy s velkým minimálním jasem a odezvou. Teoreticky by IPS mělo mít lepší podání barev, ale u těch levných kousků to většinou pohřbí špatná tovární kalibrace. Ale chce to vidět někde v obchodě.
five-min (113)|21.6.2012 13:09
Tomu já se nebráním, kdyby byl nějaký dobrý za tu cenu. Ten uváděný phillips nikde není a hlavně ani v alfě.

EDIT: i když na druhou stranu oni asi nejsou zkalibrované jako ty ips a sám si to nemám jak zkalibrovat a sondu nemám...
r34ktor (7477)|21.6.2012 13:21
[quote=five-min;507236]Ten uváděný phillips nikde není a hlavně ani v alfě.[/quote]
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400000000001I9P
five-min (113)|21.6.2012 13:24
Jo jenže jen na objednávku a není skladem, takže těžko říct za jak dlouho by přišel. (což mě celkem zdržuje jelikož bych rád už něco dělal)
r34ktor (7477)|21.6.2012 13:27
Např. CZC ho má skladem v dostatečném počtu.
five-min (113)|21.6.2012 13:31
OK. Taky jsem se teď díval. Teď jenom zjistit jestli se to vyplatí, nebo jít raději do toho LG IPS.

Tento philips asi nebude zkalibrovaný a to může být pro mě problém. Taky nevím jak je na tom tato technologie s kvalitou pro práci s grafikou (narozdíl od IPS). Co jsem četl, tak to není žádná sláva...
r34ktor (7477)|21.6.2012 13:42
Výběr monitoru je značně individuální věc. Pokud máš možnost, zajdi se na vybrané modely podívat někam v reálu.
five-min (113)|21.6.2012 13:55
Tu možnost moc nemám. Pár jich je vystavených v alfě a obcházel jsem i jiné obchody, ale většinou tam nejsou tyto tipy (až na ten dell). Jenže takto v obchodě to člověk stejně moc nepozná. Pokud je monitor zaplý, tak tam pouštějí nějakou animaci a člověk toho moc nepozná. Zvlášť minimální jas v noci atd.

Pročetl jsem tu recenzi na philips. Tak teď nevím, jestli je lepší ten philips nebo LG... Podle recenze nevypadá ten philips špatně, i když má drobné mouchy. Zkusím ještě najít nějaké reakce uživatelů... I když problém u philipsu je ta kalibrace, kterou já nemám jak provést.
r34ktor (7477)|21.6.2012 14:04
Pokud budeš chtít kalibraci koupeného kusu, určitě se půjde s Pavlem Kovačem nějak domluvit.
five-min (113)|21.6.2012 14:11
Tak to nevím, neznám jej. V profilu jsem nenašel odkud je. Potřeboval bych popřípadě někoho z Ostravy.

Ale zase v recenzi se ta kvalita barev nehodnotí zrovna špatně. Možná by to šlo i bez kalibrace... (když jsem doteď dělal na notebooku, tak i tak asi ty barvy budou lepší :-))

P.S.: nemá tady někdo přímo zkušenosti s tím "LG IPS235P-BN" nebo s tím "Philips Brilliance 241P4QPYES"
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400060000001FQP&Search=lg%20ips&SearchType=1
http://www.czc.cz/philips-brilliance-241p4qpyes-lcd-monitor-24-/100787/produkt

P.S.2.: je nějaký rozdíl mezi recenzovaným "241P4QPYE" a tím na czc Brilliance 241P4QPYES
five-min (113)|21.6.2012 14:46
Prošel jsem recenze a pořád váhám. Z hlediska jasu a minimálního jasu pro práci v noci (což je u těchto levných monitorů docela problém), který na tom bude asi tak lépe? V těch různých grafech a hodnotách se moc nevyznám...

Bude ten philips na grafiku a webdesign dostatečný i když nejde o IPS?

Jinak co se týká odezvy tak hry nehraji, tam mi to nevadí. Na filmy se moc nedívám, jediný problém by mohl být u videa na webu, popřípadě kdybych chtěl video stříhat. Budou to oba monitory zvládat bez větších problémů?

Díky
r34ktor (7477)|21.6.2012 15:06
[quote=five-min;507246]je nějaký rozdíl mezi recenzovaným "241P4QPYE" a tím na czc Brilliance 241P4QPYES[/quote]
Písmeno na konci udává barvu (S = silver/stříbrný).
five-min (113)|21.6.2012 15:13
Tak jsem to našel. Ten philips má asi minimální jas 56 cd/m2
[quote]I průběh jasu hodně překvapí. Maximání jas 275 cd/m2 je oproti udávanému o trošku vyšší a minimální jas 56 cd/m2 zase potěší noční tvory. Není tedy co vytknout. Někteří jistě namítnou, že hodnota 56 cd/m2 není dostatečně nízká, ale to jsou opravdu už perfekcionisté.[/quote]

A lg má asi 70 cd/m2
[quote]Díky min. jasu 70 cd/m2 je používání v noci celkem ergonomické a jen pokud jdete s uchem k zadní straně monitoru, uslyšíte velice slabounký brum zdroje. Modrá LED indikující podsvícení jde vypnout, trochu nelogicky však bliká v režimu standby (takže když chcete někde u monitoru spát, asi ho radši vypnete tlačítkem).[/quote]

Tak ten philips je na tom takto asi lépe. Je u té technologie, která je u philipsu také problém s blikáním při snížení jasu? U těch ips si na to taky plno lidí stěžuje, že to při snížení jasu bliká, tak nevím...
five-min (113)|21.6.2012 16:08
Takže uvažuji nad tím LG nebo philipsem. Myslíte tedy, že to je ta nejlepší volba v této nízké cenové kategorii? Nebo mám ještě poohlédnout po něčem jiném?

U toho LG sice člověk narazí na pár negativních hodnocení, ale zase taky na nějaké spokojené uživatele (heureka.cz, alza atd...). Těžko říct, asi je to uživatel od uživatele a taky záleží na jaký člověk asi natrefí kus.

Ten minimální jas u lg, taky těžko říct, jak moc vadí. Někdo si stěžuje a někdo jej hodnotí kladně, že to moc nesvítí, tak nevím...

Asi zkusím v alfě to LG a pokud nebudu spokojený tak jej vrátím a objednám ten philips z czc. (i když nerad tu 14-ti denní lhůtu zneužívám)
Nevíte jak je na tom alfa s vrácením peněz a zboží do 14 dnů? Vráti mi peníze ihned a bez problémů?
five-min (113)|21.6.2012 18:02
Nakonec jsem objednal tedy ten philips. Teď jen doufám, že mi nedáte facku, že jsem udělal chybu a tento monitor na grafiku nebude dobrý. Pokud jsem vážně špatně vybral, tak mi dejte co nejdříve prosím vědět, ať můžu objednávku stornovat.

Chci aby byl ten displej alespoň na stejné nebo lepší úrovni než byl displej v toshibě satellite A200 1S9.

Zde je třeba nějaká recenze s kvalitou displeje na tomto notebooku: https://www.svethardware.cz/recenze-toshiba-satellite-a200-originalita-do-30000-/17203-2

Hlavně mám strach o ty pozorovací úhly. Já se boku většinou vůbec nedívám a jen sedím před monitorem, tak by to snad nemuselo tak moc vadit. Jedině nevím, jak to bude vadit pod mírnějším úhlem ze židle.
Taky mám strach o kvalitu barev, když jde o matný displej a nejde o IPS.
Taky doufám, že to s tou redukcí na dvi vážně pojede. Ale co jsem tak četl, tak je to bez problému, tak doufám...

Snad to bude ok a použitelné na webdesign (u webdesignu se stejně nedá na kvalitu barev 100% spoléhat, protože každý uživatel má jiný monitor a často i jen obyčejné TN)

Hlavní důvod proč jsem se tak rozhodl je ten minimální jas.
zsdx (2098)|21.6.2012 19:00
Uz jsem se bal, ze si nevyberes :)
Vzhledem k tomu, co se dava do notasu za panely, bych se naopak tesil na kvalitu zobrazeni, ktera te ceka.

// IPS v LG (a obecne levnych xIPS) neni stejne s profi sferou !
five-min (113)|21.6.2012 19:05
Vybrat bych si vybral, jenom nevím jestli dobře. Přece jenom IPS která je v tom LG na tom může být lépe, když tato technologie se používá i v profesionálních monitorech. A ten philips nemám jak zkalibrovat, i když v recenzi se píše že ty barvy ani tak nejsou špatné, tak nevím...

Jinak ta toshiba s displejem na tom byla celkem dobře. Šlo o multimediál s lesklým displejem a nevypadá špatně. I když jsem neviděl pořádně žádný kvalitní displej, tak nemůžu srovnávat.

EDIT: jasně, že ips v tomto LG nebude stejné jako to v profi monitorech, ale je to přece jenom jiná technologie než AMVA a nevím jestli není na tom kvalitně lépe atd.
five-min (113)|21.6.2012 20:08
Ještě otázka i když trošku pozdě. Půjde mi ten monitor s redukci dvi do notebooku který má hdmi? Nejde mi tak o to jestli to pojede, to už jsem tu řešil a asi tedy nebude problém, ale jde mi o zvuk. Je mi jedno jestli půjde přes monitor (má konektor na sluchátka) nebo z notebooku (nebo externí zvukovy kterou plánuji koupit) ale hlavně ať jde.

Nevím jak je to s přenosem zvuku u dvi a jak to funguje.
Deee-aN (3834)|21.6.2012 20:41
Přenos zvuku přes DVI by měl fungovat za jistých okolností u grafických karet ATi/AMD. Jednou jsem se o to pokoušel - neúspěšně :slug. Údajně je potřeba speciální redukce HDMI/DVI, která ale stojí tolik, že to asi ani nikdo nikdy nevyzkoušel. :D
five-min (113)|21.6.2012 20:56
Takže potom ani ten zvuk nepojede z notebooku ani z externí zvukovky kterou časem budu používat?

Protože vlastně do notebooku bude připojeno hdmi, takže si bude notebook myslet že přenáší i zvuk do monitoru, ale ten kvůli dvi přes redukci tam nepůjde, takže jsem bez zvuku? Osobně se bez zvuku přímo v monitoru můžu obejít, ale musí jít z noteboku (i přes sluchátka) a v případě pořízení externí zvukovny z ní.

Jinak grafiku mam itel integrovanov tak snad nebude problém?
r34ktor (7477)|21.6.2012 21:51
[quote=five-min;507272]Takže potom ani ten zvuk nepojede z notebooku ani z externí zvukovky kterou časem budu používat?[/quote]
Pojede. Monitor má audio vstup skrze 3.5 mm jack.

[quote=five-min;507272]Protože vlastně do notebooku bude připojeno hdmi, takže si bude notebook myslet že přenáší i zvuk do monitoru, ale ten kvůli dvi přes redukci tam nepůjde, takže jsem bez zvuku? Osobně se bez zvuku přímo v monitoru můžu obejít, ale musí jít z noteboku (i přes sluchátka) a v případě pořízení externí zvukovny z ní.[/quote]
Buď použiješ kabel DP-HDMI, nebo zvuk povedeš druhým kabelem (jack-jack).
five-min (113)|21.6.2012 21:59
No a zvuk pouze z notebooku nejede? Nechce se mi připojovat ještě navíc jack k notebooku jack.

A co v případě, že si pořídím externí usb zvukovku a budu chtít zvuk z ní, kde připojím sluchátka, popřípadě jiné repro?

[quote]Buď použiješ kabel DP-HDMI...[/quote]
To právě myslím nejde displayport monitor připojit pomocí redukce k hdmi. Alespoň jsem to nedávno někde na netu četl a ani jsem neviděl takovou redukci.
r34ktor (7477)|21.6.2012 22:24
[quote=five-min;507283]No a zvuk pouze z notebooku nejede? Nechce se mi připojovat ještě navíc jack k notebooku jack.[/quote]
Pouze při propojení DP-HDMI.

[quote=five-min;507283]A co v případě, že si pořídím externí usb zvukovku a budu chtít zvuk z ní, kde připojím sluchátka, popřípadě jiné repro?[/quote]
Použiješ jack-retasking (většina slušných zvukovek to umí). Sluchátka pak připojíš např. do vstupu pro mikrofon.


[quote=five-min;507283]To právě myslím nejde displayport monitor připojit pomocí redukce k hdmi. Alespoň jsem to nedávno někde na netu četl a ani jsem neviděl takovou redukci.[/quote]
=+DP+HDMI+kabel/#c231"]Kabel
=+DP+HDMI+redukce/#c231"]Redukce
five-min (113)|21.6.2012 22:30
Hmm...tak to je pěkně složité a kostrbaté řešení, které ani navíc nemusí na 100% fungovat.

Jinak navíc ten uváděný kabel je displayport - dvi a já mám pouze hdmi. Takže potřebuji tím pádem displayport připojit na hdmi.

EDIT: a nebo pokud bych připojil přes jack jack tu externí zvukovku s monitorem, tak pak by to normálně jelo a stačí připojovat sluchátka nebo jiné repro do konektoru v monitoru. Nebo to taky takto nejde. Nějak se v tom zamotávám a ztrácím...
Navíc ještě nevím, jak to ty externí zvukovky mají a jestli mají vůbec klasický jack na sluchátka, třeba tato: http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i2/HN122113/#!prettyPhoto
r34ktor (7477)|21.6.2012 23:11
[quote=five-min;507286]Hmm...tak to je pěkně složité a kostrbaté řešení, které ani navíc nemusí na 100% fungovat.

Jinak navíc ten uváděný kabel je displayport - dvi a já mám pouze hdmi. Takže potřebuji tím pádem displayport připojit na hdmi.[/quote]
Bože. Konkrétně např. tento.

[quote=five-min;507286]nebo pokud bych připojil přes jack jack tu externí zvukovku s monitorem, tak pak by to normálně jelo a stačí připojovat sluchátka nebo jiné repro do konektoru v monitoru. Nebo to taky takto nejde. Nějak se v tom zamotávám a ztrácím...[/quote]
Monitor takový výstup nemá. Tedy nelze.

[quote=five-min;507286]Navíc ještě nevím, jak to ty externí zvukovky mají a jestli mají vůbec klasický jack na sluchátka, třeba tato: http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i2/HN122113/#!prettyPhoto[/quote]
Chtělo by upřesnit, co "externí zvukovkou" vlastně myslíš. Něco pro studiové nahrávání?
five-min (113)|21.6.2012 23:27
Nj, jenže to je ono. Viz. třeba diskuse na czc (je tam více nefungujících zkušeností):
[quote]DP je novejsi port nez HDMI a proto umi zachovat castecnou kompatibilitu, tj. pri zapojeni redukce se DP prepne do kompatibilniho modu a posila obrazova data kompatibilni s HDMI/DVI. Obracene to ale nefunguje, protoze DP v monitoru nepredpoklada, ze do nej budes posilat spatna data z HDMI. Potreboval bys aktivni redukci a ta stoji vetsinou tisice.[/quote]

--

[quote]Monitor takový výstup nemá. Tedy nelze.[/quote]
Tak kam potom připojit sluchátka, popřípadě jiný repro kdy monitor propojím pomocí DVI redukce a jack jack kabelu
1) při použití notebooku bez externí zvukovky
2) při použití s externí zvukovkou, třeba tou kterou jsem uváděl

--

Externí zvukovkou myslím něco jako to, co jsem uváděl. Jenom něco pro lepší zvuk než ten co je v notebooku a pro snížení latenci při hraní na midi usb klávesy.
Deee-aN (3834)|21.6.2012 23:29
[quote=five-min;507286]
Navíc ještě nevím, jak to ty externí zvukovky mají a jestli mají vůbec klasický jack na sluchátka, třeba tato: http://kytary.cz/focusrite-scarlett-2i2/HN122113/#!prettyPhoto[/quote]
Zrovna u týhle píšou o ?“ jacku. IMHO ke každým slušnějším sluchátkům přidávají redukci z tohohle na 3,5mm jack.
five-min (113)|21.6.2012 23:40
Já jsem se v tom strašně teď zamotal. Tak jinak, pokud jsem to teď dobře pochopil.

1) Notebook propojím z hdmi v notebooku přes redukci na dvi v monitoru, což by mělo na 100% fungovat bez problému.
2) V případě že budu chtít využít reproduktory v monitoru, tak musím propojit jack s jackem na notebooku.
3) Pokud chci připojit sluchátka (a nemám ještě externí zvukovku), tak je připojím normlně do jacku na notebooku.
4) Pokud chci využít sluchátka (nebo nějaké jiné reproduktory) a mám externí zvukovku, tak je připojím přímo do zvukovky.

Nebo to právě takto nejde?

--

Šlo mi o to, že si při připojení přes hdmi bude notebook myslet, že zvuk je posílán přes hdmi do monitoru i když kvůli dvi redukci není a pak nepojede zvuk ani ze sluchátek z notebooku ani nijak jinak.
r34ktor (7477)|21.6.2012 23:46
S kabelem máš pravdu. Na stránkách výrobce je uvedeno, že jde o jednosměrný DP > HDMI. V našem případě tedy nepomůže. Čili jedině HDMI-DVI + Jack-Jack.

[quote=five-min;507298]Šlo mi o to, že si při připojení přes hdmi bude notebook myslet, že zvuk je posílán přes hdmi do monitoru i když kvůli dvi redukci není a pak nepojede zvuk ani ze sluchátek z notebooku ani nijak jinak.[/quote]
V systému (popř. aplikaci) lze ručně nastavit, kam se zvuk bude posílat.
five-min (113)|21.6.2012 23:49
[quote]Čili jedině HDMI-DVI + Jack-Jack.[/quote]
No to není tedy problém, ale pak to funguje bez problému na 100% tak jak jsem psal??
[quote]1) Notebook propojím z hdmi v notebooku přes redukci na dvi v monitoru, což by mělo na 100% fungovat bez problému.
2) V případě že budu chtít využít reproduktory v monitoru, tak musím propojit jack s jackem na notebooku.
3) Pokud chci připojit sluchátka (a nemám ještě externí zvukovku), tak je připojím normlně do jacku na notebooku.
4) Pokud chci využít sluchátka (nebo nějaké jiné reproduktory) a mám externí zvukovku, tak je připojím přímo do zvukovky.[/quote]

Většinu času využívám sluchátka, tak mě zajímá jak to pojede a hlavně jestli to bude fungovat i s externí usb zvukovkou. Protože tu ještě nemám a nemám to teď jak vyzkoušet, ale potřebuji ať to na 100% jede až si ji koupím (to že si ji koupím je jisté)
five-min (113)|22.6.2012 00:10
[quote]V systému (popř. aplikaci) lze ručně nastavit, kam se zvuk bude posílat.[/quote]

Takže pokud nechci vůbec využívat zvuk v monitoru, tak to můžu někde přímo v systému nastavit, jestli zvuk půjde ze sluchátek v notebooku, nebo ze sluchátek z externí zvukovky?
five-min (113)|22.6.2012 00:11
[quote]V systému (popř. aplikaci) lze ručně nastavit, kam se zvuk bude posílat.[/quote]

Takže pokud nechci vůbec využívat zvuk v monitoru, tak to můžu někde přímo v systému nastavit, jestli zvuk půjde ze sluchátek v notebooku, nebo ze sluchátek z externí zvukovky? Nebo i úplně vypnout posílání zvuku přes hdmi?

Já prostě chci ten monitor využívat hlavně jako monitor a bez těch reproduktorů v monitoru se obejdu (i když pokud to půjde tak je to plus). Hlavně ať mi jde zvuk do sluchátek (popřípadě jiných reproduktorů) a to později i s externí zvukovkou...

EDIT: omlouvám se za stejný příspěvek dvakrát, nějaká chyba při editaci příspěvku...
five-min (113)|22.6.2012 13:32
OK, mám doma ten philips, tak jsem zvědavý.
Je to 24" ta trošku mě zarazila ta velká plocha. Nevím, jestli si na to člověk časem zvykne? Přece jenom asi oči musí více jezdit z jedné strany na druhou atd... jestli by spíše nebylo23" lepších? Nebo 21?

Jen mě zarazily přechody. Třeba ta klasická windows tapeta, tak na ní jde vlevo vidět takové čárování a neplynulý přechod.

Jen nevím jak jej teď pořádně otestovat a ja zjistit barvy, abych věděl jestli vrátit, nebo ne....
five-min (113)|22.6.2012 14:20
OK, spíše teď řeším, jestli si zvyknu na těch 24", nebo bude lepší něco menšího? Nerad bych si kazil oči tak nevím, co je pro oči lepší.

Taky nevím, proč se přechody nezobrazují čistě, ale jsou tam vidět ty čáry (alespoň na té windows tapetě to je vidět)
r34ktor (7477)|22.6.2012 14:50
five-min (113)|22.6.2012 15:34
Nevím s tou velikostí... Jestli takto nebudou více namáhány oči a tím se více kazit, když musí jezdit po tak velké ploše.

Pak jedině něco 21"- 22". Popřípadě 23".
Dá se ve 21"- 22" najít nějaký vhodný monitor za slušnou cenu?
five-min (113)|22.6.2012 17:12
Tak jsem zkoušel ten test graientu na těch stránkách, ale moc tomu nerozumím. Na tom největším obrázku úplně nahoře se zobrazí přechod asi celkem čistě, ale na tom prvním menším, kde by se měl právě zobrazit asi čistě se už nezobrazí plynulý čistý přechod. Čím to?

EDIT: jinak mě tak nějak pálí oči. Nevím jestli se to chce čas? Jas mám tak na 8% a to je den, takže mám trošku obavy o to, jak to bude večer- Možná je to tím, že jsem zvyklý mít jas co nejníže...