reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Koupit LCD nebo dál shánět CRT?

Fox_25 (613)|22.6.2012 05:40
Ahoj

Už delší dobu hledám monitor který alespoň trochu nahradí CRT.

Požadavky jsou poměrně jasné, zkalibrovatelné 8bit barvy bez FRCu, rozlišení 1600x1200 nebo 1920x1200, input lag pod 20ms, odezva která nezdvojuje hrany a samozřejmě bez blur efektu, velikost od 19 do 24 palců. Hraji FPS, dělám foto a čumím na seriály.

Prošel jsem spousty recenzí, ale moudrý z toho tedy nejsem. Přišel jsem na to že si mám sehnat alespoň 5 kusů EIZO L997 a modlit se ať přečkají do příchodu lepší technologie. Spíš jsem frustrovaný z toho že CRT je úplně mrtvé bez adekvátní náhrady což způsobilo i to že před pár lety bylo profi CRT za hubičku a já si na to zvykl.

Měl jsem doma na porovnání už pár LCD které měli TN a VA panel, ale buď to byla nudle(1080p) nebo duchové a mizející text při skrolování. To nemluvím o kvalitě barev, homogenitě podsvícení, prosvítání podsvícení atd. Dokonce jeden panel s LED podsvícením na tom byl tak špatně že proti 100hz CRT blikal při stažení jasu v noci.

Pokud má někdo tip na LCD do cca 20000 budu rád. Nebo by nebyl špatný tip na obchod ve zlínském kraji kde budou ochotni za kauci panel zapůjčit protože tohle hledání bude snad nekonečné. A kouknout se na EIZO v Praze teď nemohu, mám to trochu z neruky(400km).

Díky za rady.
Fox_25 (613)|28.7.2012 01:53
Safra 111 shlédnutí a nikdo neví. Pro jistotu asi budu stejně kupovat cca 3 nové CRT na ebay.