reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nelze se dostat do BIOSu

@NUB!5 (81)|23.6.2012 21:59
Dobrý den,
mám menší problém, se kterým jsem se dosud nesetkal. Sestavil jsem PC s deskou MSI H61MA-E35, procesorem Intel G840, 4 GB RAM Kingstone, zdroj 350W Seasonic, HDD WD 500 GB. Vše jsem sestavil jako obvykle, po zapnutí vše OK, dostal jsem se do BIOSu a provedl pár základních nastavení jako obvykle (čas, priority bootování apod.), avšak po uložení nastavení a restartu PC vše proběhlo v pořádku (POST, zobrazilo se logo MSI), ale pak už nic, co by mi umožnilo se opět dostat do BIOSu. V manuálu desky je uvedeno tlačítko delete pro vstup do BIOSu, zkoušel jsem stiskat delete při objevení logo MSI i jiné známé možnosti, ale nic nejde. Zkoušel jsem i vynulovat CMOS paměť jumperem, pak jsem se do BIOSu zase dostal, ale po obnovení defaultního nastavení a restartu zase to samé.

Nevěděl by prosím někdo jak se do BIOSu u desek MSI dostat i podruhé? Popř. zda-li máte někdo s těmito deskami zkušenosti, protože jsem se zatím s něčím podobným u žádné desky nesetkal, vždy se mi šlo dostat do BIOSu kdykoliv.

Předem díky za jakékoliv rady,
Adam
r34ktor (7477)|23.6.2012 23:43
Jaké máš periferie? Kam jsou připojeny?
zsdx (2098)|24.6.2012 11:07
Pri logu MSI stiskni F11 pro jednorazove boot menu a dole mas Enter setup.
hugostieglitz (907)|24.6.2012 17:31
[quote=zsdx;507616]Pri logu MSI stiskni F11 pro jednorazove boot menu a dole mas Enter setup.[/quote]

nebo zapni pc a hned stiskni a drž "delete"-jinak v biosu lze vypnout úvodní logo,to udělej jako první
kevin00 (10238)|24.6.2012 18:58
U dané základní desky se do BIOSu dostaneš pomocí klávesy Del.
Uvítací obrazovku zrušíš v BIOSu v sekci BOOT, kde u položky Full Screen Logo Display nastav hodnotu Disable.
@NUB!5 (81)|24.6.2012 20:21
Dobrý den, takže jsem se k tomu vrátil. Vynuloval jsem opět CMOS paměť, najel do BIOSu a vypnul jsem úvodní logo. Pak jsem zkusil co psal "zsdx":

[quote=zsdx;507616]Pri logu MSI stiskni F11 pro jednorazove boot menu a dole mas Enter setup.[/quote]

Jednou to fungovalo a do BIOSu jsem se přes držení F11 dostal, avšak poté BIOS zamrznul, tak jsem musel PCčko restartovat. Na podruhé už to zase nejde ani přes del a ani přes opětovné držení F11.

Jinak děkuji za příspěvek od "kevin00" a přesný popis, kde úvodní logo najít a vypnout.

Nevím jestli to je vada jen konkrétní desky, nebo všech desek tohoto modelu, ale přece mi neříkejte, že je to u těchto desek normální. Vždyť je to na palici, aby se deska takto chovala. Dosud jsem se s ničím podobným nikdy nesetkal. Jelikož jsem desku a celou sestavu kupoval přes e-shop Alfacompu, myslíte, že je to na výměnu za jinou desku třeba Gigabyte ve stejné cenové kategorii?

Zatím díky všem,
Adam
kevin00 (10238)|24.6.2012 20:41
Pokud základní deska "mrzne" již v BIOSu zaměřil bych se na kontrolu zapojení všech komponent počítače a jejich diagnostiku.
hugostieglitz (907)|24.6.2012 20:51
[quote=kevin00;507677]Pokud základní deska "mrzne" již v BIOSu zaměřil bych se na kontrolu zapojení všech komponent počítače a jejich diagnostiku.[/quote]

souhlas-začni vyndáním a opětovným nasazením(včetně pasty) cpu a dej pozor ať je pořádně dotlačený do patice-u mé desky při první montáži cpu a následné montáže chladiče mi povyskočila zajištovací páčka a celej den jsem zkoumal proč to nejede
@NUB!5 (81)|24.6.2012 22:41
[quote=kevin00;507677]Pokud základní deska "mrzne" již v BIOSu zaměřil bych se na kontrolu zapojení všech komponent počítače a jejich diagnostiku.[/quote]

Zkontroloval jsem zapojení jednotlivých komponent už několikrát, včetně úplného odpojení disku a dělá to pořád za všech okolností. Pokud máte zkušenosti s těmito deskami od MSI, ve kterém momentu při spuštění PC je možno se dostat do BIOSu? Při zobrazení loga, nebo se třeba zobrazí kterou klávesu stisknout pro vstup do BIOSu?
hugostieglitz (907)|24.6.2012 23:40
[quote=@NUB!5;507699]Zkontroloval jsem zapojení jednotlivých komponent už několikrát, včetně úplného odpojení disku a dělá to pořád za všech okolností. Pokud máte zkušenosti s těmito deskami od MSI, ve kterém momentu při spuštění PC je možno se dostat do BIOSu? Při zobrazení loga, nebo se třeba zobrazí kterou klávesu stisknout pro vstup do BIOSu?[/quote]

spusť pc a IHNED drž(stiskni a nepouštěj dokud se neobjeví BIOS nebo boot meny) buď F11 nebo delete-jak to tak vypadá tak problém nebude v Pc ale že nestíháš včas stiknout klávesu
@NUB!5 (81)|25.6.2012 00:28
Tak, věřte nebo ne, už to jede. Stačí při zobrazení loga MSI stisknout dlouze klávesu delete. Vyzkoušel jsem to několikrát a pokaždé jsem se dostal do BIOSu. Zkusil jsem to ještě jak psal "hugostieglitz":

[quote=hugostieglitz;507709]spusť pc a IHNED drž(stiskni a nepouštěj dokud se neobjeví BIOS nebo boot meny) buď F11 nebo delete-jak to tak vypadá tak problém nebude v Pc ale že nestíháš včas stiknout klávesu[/quote]

Ikdyž nechápu, proč to jede až teď, protože jsem to tak zkoušel předtím mnohokrát a nic. Je ale pravda, že jsem ještě teď večer zkusil vytáhnout a znovu zacvaknout ramky, protože to jsem ještě nezkoušel. Je možné, že to celou dobu bylo tím.

Každopádně moc děkuji všem zúčastněným, za vaše rady a pomoc, a snad zase někdy příště v diskuzi,
Adam