reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Iiyama ProLite G2773HS - zkušenosti?

jakub666 (4)|24.6.2012 16:52
Zdravím,
pokukuji po novém monitoru a objevil jsem tento monitor Iiyama ProLite G2773HS
Nejde mi ani tak o barevné podání nebo pozorovací úhly (odhaduji, že všechny TN na tom budou podobně), ale jde mi hlavně a jenom o plynulost při hraní her. Podle všeho by měl tento monitor mít skoro nulový inputlag, ale nikde jsem nenašel přesný test, který by to potvrdil.
Pokukoval jsem ještě po BenQ XL2420T, ale jelikož nyní frčím na prastarém Viewsonicu vx2835wm, nechce se mi z 27" 16:10 přesedlávat na 24" 16:9.
Proto se mi tato Iiyama zdá jako kvalitní náhrada za můj stávající monitor (plus tato Iiyama nemá 3D, což bych osobně jako mínus nebral)
Opravdu nikde jsem nenašel podrobný test, takže by mě zajímalo, zda tu někdo třebas tento monitor již doma má a může říci, jak mu monitor sedí a jak je to s odezvou.
Pokud ano, prosím zanechte tu pár slov. :)
Pokud by někdo věděl o něčem lepším na hraní her v podobné velikosti a se 120Hz (a v podobné ceně), ať se tu ozve také.
Díky :)
PSYCHOTEROR (3)|4.7.2012 22:45
[QUOTE=jakub666;507646]Zdravím,
pokukuji po novém monitoru a objevil jsem tento monitor Iiyama ProLite G2773HS
Nejde mi ani tak o barevné podání nebo pozorovací úhly (odhaduji, že všechny TN na tom budou podobně), ale jde mi hlavně a jenom o plynulost při hraní her. Podle všeho by měl tento monitor mít skoro nulový inputlag, ale nikde jsem nenašel přesný test, který by to potvrdil.
Pokukoval jsem ještě po BenQ XL2420T, ale jelikož nyní frčím na prastarém Viewsonicu vx2835wm, nechce se mi z 27" 16:10 přesedlávat na 24" 16:9.
Proto se mi tato Iiyama zdá jako kvalitní náhrada za můj stávající monitor (plus tato Iiyama nemá 3D, což bych osobně jako mínus nebral)
Opravdu nikde jsem nenašel podrobný test, takže by mě zajímalo, zda tu někdo třebas tento monitor již doma má a může říci, jak mu monitor sedí a jak je to s odezvou.
Pokud ano, prosím zanechte tu pár slov. :)
Pokud by někdo věděl o něčem lepším na hraní her v podobné velikosti a se 120Hz (a v podobné ceně), ať se tu ozve také.
Díky :)[/QUOTE]

ahoj tak ja som si tento monitor vybral na zaklade tohto testu: http://www.digitalversus.com/lcd-monitor/iiyama-prolite-g2773hs-p13180/test.html kde uvadzaju najlepsiu odozvu spomedzi 120hz monitorov. v tejto cene bezkonkurencne. prva vec ktoru som po zapojeni monitora skusal bola ta frekvencia, po prepnuti karty na 120hz bolo hned poznat rozdiel, posuvanie okien vo windowse a hranie hier dostali nadhernu plynulost, koli ktorej som vyhladal tento monitor... 60 hz je oproti tomuto shit. ale poviem ti, ze aj ako pisu, hned na prvy pohlad ma sklamali farby... ale teraz som to skusil nastavit podla ich kalibracneho testu (100, 98, 73) a farby dostali prirodzenejsi vzhlad ako som bol zvyknuty na starsom lcdcku. a odozvu ti neviem, ja v tomto nevidim velke rozdiely, ale aj tak som skusil nastavit ju podla testu na stranke na hodnotu 0 (overdrive) a teraz ked som skusal v cod4 strielat s rotacnikom tak dalo by sa povedat ze to blika ako stroboskop... takze asi to bude v poriadku... mam ho este len zopar hodin, takze sa este pohrajem s nastaveniami, ale v celku vzato nelutujem kupu. vyskusaj aj ty a povedz:)
jakub666 (4)|6.7.2012 00:50
Konečně nějaká reakce. :) A navíc od někoho, kdo má monitor opravdu doma. Díky za odpověď.
Co jsem tak koukal, tak tohle je v téhle cenové relaci jediný 27" monitor s 120hz.
Dále je tu Samsung S27A950d, který ale stojí o 3 tisíce víc a dále ještě Asus VG278H, který stojí o celé 4 tisíce víc.
O 3D nestojím, tak by pro mě tahle Iiyama mohla být celkem fajn. Jediná věc o kterou mi jde, je celková odezva a aby se monitor, co se týká inputlagu choval jako CRT nebo se mu alespoň přiblížil.

Ještě se zeptám, jak je na tom podsvícení? Netrpí monitor bleedingem? Zkoušel sis ještě pohrát s nastavením? Dostal si z toho ještě něco navíc? Pozorovací úhly budou asi stejně špatné jako u každého TN monitoru, že?

Takže ještě jednou, je 120hz oproti 60hz opravdu tak velký rozdíl, aby se do toho vyplatilo investovat tolik peněz?

Díky :)
jakub666 (4)|6.7.2012 01:10
Na jednom francouzském fóru jsem našel kalibrační profil na tento monitor. Pokud by se Ti chtělo, můžeš vyzkoušet a říct, jestli se barvy nějak zlepšily?

Bon, j'ai creusé encore plus pour vos donner le DeltaE sous la m?me forme que les numériques.

Ils ont du aller un peu vite dans leur test (et pas joué suffisamment sur les canaux RVB), voici mes résultats avec le soft "Blue Eye Pro":

http://img15.hostingpics.net/pics/806038G2773HS.png

Delta <2 moniteur fid?le CQFD


Profil: http://dl.dropbox.com/u/71949917/G2773HSGTA007.icc
PSYCHOTEROR (3)|6.7.2012 10:29
no pocuj, nastali problemy... ako som uz vravel tak farby bolo nutne doladit, aby vyzerali ako tak normalne (inac ten francuzky link co si poslal nemam ako vyskusat nepisu tam nic na nastavenie, je to len akesi meranie). takze ked hrajem hry, tak vsetko co by malo byt tmave, je iba cierne... a zas vsetko co by malo byt normalne cierne, svieti na modro... cize na tmavych miestach nevidno absolutne nic, a cierne veci maju modry nadych ktory taktiez prekaza ociam... a ked sa to snazim dorovnat kontrastom a jasom, tak farby nechcene menia charakter... jasom este nie, ale ked dam kontrast vyssie ako 50, tak vo windowse vidiet, ze siva farba sa zmeni na zltu! co je absolutne. kontrsat musim udrziavat na tejto urovni. a jas taktiez nemozem dat vyssie ako 50 (zo 100), lebo potom z toho bolia oci, a tmavu to aj tak nepresvieti. na starom monitore som mal obe hodnoty vzdy na nule. a s tmavou nebol problem, vsetky tmave odtiene boli pekne vyditelne. takze monitor vraciam predajcovy,
jakub666 (4)|6.7.2012 14:41
Hm, tak to je smůla. :( Tak to vypadá, že s nákupem počkám.
Takže zůstaneš na 60hz nebo si koupíš nějaký další 120hz monitor? I když ono už není pořádně z čeho vybírat. :D
Ale co jsem četl, tak ten Samsung nebo Asus mají barervné podání skvělé, bohužel cena už je někde jinde no.
PSYCHOTEROR (3)|6.7.2012 15:51
tak pravdepodobne presedlam naspat na 24'' monitor, a kupim nejaky VA led panel. pokial mozno s co najyssim kmitoctom. ta 27'' neni az taka vyhoda co sa velkosti tyka... 24'' v klude vystaci.
poviem ti dalsie 2 veci. ked som vedla seba natacal svoju staru 24'' a tento novy monitor, mal som prepnutu graficku kartu na klasickych 60hz, a v natocenom videu som si vsimol ze tento monitor blika ako svina zatial co stary vobec... a ked prepnem na 60hz aj len tak tento samotny, tak obraz neni taky plynuly ako bol na starom... cize podla mna sice ma v plnom rezime viac ako 60, ale nie 100%tnych 120hz... je to len moj nazor, ale myslim si ze pri 60hz nejde na 60, takze na 120 sice ide viac, ale tiez to neni 120. aj ked je vidiet rozdiel v plynulosti, ktory na prvy pohlad splunuje ocakavania. a druha vec, ked citam biely text na ciernom pozadi, tak pismenka su krasne farebne, maju primes tyrkysovej a ruzovej...
tento monitor je jeden velky nepodareny omyl, s absolutne smiesnymi nastaveniami, ktore funguju uplne inymi smermi ako by mali (najma ten kontrast co po pridani zmeni vsetky farby). este aj moj projektor ma vernejsie farby ako tento nepodarok