reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prosím, poraďte s výběrem mezi modely Klipsch

Domingster (139)|26.6.2012 13:12
Ahoj, chci si koupit nová sluchátka, na dobré úrovni, nic profi, ale zvuk je pro mě prioritou. Dozvěděl jsem se, že nejlepší volbou ohledně zvuku do 1500Kč jsou sluchátka Klipsch S3, už jsem pro ně byl rozhodlý, ale pak jsem objevil Klipsch S4, které sice trochu překračují limit, ale začal jsem o nich uvažovat. Týpek z webu sluchatka.net mi napsal, že mezi S3 a S4, je velký rozdíl hlavně ve zvuku, což nechápu, vzhledem k tomu, že na jejich serveru mají hodnocená sluchátka oboje stejně (6/10). Teď mám dilema jaká koupit? Jaký je podle vás rozdíl mezi S3 a S4? Myslím tím, je mezi nimi velký zvukový rozdíl, nebo je to jen o designu?
xmarek (1676)|26.6.2012 13:29
První co by bylo dobré uvést je žánr hudby jaký preferujete a jaký zvukový projev se Vám líbí a zdroj zvuku tj. mobilní telefon, mptroska apod.

Já jsem měl možnost slyšet pouze Klipsch IMAGE X10 a rozhodně by se našly věci, které bych jim vytknul. Záměrně tady zatím nebudu psát mé hodnocení ze dvou důvodů: První, že je to trošku jiná cenová kategorie a za druhé můžete preferovat trošku jiné parametry a mým záměrem není Vás od koupi sluchátek odradit. ;)

Co se týče nějakého hodnocení, tak to, že je u obou sluchátek uvedená stejná hodnota nic neznamená. Je třeba si uvědomit, že se jedná o různou cenovou kategorii a od toho se odvíjí i výsledné hodnocení.
Domingster (139)|26.6.2012 13:44
Zdroj zvuku je iPod Classic 120GB, preferuji Rock, ale to neznamená, že si občas neposlechnu Rap, Dance, Pop, apod. Preferuji basové podání hudby, ale zvýrazňuji BASOVÉ, nikoli přebasované (Koss Porta Pro, The Plug apod.). :) A když už jsme u toho, tak je to opravdu nejlepší volba sluchátek v této kategorii okolo 1500Kč?
xmarek (1676)|26.6.2012 14:22
Zde je můj názor (který jsem už jednou prezentoval) na X10:

Tento víkend jsem měl možnost si tyto sluchátka poslechnout a udělat si na ně svůj názor.
- celé pásmo je potáhnuté směrem dolů. Na první poslech velmi chytlavý zvuk plný basů. Porovnal bych to asi s KPP. Vyzkoušel jsem několik druhů nádstavců a překvapilo mě jak velký rozdíl mezi nimi byl. Nepříjemné překvapení mě čekalo ve středovém pásmu a ve výškách. Jako by celé pod dekou. Možná jsem až příliž fixovaný na jiný typ sluchátek (např. ER6i). V jedné skladbě ze sountracku A.I. mi připadalo, že stojí zpěvačka snad za zdí. Celkově to na mě vyznělo jak odraz z koupelny. Prostor velmi malý (neli žádný), ani jsem ho u těchto druhů sluchátek neočekával. Celkově jsem měl velmi smíšené pocity. Sluchátka IMHO vhodné pro pop-rock, vážnou hudbu nedoporučuji.


Z toho co jsem zde uvedl vyplývá, že levnější Klipsch-e na tom nebudou s kvalitou rozhodně lépe. Existují sice vyjímky, ale nezažil jsem je u stejného výrobce a už vůbec ne v produktové řadě.
Domingster (139)|26.6.2012 14:53
Díky moc za shrnutí! Ale víte co, jde mi o to, jestli mám koupit za 1000Kč S3 a nebo jestli stojí za to připlatit si těch 700Kč. Zkrátka jestli má rozdíl mezi S3 a S4 hodnotu 700Kč. :)