reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

PC sestava do 24k

blitzer_ce4you (1)|26.6.2012 13:47
Zdravím,
prosim o kontrolu teto sestavy.
PC bude vyuzivan z 80 % na bezne cinnosti (internet - FB, streamovana videa), 10 % sledovani filmu, 10 % hry (spise starsi).
Domnivam se, ze dedikovana graf. karta nebude nutna. Procesor je silnejsi nez by asi bylo nutne z duvodu nadcasovosti a mozneho pretaktovani v budoucnu... je mi jasny, ze sestava je trochu overkill, ale jde mi skutecne o to, aby par let vydrzela.
Limit rozpoctu je 24 000 Kc vcetne sestaveni a OS, periferie ani monitor nejsou nutne.
Predem diky ;)
Dash-POWER(CZ) (82)|28.6.2012 16:03
Myslím že by ti bohatě stačil Raspberry pi, či něco s Atomem, popřípadě APU od AMD (Liano) které má poměrně slušnou integrovanou grafiku a dobrou spotřebu. Investovat tolik peněz do PC na kterém poběží office a internet se nevyplatí, jednak protože HW hodně morálně zastarává a využití potenciálů tohoto PC by byla nulová.
alfah4ns (1040)|28.6.2012 16:46
na atom, atd. bych kašlal, ale boooohatě by stačil intel G620 + 4GB +SSD. příp. nějaké to AMD na FM1, chce-li lepší grafiku (A6-3500)

3570k na kancl mi přijde jako kupovat Ferrari na dojíždění do Tesca na nákup.
A když to za 5 let nebude stačit, tak prostě vyhodíš ten základ a koupíš novej, podobnej, jako tamto dneska. A furt to vyjde líp.
Wilima (71)|1.7.2012 19:57
Určitě bych šel do SSD 80GB nebo 120GB osobně mam Intel 330 120GB. Starši hry... no bal bych se aby je integrovana grafika podporovala, nemam zkušenost. Co se tyka procesoru, pokud by nestačil atom nebo tak tak i3 popřipadě i5 ale to už jsou CPU na větši praci. U atomu bych se toho vykonu mirně bal.

PS: moje sestava v podpisu se vleze cca do 24 000Kč bez HDD (pouze to SSD), ale hraji na ni bez problemu i nove hry a střidam HD video, myslim si, že davat 24 000kč do PC na kterém budeš surfovat je škoda.