reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

HDD v boxu se nezobrazuje!

Silvermoon (6)|27.6.2012 17:53
Měl jsem doma HDD WD 2500KS a koupil jsem si na něj box i-Tec External Case 3,5". Avšak když disk připojím k počítači, tak je slyšet, že disk pracuje, ale nezobrazuje se, a to ani ve správě disků. Disk má vlastní napájení a můj OS je XP. Případné další informace doplním. Děkuji za jakoukoliv radu.
Dash-POWER(CZ) (82)|27.6.2012 18:00
A co výpis ze SMARTu ? Zkus použít program CrystalDiscInfo, ten ti vypíše věci ze SMARTu, zda není po smrti.
xmarek (1676)|27.6.2012 18:05
Není ve správci zařízení nějaká kolize? Identifikoval se disk správně? Myslím jestli je tam vidět (Jak USB řadič, tak disk).
Silvermoon (6)|27.6.2012 18:14
Ten disk jako by vůbec nebyl připojený. USB řadič je vidět, disk ne.

Výpis mi to ukazuje jenom základního disku a ne toho externího.
xmarek (1676)|27.6.2012 18:27
- Máte k dispozici nějaké ovladače k tomu šuplíku (netuším zda existují)?
- O jaký disk se jedná (SATA?)?
- Jestli jsem se dočetl správně šuplík by měl podporovat jak IDE tak SATA, je to tak?
- Je tam nějaký switch nebo jumper?
- Dostal jste k němu nějaký papír kde by se ta informace dala dohledat?

Důvod proč se ptám je vcelku jednoduchý. Každý výrobce kontroler implementuje dle svého a za normálních okolností se má stáhnou ovladač a v rámci inicializace USB by měl identifikovat i disk. Ale ne vždy to probíhá zcela bez problémů. Důvod proč se ptám na typ disků je proto, že některé kontroléry vyžadují, aby např. IDE disk byl naswitchován do režimu Master.
Dash-POWER(CZ) (82)|27.6.2012 18:31
[QUOTE=Silvermoon;507985]Ten disk jako by vůbec nebyl připojený. USB řadič je vidět, disk ne.

Výpis mi to ukazuje jenom základního disku a ne toho externího.[/QUOTE]

Zkoušel jsi disk připojit mimo box ? Jestli se nepřihlásí i mimo USB řadič.
Silvermoon (6)|27.6.2012 19:18
[QUOTE=xmarek;507987]- Máte k dispozici nějaké ovladače k tomu šuplíku (netuším zda existují)?
- O jaký disk se jedná (SATA?)?
- Jestli jsem se dočetl správně šuplík by měl podporovat jak IDE tak SATA, je to tak?
- Je tam nějaký switch nebo jumper?
- Dostal jste k němu nějaký papír kde by se ta informace dala dohledat? [/QUOTE]

- CD s ovladači mám, ale jsou potřeba jen pro W 98
- Ano, jedná se o SATA disk
- Ano
- Není
- Nedostal, pouze návod na zapojení
Silvermoon (6)|27.6.2012 19:27
[QUOTE=Dash-POWER(CZ);507988]Zkoušel jsi disk připojit mimo box ? Jestli se nepřihlásí i mimo USB řadič.[/QUOTE]

Zatím ne, ale s diskem by problém být neměl, ten by měl fungovat bez problémů.
xmarek (1676)|27.6.2012 19:46
Vyzkoušel jste i jiný USB port?
Máte možnost připojit disk i k jinému počítači? Jak se tam disk chová?
Silvermoon (6)|27.6.2012 19:58
[QUOTE=xmarek;507993]Vyzkoušel jste i jiný USB port?
Máte možnost připojit disk i k jinému počítači? Jak se tam disk chová?[/QUOTE]

Ano vyzkoušel jsem všechny porty, bez výsledku. Zkoušel jsem ho zapojit i na stolní PC, kde mám W 7, ale úplně stejný výsledek - nic se neděje.
xmarek (1676)|27.6.2012 20:11
Tak to vypadá na nějaký problém s řadičem USB na straně rámečku. Zkontrolujte znovu jestli je disk správně vložen do rámečku (vytažením), dále vyzkoušejte jiný USB kabel a v případě, že máte nějaký další disk tak bych vyzkoušel i ten. Jestliže to nepomůže, tak se může klidně stát, že je rámeček vadný.

Dopl.: Může se klidně i stát, že je problém i s diskem. To, že se disk točí ještě nemusí nic znamenat. Ještě Vám doporučuji v případě, že máte jumper na disku jej vyjmout.
Silvermoon (6)|28.6.2012 08:56
Zkusil jsem zapojit disk do stolního PC a normálně funguje. Taky jsem zkusil zapojit disk ze stolního PC do rámečku, ale pořád nic. Takže dneska ještě zajdu koupit nový USB kabel a když to nepomůže, tak to posílám na reklamaci.

Děkuji mnohokrát za rady.