reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SSD chipset driver

Georginek (2957)|27.6.2012 18:03
A jsem tu zase. Na netu jsem se docetl, ze existuje vice moznosti pro SSD chipset driver a ze jsou rozdilne rychlosti.....
Jelikoz mam svuj prvni SSD, jaky mam nainstalovat ovladac chipsetu? Mam nainstalovat normalne ze stranek Asusu, nebo Chipset driver od Intelu, nebo Intel Rapid Storage driver????
Diky
kevin00 (10238)|27.6.2012 18:21
Asus chipset driver => driver chipsetu k základní desce Asus, ze stránek výrobce
Intel chipset driver => driver k chipsetu Intel od výrobce chipsetu
Intel Rapid Storage driver => ovladač pro RAID

Aktualizoval bych ovladače chipsetu (ze stránek výrobce) a podle referencí firmware SSD disku.
Georginek (2957)|10.7.2012 20:29
Mate nekdo zkusenosti jaky je lepsi ovladac?
Jestli Msahci nebo Iastore?
Funguje TRIM o obou? Da se nejak zjistit, ze je TRIM aktivni? Nejak jinak nez pomoci fsutil behavior set disabledeletenotify 0 ???? Tam se jenom zapina, ci vypina, ale jak se zjisti, zda je aktivni? Diky moc

BTW: Hezky navrat z dovoleny :D
VencaX (3686)|12.7.2012 18:03
Podle toho co jsem četl, tak iaStor je o pár procent rychlejší, ale TRIM podporuje až od nějaké určité verze. Msahci, tam máš jístotu funkčnosti TRIMu, ale je pomalejší. Já sám hledám, jak to zjistit, protože nově teď taky jedu na SSD...
psychosalam (42)|22.7.2012 15:07
jsem si minuly tyden koupil dva ssd Corsair Force 60 GB a funguji i bez driveru, zadne CD s driverama u toho take nebylo. Proste jsem to pripojil, naformatoval a bezi to. Neni co resit.
VencaX (3686)|22.7.2012 15:29
Takže ti nejspíš běží na MSAHCI.
kevin00 (10238)|22.7.2012 18:08
[QUOTE=psychosalam;509772]jsem si minuly tyden koupil dva ssd Corsair Force 60 GB a funguji i bez driveru, zadne CD s driverama u toho take nebylo. Proste jsem to pripojil, naformatoval a bezi to. Neni co resit.[/QUOTE]

K SSD disků drivery nepotřebuješ. Neudal jsi operační systém, ale předpokládám, že se jedná o Windows 7. Jediné, co bych zkontroloval je zarovnání oddílů. K tomu použij utilitu AS SSD Benchmark. Pomocí utility také zjistíš, jaký driver je instalován.