Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Win 8 nevidí mechaniku DVD

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Vlastním starý notebook Acer TravelMate 2413. Původně byly nainstalovány win xp. Nainstaloval jsem na vyzkoušení win 8 release preview.
    Rád bych se vrátil k win xp, ale mám následující problém. Win 8 nevidí mechaniku DVD. Rozbalím složku Computer, ale zobrazí se pouze disky Acer C a Acer D, ale vypalovačka ne. Když vložím DVD, mechanika se rozběhne, takže fungovat by měla. Nevím ale, jak mám xp znovu do pc nainstalovat? Když dám v biosu bootování z mechaniky, vložím dvd se zálohou xp, tak mechanika běží, ale nic se nenačítá a nakonec naběhnou nainstalovaná win 8. Na disku D je skrytý oddíl se zálohou win xp. Při zapnutí PC a stisknutí Alt+F10 by se měla spustit instalace z tohoto oddílu,
    ale na alt+f10 to vůbec nezareaguje a zase začnou nabíhat win 8. Ještě mě napadlo bootování z flashky, ale v biosu tato volba není. Nevim vůbec, jak ty win xp nainstalovat. Děkuji za radu. Marek
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

zkus nainstalovat z usb flash-je nutné si vyrobit boot.flash disk viz návod
    http://technet.idnes.cz/navod-jak-na...5_software_dvr

Starousedlík SHW Avatar uživatele robky
    Registrace
    Oct 2006

Je to dvd so zálohou WinXP vôbec bootovateľné?
    Ak máš možnosť na inom pc buď over dvd so zálohou, prípadne stiahni a vypáľ HirensBootCD ... pomocou neho sa mi v minulosti podarilo vyriešiť podobný prípad, keď nefungovala kombinácia Alt+F10.

Ešte otázka - je mechanika vidieť v biose ?

Nováček
    Registrace
    Apr 2007

Mechanika v biosu vidět je.Akorát u řádku serial number je napsáno none.
    DVD se zálohou je bootovatelné, protože jsem z něho již win xp přeinstalovával v tomto notebooku. Na dvd je vypálená instalace xp, která je uložena ve skrytém oddílu v pc na disku D. Je to vypáleno přímo programem od aceru.

Starousedlík SHW Avatar uživatele xmarek
    Registrace
    May 2008

Možná hloupá otázka. Je mechanika (DVD) první v pořadí při bootování (v BIOSu)?

Podobná témata

1. BIOS nevidí mechaniku
    Od edrush v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 22
    Poslední příspěvek: 13-09-2010, 17:27
  2. Adapter pro floppy mechaniku
    Od mivot v sekci Storage (úložná zařízení)
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 30-01-2010, 11:29
  3. Záslepka pro cd/dvd mechaniku
    Od Fuckaroo v sekci Skříně
    Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 30-09-2009, 18:50
  4. Ovladač pro DVD mechaniku
    Od Pe3k24 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 3
    Poslední příspěvek: 25-03-2009, 17:29