reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nezobrazuje se ikonka k ovládání zvuku + Ještě jeden malý dotaz

Domingster (139)|1.7.2012 09:09
[ATTACH=CONFIG]26359[/ATTACH]Ahoj, mám problém. Mám Win 7 a na liště v pravo dole mi zmizela ikonka na ovládání hlasitosti zvuku, takový repráček. Ale po rozkliknutí na další ikonky a následnem kliknutí na "Přizpůsobit..." jsem zjistil, že mám nastaveno, aby se tato ikonka zobrazovala. Neví někdo kam zmizela?

EDIT: Právě jsem zjistil, že je ikonka opravdu vypnutá, ale je šedá, neví někdo jak jí zapnout? :(



A teď ten malý dotaz. Když zapnu notebook tak mi po 5-ti minutách naběhnutí systému naběhne DOS okno s názvem programu "cmd.exe" a je to zaplé dokud, ho neukončím. Dřív to nedělalo, žádné problémy s tím nezaznamenávám, ale chci se zeptat co to je, popřípadě jak to zase vypnout, aby to nenabíhalo.
Bez názvu.jpg
xmarek (1676)|1.7.2012 10:48
Spousťte si ovládací panely/Zvuk a zvolte záložku Přehrávání. Klikněte pravým tlačítkem a dejte "Zobrazit vypnutá zařízení". V případě, že máte zvukové zařízení vyplé zvolte "Zapnout".

[ATTACH=CONFIG]26360[/ATTACH]
win7-enableplaybackdevice.PNG
Domingster (139)|1.7.2012 12:53
Bohužel, speakers se jeví jako zapnuté, takže tímto způsobem to nepůjde. Není jiné řešení?
xmarek (1676)|1.7.2012 13:24
http://en.kioskea.net/forum/affich-31257-how-to-recover-lost-missing-system-tray-icon#q=volume+icon+missing+windows+7&cur=1&url=%2F

1. Back up the Registry by creating a restore point.
2. Go to Start > Run (or Windows-key + R), type in regedit and hit OK.
3. Navigate to the key HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\TrayNotify.
4. Delete the values IconStreams and PastIconsStream.
5. Open up the Task Manager (Ctrl + Shift + Esc), go to the Processes tab, select explorer.exe and click End Process.
6. Open the Applications tab and click New Task at the bottom-right of the window.
7. In the message box that pops up type in explorer.exe and hit OK.
8. Explorer.exe will reload, and the missing icons should now be back in the system-tray where they belong.
9. Then if the volume bar isn't there, go to taskbar properties (where the volume was gray) and simply tick the box.

this should work, did for me!


Podotýkám, že jsem to nezkoušel. Jinak co jsem našel, tak se to někomu událo po nějaké windows aktualizaci.
xlisto (1)|26.11.2015 13:57
Potvrzuji funkčnost u vin 8.1.