reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Word 2003 - uvozovky

Ahasver (42)|6.7.2012 21:36
Dobrý den, ráda bych v textu využívala jak kulaté uvozovky tak i rovné. Mohli byste mi prosím poradit jak bych mohla nerušeně pracovat ve Wordu aniž bych pořád "vypínala" a "zapínala" v možnostech automatických oprav, úpravy formátu při psaní (nahrazování)? To je jediný způsob jaký znám. Předem děkuji za jakékoli nápady, které mi usnadní život.
Sommer (384)|7.7.2012 09:49
Zkoušela jste přepnutí klácesnice z CS na EN pomocí levého "Alt" + "Shift"? Je to asi to nejrychlejší, s čím se dá přijít. Pak už jedině snad zkusit si ve Wordu udělat vlastní tlačítko na vložení požadovaných uvozovek, ale IMHO je rychlejší jen přepnout klávesnici. Záleží, jak moc ty uvozovky chcete psát.
gabera (64)|7.7.2012 13:08
[QUOTE=Ahasver;508724] ... jak bych mohla nerušeně pracovat ve Wordu aniž bych pořád "vypínala" a "zapínala" v možnostech automatických oprav ...[/QUOTE]

Pokud je při napsání rovné uvozovky tato automaticky opravena na kulatou, stačí dát jednou "zpět" (myší na příslušnou ikonku, resp. Ctrl + Z, příp. Alt + Backspace a nevím, jak ještě jinak). Tím se zruší právě "poslední změna", i když byla provedena automaticky.

Samozřejmě je to použitelné na jakoukoliv automaticky provedenou změnu, kterou nechcete akceptovat. Jednodušší způsob neznám, osobně mi nejlépe "sedí" Alt + Backspace.
Ahasver (42)|7.7.2012 13:18
jupí ono to funguje. díky, díky moc za radu, CTRL + Z jupíííí