reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vypalovani obrazu na LCD

unkas (0)|7.7.2012 08:53
V diskuzi k recenzi monitoru Philips 241P4QPYE (https://www.svethardware.cz/recenze-philips-241p4qpye-vseumel-za-rozumnou-cenu/35214) jsem napsal prispevek ohledne moznosti vypalovani na tomto monitoru, jak na to upozornuje vyrobce (v OSD i v manualu). Tam asi uz nikdo reagovat nebude, tak to pisi sem. Jeste nikdy jsem jsem nevidel podobne upozorneni u LCD monitoru. Mam zkusenosti se dvemi LCD TN monitory od Philipsu a s jednim IPS od Dellu, ale zadny na to neupozornuje. Je to snad specifikum AMVA technologie? Pri hledani na internetu jsem podobnou informaci nasel pouze v manualech k monitorum od Philipsu.

Samozrejme ze nebudu tento monitor pouzivat v nejakem kiosku na zobrazovani statickych informaci, ale bezny desktop ma prvky, ktere jsou stale zobrazene na stejnem miste (pokud se nespusti nejaka celoobrazovkova aplikace hra/video). Jak to tedy je?

[QUOTE]Vážné příznaky „vypálení“, „dosvitu“ nebo „zobrazení duchů“ nezmizí a nelze je opravit. Na výše uvedené poškození se nevztahuje záruka. Pokud neaktivujete spořič obrazovky nebo aplikaci pro pravidelné obnovení obrazovky, může to vést k závažným symptomům „vypáleného obrazu“, „paobrazu“ nebo „duchu“, které nezmizí ani je nelze opravit. Na výše uvedené poškození se nevztahuje záruka.[/QUOTE]
Kozouš (500)|7.7.2012 09:13
Toto upozornění má snad každé lcd v uživatelském manuálu, které však nikdo nečte.:rolleyes:
A co se týká vypalování obrazu, ano časem se ti pravděpodobně vypálí např nástrojová lišta, proto je dobré čas od času měnit její pozici (např střídat umístění nahoře/dole).