reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna displeje HTC Wildfire S

Belbas (362)|9.7.2012 11:46
Dobrý den
Nedávno mi spadl na zem HTC Wildfire S přímo na displej, kde se objevila celkem velká prasklina a displej nereaguje na doteky, pouze svítí. Rád bych se zeptal, kolik by mohla stát oprava takového displeje. Na internetu jsem našel displeje pro tento model asi od 700-850 Kč, kolik si může vzít servis za výměnu? Jak složitá je výměna displeje, zvládne to průměrně technicky zdatný člověk? Díky
alfah4ns (1040)|9.7.2012 16:22
Mno, a máš rozbitý displej (neukazuje co má), nebo dotykovou vrstvu (LCD ukazuje, co má, ale dotyk nereaguje) nebo obojí?
Je třeba to rozlišovat, bacha na to. Jen abys třeba nekoupil jen displej a pak nezjistil, že ti to je na nic.
Na ebay.com máš LCD i digitizery za pár stovek.

rozebrání wildfiru S:

jestli to zvládneš sám, musíš vědět ty.
Belbas (362)|9.7.2012 21:23
Myslím že je rozbitá pouze dotyková vrstva a prasklé sklo, displej ukazuje to co má. Především by mě zajímalo, kolik taková oprava může stát?
alfah4ns (1040)|9.7.2012 22:07
však si kukni na ebay.com "wildfire S digitizer", vyfiltruj podle ceny vc. postovneho a mas ;-)
zbytek je pak otazka toho, jestli to sam zvladnes vymenit.
Pokud ne, pak dotaz smeruj na nejaky servis mob. telefonu.
Belbas (362)|10.7.2012 14:30
Tak jsem s tím byl dneska v servisu, prý za to budou chtít 1 000 Kč a do týdne to bude hotový, tak jsem to tam nechal... Díky
Cheester (31)|13.2.2013 15:46
Počítal bych tak s 1500,-.
Cheester (31)|21.2.2013 13:13
Na takový telefon bych opravu vůbec neřešil. :D
szimonetta (3)|26.6.2013 18:01
Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevíte, kde sehnat dotykový display na mobilní telefon Gigabyte Gsmart 1342. Praskl mi a je hodně těžké ho sehnat. Už jsem hledala snad všude. Díky moc.
Salamander (6177)|26.6.2013 18:18
Obávám se že výměna se v tomhle případě nevyplatí a k tomuhle modelu se display bude dát sehnat extrémně těžko.

Ale jestli se s ním nechceš rozloučit tak kup za 2 litry za bazoše jiný ... http://mobil.bazos.cz/inzerat/25100854/Predam-GSmart-1342.php
szimonetta (3)|27.6.2013 15:17
Děkuju za dobrou radu, jenže já si ho koupila před pár dny za dva a půl jako servisovaný telefon z bazaru z alzy, a jelikož jsem dítě štěstěny, tak se mi ho podařilo hned rozbít.. ale tím pádem, kdyby se mi podařilo sehnat ten náhradní display, tak těch šest sedm stovek bych za to klidně ještě dala, protože by mi ho kamarád dovedl vyměnit.. ale bohužel, už hledám druhý den a pořád nic.. nechápu proč se vyrábí telefon, na který nejsou náhradní díly.. a jestli jsou, tak prostě nevím kde.. takže jestli ještě někdo víte o lepší pomoci, tak děkuju předem.
Salamander (6177)|27.6.2013 16:49
[QUOTE=szimonetta;535850]Děkuju za dobrou radu, jenže já si ho koupila před pár dny za dva a půl jako servisovaný telefon z bazaru z alzy, a jelikož jsem dítě štěstěny, tak se mi ho podařilo hned rozbít.. ale tím pádem, kdyby se mi podařilo sehnat ten náhradní display, tak těch šest sedm stovek bych za to klidně ještě dala, protože by mi ho kamarád dovedl vyměnit.. ale bohužel, už hledám druhý den a pořád nic.. nechápu proč se vyrábí telefon, na který nejsou náhradní díly.. a jestli jsou, tak prostě nevím kde.. takže jestli ještě někdo víte o lepší pomoci, tak děkuju předem.[/QUOTE]

možná by pomohlo ho prozatím rozdělat a zjistit sériové číslo toho LCD, řekl bych že je dost pravděpodoblé že jde o nějaký generický panel a třeba by šel použít díl z jiného telefonu.
szimonetta (3)|27.6.2013 17:26
to je fakt, taky mě to napadlo, ale slyšela jsem od známých, že mají ty telefony dost specifické příslušenství, právě proto, abychom si to nedělali doma sami, že? :) Ale můžu to zkusit.. díky; mezitím jsem našla jen jeden servis, kde by mi to udělali za 1240 i s poštovným, tak o tom uvažuju.. jen mě štvou, že mi prostě nepošlou jen to zboží, které chci, je to podle mě dost sprosté..
Salamander (6177)|27.6.2013 18:44
jako verim ze by se to dalo objednat odnekud z ciny, jenom je potreba znat ten model
Fránik (1)|28.1.2014 20:00
Dobrý den, mám tento problém také. Wildfire s, mi spadl na zem a rozbilo se sklíčko. Po výměně za nový kus, obrazovka nereaguje na jakýkoliv přejezd, nic... Myslíte, že to můžu být jinou verzí sklíčka? KDyž sem odmontoval staré, je na něm napsáno REV. 3 objednal jsem tedy nové, ale nic, ani náznak. Prosim o radu? Děkuji